Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Temat: [156 SW] 1.9 JTDm 16v 150km 2005r - Logi z MES - EGR, OVERBOOST, MAF...

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Dziwny ten dźwięk.Jak by upust ciśnienia ,taki ala blow off.Węże podciśnieniowe sprawne? Warto wymienić,koszt niewielki,a głowa może być sporo spokojniejsza.Przepływka ci przekłamuje,według mnie do wymiany,możesz próbować czyscić ,ale to loteria i raczej po czyszczeniu wcale będzie nie sprawna.Odepnij wtyczkę od przepływki ,pojeździj,zobacz jak auto się zachowuje.

    Ogólnie przyspieszanie płynne,nie szarpie? Jak dolne obroty ,w miarę płynne ruszanie czy muł?

    Katalizator na pokładzie ? realny przebieg auta?

    Jak auto zachowuje się gdy je gasisz? Jest płynne zgaszenie ,czy występuje szarpnięcie ?

    Z nagrzewaniem wszystko ok ?

    Spalanie masz tragicznie wielkie.Z mocą 228km w 156 cięzko mi było przekroczyć 7 l na trasie jazda 150 i w zwyż.Miasto 8,5-9 max.


    Klapy wystepowały bodajże w ostatnich miesiacach 156 z motorami 150km.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 23-10-2013 o 17:25

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar xrobcio
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 16V 150HP
    Postów
    167

    Domyślnie

    Jakies 2 tyg temu odlaczylem i wydawalo mi sie ze lepiej sie odpycha i szybciej w chodzi na obroty. Przeplywowka chyba cos okolo 400zl, ale najpierw ja chyba przeczyszcze K2 do czyszczenia silnikow i zobacze jak po tym. Przy okazji bede mial dokladny numer przeplywowki bo bez odkrecania to dojsc do numeru nie moge.

    A bez podpietej wtyczki od przeplywowki mozna jezdzic? Warto mierzyc spalanie?

    Wezyki podcisnieniowe masz na mysli te od overboostu?

    Przyspieszanie bez szarpniec, okolo 1800-1900 czuc ze zaczyna ciagnac, tak od dolu to raczej lekki mulek. Ale odpychala sie lepiej
    Katalizator chyba jest - sprawdze to jeszcze, chciaz w MES nic nie bylo z katalizatorem. Przebieg realny.
    Gaszenie auta jest plynne, nie szarpie.
    Auto nagrzewa sie bez problemu przy takich temperaturach, zima nie mialem okazji. Termostat otwiera sie prawidlowo na duzy obieg.
    Ostatnio edytowane przez xrobcio ; 23-10-2013 o 17:31

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał xrobcio Zobacz post
    A bez podpietej wtyczki od przeplywowki mozna jezdzic? Warto mierzyc spalanie?

    Wezyki podcisnieniowe masz na mysli te od overboostu?
    Bez przepływki nic autu się nie stanie.Warto spróbować,ogólnie po odpięciu sprawnego przepływomierza,powinieneś odczuwać pogorszenie osiągów i większe spalanie.Jesli w twoim przypadku bedzie odwrotnie ,to masz winowajcę.Przepływki w 156 to padaczkowate podzespoły.Ja u siebie miałem ją wyciętą programowo,polecam takie rozwiązanie.

    Wężyki overboost i od turbo.Czasem wężyki mogą powyrabiać się przy krućcach zaworka,warto je wymienić,koszt nie wielki.Gdyby były problemy ze srednicą węzyków( inne krućce jeden i drugi) podklej tasmą izolacyjną kruciec i włóż na ścisłe pasowanie,będzie ok.Drut rozwiązanie,ale dobre.

    Tak mi się jeszcze na mysl nasuneło: hamulce się nie grzeją za mocno ? Po puszczeniu na luz,auto toczy sie w miarę dynamicznie,nie czuć dużego spowolnienia ?
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 23-10-2013 o 17:36

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar xrobcio
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 16V 150HP
    Postów
    167

    Domyślnie

    Czytalem wlasnie kiedys ze te wezyki moga wygladac ok, ale nie sa tak elastyczne. Wiec kupilem 1m wezyka w Gordonie, nie pamiatam dokladnie srednicy, ale chyba mowilem ze podcisnieniowy, ale chyba byl mniejszy niz oryginalny. Jeszcze go nie zalozylem. A od overboostu do gruszki tez wymienic? Bo jak ogladalem to cos tam mi nie pasowalo.


    Wyciecie programowo musze ogarnac ten temat.

    Hamulce nie blokuja, mala gorka i na luzie auto sie toczy.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Ja bym wymienił wszystkie węzyki.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar xrobcio
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 16V 150HP
    Postów
    167

    Domyślnie

    Ok, a wiec w sobote jak uda sie zorganizowac to przeczyszcze przeplywowke K2 do czyszczenia silnika, wymienie wezyki podcisnieniowe, wyczyszcze przepustnice ktora pewnie bedzie zawalona bo pol roku temu przy czyszczeniu EGRa nie ruszalismy jej. O zrobie ponownie testy.
    Cos jeszcze dolozyc do listy zadan na sobote?

    A jak sprawdzic dolot powietrza? Pisalem z kims forum i napisal mi ze wszystko zdemontowal i wsadzil do duzej wanny i napompowal kompresorem... U mnie to na pewno odpada.
    Ostatnio edytowane przez xrobcio ; 23-10-2013 o 19:18

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maxiking
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Tarnów 33-100
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 115 koni 2001/2002r
    Postów
    483

    Domyślnie

    sorry z OT ale rybakmj zaciekawił mnie twój post o wywaleniu programowym przepływki. Jestem na 99% pewien że jest padnięta a raczej przed zimą autko będę chipował więc chciałbym wiedzieć coś więcej o tym

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar xrobcio
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 16V 150HP
    Postów
    167

    Domyślnie

    Po odlaczeniu przeplywowki auto szybciej sie zbiera, takze bedzie ona do wymiany. Dzis rano wyskoczl mi MCSF mam nadzieje ze to przez odlaczona przeplywowke. Jutro od rana bede czyscic rzeczy z 2 postow wyzej. Pewnie we wtorek-srode dojedzie przeplywowka. Myslalem na programowym wylaczeniu przeplywowki, ale w Bydgoszczy chyba auto oddalbym tylko do Vtecha ale nie odpisali mi jaki to koszt.

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxiking Zobacz post
    sorry z OT ale rybakmj zaciekawił mnie twój post o wywaleniu programowym przepływki. Jestem na 99% pewien że jest padnięta a raczej przed zimą autko będę chipował więc chciałbym wiedzieć coś więcej o tym
    Niektórzy robą takie sztuczki. Auta im działają. Ale ja przestrzegam przed takimi manewrami. Dla czego ? Dla tego, że silnik owszem pracuje ale nie jest do końca znany skład mieszanki. O ile AFR będzie wysokie, to nic się nie dzieje. Ale jeśli AFR zbyt nisko spadnie, to EGT wzrośnie zbyt wysoko(odwrotnie niż w PB). ECU nie jest w stanie zareagować na złe warunki ponieważ według niego wszystko jest OK. Po dłuższym czasie użytkowania silnika w takich warunkach źle to wpłynie najpierw na turbinę (łopatki, kierownice), a potem na pierścienie. Więc w takim przypadku zdajemy się na loterię. W dodatku nie jest to zauważalne od razu, bo jest to proces wolny.
    A, tuner... zrobi jak klient chce
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 26-10-2013 o 06:43
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar xrobcio
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 16V 150HP
    Postów
    167

    Domyślnie

    A wiec tak, ostatnio czyscilem EGRa i czujnik cisnienia doladowania 6 miesiecy temu. Dzis nie byly zasyfione byly po prostu brudne. Tym razem czyscilismy tez przepustnice i to co dalo rade w kolektorze.
    Czysta przepustnica w porownaniu do brudnej chodzi mega plynnie. Brudna tez chodzila prawidlowo, ale czuc bylo delikatne opory w niektorych momentach. W kolektorze kanaliki byly bardzo zasyfione "plastelina" U mnie bylo troche wiecej niz tu http://img219.imageshack.us/img219/9404/pict1283bn3.jpg Szkoda ze foto nie pstryknalem...

    Interesuje mnie:
    1. Przeplywowke mam boscha 0 280 218 113 i wkladke F00C 2G2 063. Wiec skoro przeplywowka jest bosha to juz byla wymieniana?

    2. Czy ta bedzie dobra http://www.autoczesci-elektronika.eu...-1.9-cdti.html ? Czy to uzywka? Czy np kostka bedzie inna? Moge tez wymienic sam wklad. Moze cos z pierburga?

    3. Nie wymienilismy jeszcze wezykow podcisnienia bo nie moglem ich znalesc. Przy wymianie przeplywowki wymienimy. Na obecnych wezykach jest napis berner 3.5 x 8. Wiec jak takiego nie dostane to lepiej mniejszy 3 czy wiekszy 4? Bo w gordonie podcisnieniowy kupowalem 4.

    Zrobilem fotki pewnego weza i chyba zlokalizowalem moje niewielkie ubytki plynu w chlodnicy... Chlodnica i spocony waz
    Plyn na wezu smakowal jak ten ze zbiorniczka od wspomagania, a waz jest po stronie pasazera za halogenem na dole.

    4. Od czego dokladnie jest ten waz? I jakie to mniej wiecej koszty wymiany? W Bydgoszczy jest firma Wulkan w ktorej moglbym dorobic taki waz? Do windy hydraulicznej tam dorabiam.

    Chlodnica od strony silnika w dolnej jej czesci wyglada tragicznie... Na razie tylko zasypalem uczelniaczem do chlodnicy.

    5. Przy obudowie filtra powietrza jest taka plastikowa rurka http://imageshack.us/a/img855/7770/gmz5.jpg Ona ma prawo byc luzna wlasnie na laczeniu z obudowa filtra powietrza? Nie moglem jej wyjac od spodu auta z filtra powietrza zeby zalozyc jakas uszczelke-pianke. Podczas pracy silnika ona delikatnie stuka.
    Ostatnio edytowane przez xrobcio ; 27-10-2013 o 12:21

Podobne wątki

  1. Overboost pikuje. Doładowanie 2,7 bara - Logi
    Utworzone przez Murcialago w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 09:50
  2. [156 SW] 1.9 jtdm 150KM 2005r - problem ze zmianą biegów.
    Utworzone przez Tranzystor w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 14:35
  3. Kupno 147 1.9 jtdm 150km 2005r
    Utworzone przez Mieszkooo w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 20:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory