Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: blokują się biegi, raczej sprzęgło

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jacekk90
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 155KM sedan
    Postów
    41

    Cool blokują się biegi, raczej sprzęgło

    Witam!

    Jak trwoga to na forum Niedawno zatarłem silnik i wymieniłem w 2.0 T.S. całą jednostkę. Z drugim silnikiem było koło zamachowe, sprzęgło, docisk.
    Mechanika znam dosyć kumatego (chyba) i "brał co lepsze" z obu silników. Co nie zmienia faktu, że używane.

    Codziennie pokonuję dystans około 20km. Biegami 'na mieście' trzeba wachlować.... Oczywiste. Drugi raz w odstępie tygodnia zdarzyła mi się podobna sytuacja. Wieczór, samochód zimny, na dworze chłodno, wilgotno. Przy prędkości może 50, może 70 nie mogłem wrzucić czwartego biegu. Zjechałem na pobocze, zgasiłem silnik, sprzęgło, zapłon, Działa. Minął tydzień.
    Dziś wieczorem chłodno znowu, samochód znowu stał 8h. Na wstecznym, lekko się rozpędzić na jedynce, sprzęgło, dwójka nie wchodzi. pobocze, udało się wbić 1. na jedynce do domu, zgasiłem silnik i znowu coś się namyśliło biegi razem ze wstecznym normalnie wchodzą.

    Po dobrych kilku chwilach domyśliłem się ze to sprzęgło bo jak się po kilku wciśnięciach w końcu uda ten bieg wrzucić (np.5) to na luz też się zrzucić nie da (chyba na tym forum ktoś napisał że to pompa)... Przy wrzucaniu wstecznego od kiedy ten samochód posiadam są zgrzyty.

    Ten wsteczny to też przez sprzęgło? Proszę o diagnozę... Wina może leżeć po stronie tarczy sprzęgła albo docisku? biorąc pod uwagę to że niedawno było to wszystko rozebrane i jeszcze raz zamontowane...

    Chodzi mi po głowie jeszcze jakiś wiejski tjuning.... Na allegro są sprzęgła "wyczynowe" ale czy one są w ogóle wytrzymalsze niż te standardowe? Co wymienić tak przy okazji za małe pieniądze? (dwumas nie jest na moją kieszeń, ale ponoć to nie on bo objawy są inne). Nawet jeśli to tylko pompa to są takie za 50zł

    Chyba najlżejszej nogi nie mam... Z trzeciego na czwarty bieg chyba najbardziej to sprzęgło obrywa.... A zniwu spadki mocy gdybym tak miał czekać aż obroty spadną... Człowiek się spieszy nieraz... Nie da się jeździć cały czas na 3tys. Pewnie sam sobie jestem winny kolejnej awarii ale może da się coś zrobić żeby nawet przy takim traktowaniu się nie sypał? Mechanicy nie lubią jak się ich uczy, ale coś tam podpowiedzieć można Silnik zrobiony to mi teraz sprzęgło wyrywa... Jak po naprawie zaczną odpadać koła to... to mam nadzieję ze nie w tym miesiącu.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar E2200_V12
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    GD/WLKP
    Auto
    156 JTD & W140 V12
    Postów
    65

    Domyślnie

    A co z wysprzeglikiem. Który jest w... skrzyni w tych silnikach chyba. Czy płyn hamulcowy jest? Nie ubywa? Olej w skrzyni wymieniałeś? Rozumiem , że tak. NA jaki? może skrzynia sie posypała- synchromnizatory i te sprawy... To sprzegło to mi nie pasuje pod te usterki.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jacekk90
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 155KM sedan
    Postów
    41

    Domyślnie

    wysprzęglik, pompa sprzęgła, albo docisk sprzęgła tak ja bym obstawiał... hamuje, wiec płyn raczej też jest

    jedyne co by mi się zgrywało jeśli chodzi o biegi i hamulce to wsteczny i hamulec ręczny. Nieraz nie da się wrzucić e"R"ki przy zaciągniętym. Jak się go spuści i koła zrobią jakąś tam 1/8 obrotu na pagórku to wskakuje bez zgrzytu. Fura już u mechanika i najlepsze jest to że to raz działa raz nie działa Złośliwość rzeczy martwych. bo jak naprawić coś co z pozoru jest sprawne... wciśnięte sprzęgło powinno całkowicie odciąć skrzynie? :/ jak tak to nie wysprzęgla

    w sumie bardziej bym się chciał dowiedzieć jakie zamienniki są najlepsze, jakie mają najlepszy stosunek ceny do jakości...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar maniek015
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi 12' Active
    Postów
    1,334

    Domyślnie

    Stawiam na wysprzęglik. I to bym sprawdził w pierwszej kolejności
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 16V 99' - była
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 04' powered by @sdero [conmir.pl] 185KM 370NM - była

    Alfa Romeo GTV Lusso 3.0 V6 24V 98' - była
    Alfa Romeo 156 SW SportPack 3 2.4 JTD 10V 01' powered by @sdero [conmir.pl] 200KM 400NM -była
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 24V 02' Distinctive - była
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi Active 12' - jest


    Alfa Romeo 156 3.0 V6 24V 05' Distinctive - jest


    Pomyślcie o niej jak o Angelinie Jolie. Słyszeliście, że jest szalona, że jada tylko klej do tapet, ale chciałoby się, prawda?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jacekk90
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 155KM sedan
    Postów
    41

    Domyślnie

    Został wymieniony płyn w skrzyni i... rozrząd. Mechanik nie oddzielił jeszcze skrzyni od silnika.

    Jak jak siedzę za kierownicą, na początek sprzęgło, później zapłon biegi normalnie wchodzą... Jak usiądzie człowiek po czterdziestce, któremu na egzaminie na prawo jazdy nie powiedziano, że sprzęgło się wciska jako pierwsze biegi się blokują. Może uwaga poza tematem, ale jakoś starych ludzi ten samochód nie chce słuchać.

    Obawy nasiliły się po wymianie rozrządu Nadal sądzicie, że to wysprzęglik? Przewinęło mi się gdzieś na forum, że przy mniejszych silnikach tych wysprzęglików może być więcej niż jeden. :/

    Człowiek po czterdziestce twierdzi, że mogło się sprzęgło rozkleić i debata trwa czy ta tarcza jest klejona czy nitowana. Z tego co pamiętam to nitowana, ale to chyba nie jest przyczyna co?

    W ostateczności będę potrzebował nowej skrzyni biegów... Ma ktoś może jakąś dobrą i tanią? Te droższe są po 800zł.

    HELP!

  6. #6
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekk90 Zobacz post
    Został wymieniony płyn w skrzyni i... rozrząd. Mechanik nie oddzielił jeszcze skrzyni od silnika.

    Jak jak siedzę za kierownicą, na początek sprzęgło, później zapłon biegi normalnie wchodzą... Jak usiądzie człowiek po czterdziestce, któremu na egzaminie na prawo jazdy nie powiedziano, że sprzęgło się wciska jako pierwsze biegi się blokują. Może uwaga poza tematem, ale jakoś starych ludzi ten samochód nie chce słuchać.

    Obawy nasiliły się po wymianie rozrządu Nadal sądzicie, że to wysprzęglik? Przewinęło mi się gdzieś na forum, że przy mniejszych silnikach tych wysprzęglików może być więcej niż jeden. :/

    Człowiek po czterdziestce twierdzi, że mogło się sprzęgło rozkleić i debata trwa czy ta tarcza jest klejona czy nitowana. Z tego co pamiętam to nitowana, ale to chyba nie jest przyczyna co?

    W ostateczności będę potrzebował nowej skrzyni biegów... Ma ktoś może jakąś dobrą i tanią? Te droższe są po 800zł.

    HELP!
    Tak jak koledzy Ci pisali. Problem raczej leży po stronie układu hydraulicznego sprzęgła. Cienka, zużyta tarcza raczej skutkowała by ślizgającym się sprzęgłem.
    Dlaczego niby winisz skrzynię?
    Niestety zakup używanych, niesprawdzonych części to loteria. Jak wymieniałeś silnik to rozumiem że wymieniłeś łącznie ze skrzynią i sprzęgłem.
    Nie zaglądaliście do środka przed włożeniem do budy? Duże ryzyko.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jacekk90
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 155KM sedan
    Postów
    41

    Domyślnie

    "Pękła ci tarcza sprzęgła i sprężyna nie trzyma"

    Plan jest taki, że żeby było możliwie tanio nowa będzie tylko tarcza sprzęgła. Na allegro nowa tarcza Valeo razem z dociskiem kosztuje około 400zł czyli tragicznie nie jest...

    Wracam do tematu wiejskiego tuningu. Można tam włożyć jakieś mocniejsze części? Wcześniej wspominałem o sprzęgłach wyczynowych, ale wystarczy włożyć mocniejszą tarczę sprzęgła?

    Alfa do wyprzedzania ma jak dla mnie trzeci bieg, ale jak ktoś jedzie 80/h co by kierowcy wyprzedzanego nie denerwować należy szybko zrzucić na czwarty przy jakiś 6, 7 tys. obrotów no i sprzęgło dostaje mocnego kopniaka... albo muszę zmienić styl jazdy, albo sprawić, żeby ten samochód takie traktowanie uznawał za łagodne

    Co o tym myślicie?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 16:42
  2. Twarde sprzęgło, ciężko wchodzące biegi?
    Utworzone przez dyymianek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 00:19
  3. Biegi - sprzęgło.
    Utworzone przez poniak w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 21:32
  4. Sprzęgło a biegi
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 13:46
  5. Biegi nie wchodzą, sprzęgło (chyba) działa.
    Utworzone przez cactooz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 19:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory