Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Biedna alfa 156 I 2,5 V6 urwany pasek rozrządu

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar asusgold
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Białystok,Wasilków
    Auto
    AR 156 I 2,5 V6 0KM :(
    Postów
    7

    Domyślnie Biedna alfa 156 I 2,5 V6 urwany pasek rozrządu

    Witam

    Na wstępie chciałbym powiedzieć iż jestem posiadaczem pierwszej Alfy i to zacząłem bardzo pechowo, kupiłem model 156 z 2,5 litrowym motorem V6 równo po tygodniu zerwał mi się pasek rozrządu, podczas jazdy nagły brak mocy trzasków spod maski nie słyszałem po zatrzymaniu się i zajrzeniu pod obudowę rozrządu pasek leżał luźno. Śmieszniej rozrząd mechanik miał mi wymieniać od razu po tym weekendzie bo u mechaników jak u lekarzy kolejki straszne. Alfa przejechałem zaledwie 186 km i zakochałem się w tym samochodzie i będę próbował go reaktywować chodź domyślam się że może mnie to kosztować drugie tyle co zakup auta. Więc pytanie do właścicieli którzy mieli styczność z V6 :
    - jaki rozrząd z pompa wody żeby nie w trafić w chińskie g...
    - jaki może być średni koszt planowania dwóch głowic
    - jaki jest koszt popychaczy, pierścieni, prowadnic, uszczelniaczy, wałków itd czy są tylko oryginały czy jakieś zamienniki
    - jaki olej jest dedykowany lub jakiś sprawdzony
    - jaki przepływomierz najrozsądniej zamontować bo niby tu to jest piętą Achillesa i dość często się zużywają
    - jakiej marki sprzęgło

    Wychodzę z założenia iż wole silnik w którym wiem co jest zmienione niż wydawać mniejsze pieniądze za inny silnik i za montaż i czekać aż coś wylezie. W następnym tygodniu będą zdjęte głowice i okaże się wszystko jakiej dewastacji się nabroiło. Chcę przypilnować mechaników aby mi nie zamontowali tanich podróbek.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    polecam zakup silnika i najlepiej 3.0 V6 24V, chyba QBA ma taki na sprzedaż

    a jak chcesz reanimować swój to jeśli dużo zaworów Ci poleciało to lepiej chyba kupić głowice i dać do zrobienia na nówki sztuki, jak coś to zapraszam na pw,

    co do gratów takich jak rozrząd to pisz do autosklep24.pl, pamiętaj że przy ustawieniu rozrządu powinny być ori blokady,

    przepływka tylko boscha, można kupić tańszy z tą samą wkładką i przełożyć do swojej obudowy, opisy od czego wkładki są takie same znajdziesz na forum
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Czempiń/Poznań
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 2.5 V6
    Postów
    93

    Domyślnie

    Ja też miałem taką sytuację. Zakupiłem silnik, wymieniłem w nim rozrząd, trochę gratów zostało przełożone ze starego silnika i śmiga. Koszty spore, ponad połowa wartości auta.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Z tą naprawą silnika jest tak jak w wymiana rozrządu w Busso, każdy umie rysuje mazaczkami kolory a i tak nie ustawi dobrze, o czym kilka osób z Podlasia się przekonało i wędrowali albo do serwisu albo do Pawła. Znajomemu jak w Białymstoku splanowali głowicę to gdzieś mu 15 kucy ubyło
    Ja bym się nie bawił w robienie starego silnika, poszukał zdrowej 3.0 lub 2.5 i już, koszt podobny.
    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    polecam zakup silnika i najlepiej 3.0 V6 24V, chyba QBA ma taki na sprzedaż
    Od niego możesz być pewny że towar będzie dobry, Paweł od niego bierze graty i nigdy nie miał z jego gratami żadnych problemów, co do tej 3.0 to chyba właśnie Paweł go zabrał, ale napisz może jeszcze coś ma. Z tym że ewentualnie trzeba się będzie do Częstochowy wybrać
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 30-10-2013 o 10:20

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki za dobre słowo ale miałem cztery silniki 3.0 trzy sprzedałem, a czwarty zostawiłem dla siebie więc już nic nie zostało
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    to ruchaj czwarty kurde i już








  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    to ruchaj czwarty kurde i już
    Narazie brak.

    Jeśli autor tematu chce dobry silnior to moje 2.5 będzie do sprzedania, do zrobienia rozrząd z pompą wody bo już na niego pora.
    Cenę jakaś się zrobi dobrą, klamoty do rozrządu dorzucę po rabatach i wszyscy będą zadowoleni. Silnik jeszcze w aucie.

    Mogę wymienić mu panewki, zrobić rozrząd z pompą wody wymienić podstawowe uszczelki i sprzedać pewny na sporo tyś km.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 30-10-2013 o 10:57
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Na moje oko, nie oplaca sie reanimowac 2.5 po zerwaniu paska... albo isc w 3.0 albo inny silnik.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Inny silnik, żadnych remontów, śmiem twierdzić że mało kto zrobi to porządnie a i koszty będą kosmiczne. I od razu 3.0, wtedy zaczniesz nawet spać w swoim samochodzie, to idealny motor do 156-tki i powinien być oferowany fabrycznie. I nie sugeruj się że ma "tylko" 30 km więcej bo to inna bajka w porównaniu do 2.5.
    A przekładka to bułka z masłem.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Inny silnik, żadnych remontów, śmiem twierdzić że mało kto zrobi to porządnie a i koszty będą kosmiczne. .
    i tu kłania się właśnie QBA
    zrobi dobrze i bez providenta








Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 10:07
  2. [146] urwany pasek rozrządu 1.4 t.s.
    Utworzone przez MegaBajtus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 16:36
  3. urwany pasek 2.0 ts
    Utworzone przez -lukasz- w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-05-2011, 08:27
  4. urwany pasek zebaty
    Utworzone przez mariuszter33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 14:39
  5. Urwany pasek wielorowkowy
    Utworzone przez dulik82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 23:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory