Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Pytania do Alf 156 2,4 20V

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2.4 175 KM
    Postów
    138

    Domyślnie Pytania do Alf 156 2,4 20V

    Witajcie,
    na początek to przepraszam jak dodaję w złym temacie, ale nie znalazłem odpowiedniego działu oprócz Hyde`a.
    W przyszłości będę zamieniał swoją Sienę na inne auto i oczywiście jako pierwsza sugestia pojawiła się Alfa Szukałem wiele samochodów, ale jednak Alfy są najładniejsze, a przy okazji tanie.
    No i mój wybór padł na 156 po lifcie 2,4 JTDm 20V 175 KM, wiem z praktyki z naszą 159 120 KM, że to zdecydowanie za mało do szybszej, a w zasadzie dynamiczniejszej jazdy.
    Nie szukam benzyny z uwagi, że będę dojeżdżał od nowego roku na uczelnię 60 km w dwie strony więc wolę oszczędniejszego diesla (droga to cały czas autostrada praktycznie).

    No i w zasadzie mam kilka pytań, bo na innych stronach niczego rzeczowego się nie dowiem...

    1. Jak to jest z awaryjnością tego silnika? Nie chodzi mi o to czy się psuje tylko ewentualnie jak często/jak kosztowne są naprawy.
    2. Czym się kierować szukając dobrej 156?
    3. Znalazłem 2 ładne 156, ale zastanawiam się czy to aby nie będą jakieś cykające bomby Wiadomo nikt pieniędzy nagle nie wiadomo jakich mieć nie będzie na ciągłe naprawy. Szukam po prostu auta, do którego będę lać paliwo, dbał o nie na ile się da, a w razie wizyty w warsztacie nie zejść na zawał z powodu rachunku Jeżeli koszta są zbliżone do A4, BMW 3 e46 czy Golfa/Passata to wszystko gra, bo na pewno nie wybrałbym innej alternatywy.
    Obecnie tata ma 159 i w lutym będą dwa lata - nigdy jakiegoś większego problemu nam nie sprawiała, jak naprawy to raczej w normalnych pieniądzach, więc ogólnie był to udany zakup.

    Na drugą 159 pieniędzy mieć na pewno nie będę, a 147 to dla mnie za małe autko, często się gdzieś jedzie w więcej osób więc 156 może być optymalne. Póki co się nie pali bo mam Sienę w LPG i wymienię ją jak skończy się ważność butli za jakieś 1,5 roku (ale wolę wybadać grunt wcześniej ).

    A to wspomniane Alfy. Może ktoś z Was miał z nimi styczność/oglądał może?

    sedan
    http://fanaut.otomoto.pl/alfa-romeo-...C31343991.html

    i SW, ale pomimo, że to jednak typ kombi bardziej mi się podoba od tej wyżej
    http://fanaut.otomoto.pl/alfa-romeo-...C31216475.html

    Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Co do pytań 1 i 2 odpowiedzi na forum znajdziesz multum, więc zakładanie kolejnego tematu nie ma sensu.

    Co do pytania 3 jest ku temu odpowiedni dział - http://www.forum.alfaholicy.org/kupi...ta_z_ogloszen/

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2.4 175 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    O dzięki za ten dział
    W takim razie można usunąć żeby nie spamował ten temat

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Ogólnie posiadam 156 20V 2004r, na ogół są to M -jet wersje, czyli full wypas inaczej, ogólnie powiem tak, szybki , mocny, warkot silnika naprawde przyjemny, dynamiczny - fajnie się prowadzi, do 175 koni srednie spalanie tak jakoś 7,5L, niezłe wyposażenie, nagłośnienie do dupy, trzeba głośniki wymienić, i jakiś wzmacniacz pod siedzenie wsadzić, ogólnie 20V jest najdroższą wersją w porównaniu do innych wersji, chodzi o części, jak zamawiasz to muszą być też zgodne z 20V, dam przykład; montowałem komplet sprzęgła ostatnio, i pojawił się problem z wysprzęglikiem, skrzynie 4 razy ściągaliśmy, za każdym razem go rozwalało, zamówiłem wysprzęglik do 20V - był najdroższy, i wszystko działa do tej pory, z przepływką to samo , wymieniłem jedną, to na kompie pokazywała -200 stopni, przywieżli drógą, pokazywała -216 stopni, no ale najdroższa do 20V działała poprawnie, ogólnie trzeba uważać. bo części wszystkie pasują, ale nie są zgodne, silnikiem na ogół nie ma problemów, oczywiście trzeba go sprawdzić najpierw, dolnie zawieszenie wahacze do dupy, siadają co chwile, strasznie słaby skręt, tak jak mu by brakowało jednego skręcenia kierownicą, tak na początek to tyle, ogólnie to samochód który przypomina o sobie trzeba dbać, dopieszczać, sprawdzać stan techniczny, jak lubisz w to się bawić i masz gróby portwel to kup 20V, jak nie to polecam inną wersję na przykład 150KM, pozdro
    Ostatnio edytowane przez maarkuss ; 12-01-2014 o 19:54

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Słoica
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2003 FL 1.8 TS
    Postów
    99

    Domyślnie

    1. Powiadajo, że Alfy to jedne z niewielu aut, które lepiej kupować w dizlu, więc powinien być to dobry wybór jak nie będzie Ci przeszkadzało, że Twoja Włoszka będzie miała wąsik, a za Tobą będzie się unosiła chmura potwornego smrodu
    2. Na pewno nie niską ceną i nie wyglancowanym wyglądem. Dodatkowo ja przy zakupie każdego auta zawsze podchodziłem z miernikiem lakieru. Dobrze by było jakby sprzedający zgodził się sprawdzić auto u jakiegoś przez Ciebie wskazanego mechanika. Jak serwisuje w ASO warto sprawdzić historię samochodu.
    3. Z Alfą warto poczekać, nie napalaj się,przyjdzie czas to kupisz fajną sztukę, a tak będziesz nażekał, że "Alfy się psujo". Ja poczekałem i nie żałuję. Uważaj na sprowadzane igły. Ludzie jarają się sprowadzonymi autami, ale ja bym chyba nie kupił bo jakiemu handlarzowi opłaca się sprowadzać auto w dobrym stanie. Tyle



  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    @maarkuus k**** SŁOWNIK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ...

    Johny co do auta o które pytasz - dokładnie takie kupiłem półtorej roku temu. Od tego czasu zrobiłem jakieś 70kkm. Auto przy kupnie wyglądało całkiem nieźle - kilka rzeczy udało mi się wychwycić, ale nie wszystkie. Powiadają, że alfy często kupuje się sercem a nie rozumem - no i z tym musisz walczyć jak już będziesz jakąś oglądać. Ja sam do dziś pluję sobie w brodę, że nie wychwyciłem kilku banałów jak niedziałające podgrzewanie lusterek, ogrzewanie siedzeń i pęknięta sprężyna w oparciu fotela - niby pierdoły ale nie potrafię sobie wybaczyć.

    Przy zakupie zostaw sobie jakąś sumę pieniędzy na naprawy - raczej na bank coś się znajdzie.
    U mnie po zakupie z miejsca do wymiany były tylne wahacze. Potem jakieś 20kkm zrobiłem chyba tylko z wymianą hamulców (standard - część eksploatacyjna) i niepotrzebną wymianą termostatu. Natomiast jak zaczeło coś klupać z przodu, to zasadniczo do dziś nie przestało Co chwilę coś innego - najpierw wymieniłem wszystkie wahacze, później zaszalałem z Bilstein B8, w międzyczasie ze 2 razy gumy stabilizatora (ostatnio założyłem poliuretany i mam nadzieję że będzie spokój) - obecnie szykuję się do przedładni. Swego czasu robiłem też dwumas i sprzęgło, ostatnio koło pasowe i rolki wraz z łożyskiem alternatora. Przez pieprzone gumy na wewnętrznych przegubach wymieniłem oba kielichy i krzyżaki (a do tanich nie należą) - a co ciekawe po wymianie dłuższej półosi i założeniu opaski chyba z Chin, rozpadła się ona na 3 części i ponownie wywaliło mi smar z przegubu - efektem jest nowy ale już wytrzaskany kielich ...

    Jak pisałem, radzę więc zostawić sobie trochę pieniędzy przy kupnie, a przed kupnem, poczytać na forum co się lubi psuć, jak rozpoznać daną usterkę i czy jest ona kosztowna w naprawie. Co prawda będziesz musiał poświęcić na to trochę czasu, ale myślę że jeśli chcesz kupić 156 to na bank Ci się taki informacje przydadzą.

    ps. jeszcze jedno @maarkuus - jakie są nie na ogół wersje 156 2.4 20v poza m-jet'ami ? i co ma m-jet do full-wypasu ??

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2.4 175 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    No niestety nie zawsze wie się do końca co w aucie siedzi. Jak kupiliśmy naszą 159 to zaraz jak przyjechaliśmy do domu padł aku... Aczkolwiek większego problemu nie ma od dwóch lat.
    Szkoda, że czytam coraz więcej negatywnych opinii o 156 (pomijam kwestie uczuciowe, tylko mechanika i naprawy). Raczej nastawiałem się na Alfę, ale mam coraz większe wątpliwości, bo za dużo pieniędzy mieć nie będę,a nie zamierzam kupić auta i w ciągu roku wpakować w nie drugie tyle. Z drugiej strony nie będę chciał jeździć golfem

    A co do tego maarkuusa to chyba troll... może mu się M z BMW pomyliło
    Ostatnio edytowane przez Johny3 ; 12-01-2014 o 10:06

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Nie słuchaj tych oszołomów tobie odradzają a sami już mają drugą trzecią i tak dalej, to jedyne forum na którym narzeka się na markę którą się jeździ. Maarkuus ma sporo racji zamiast 2,4 lepiej kupić 1,9 140/150 też swoje pojedziesz a auto lżejsze, tańsze i ekonomiczniejsze no i też trochę mniej kłopotliwe miałem 2,4 z 2004 roku teraz mam 1,9 (150 KM). Jak braknie mocy to zainwestujesz w program i bez problemu te 175 KM ci wyczarują. A zaręczam golfy, fordy i cała reszta też potrafi się zepsuć.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    sam żeś oszołom - ja po prostu napisałem jak wygląda moja obecna przygoda ze 156. Ani nie zachęcam ani nie zniechęcam, informuję tylko co i jak

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Oczywiście, że eksploatacja w przypadku 2.4 jest droższa i tu nie powinno być żadnych wątpliwości, chociaż różnice nie są jakieś astronomiczne, ale są. Zależy kto ma jakie priorytety, może 1.9 jest dynamiczne, ale dźwięk i sposób rozwijania mocy przez 2.4 jest nieosiągalny dla 1.9

Podobne wątki

  1. GTV 2.0 JTS - 3 pytania
    Utworzone przez mruz w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 14:52
  2. dwa pytania co do AR.
    Utworzone przez Blackchart w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 20:52
  3. [155] Dwa Pytania
    Utworzone przez vtunerek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 10:51
  4. [155] Dwa Pytania
    Utworzone przez vtunerek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 12:02
  5. 2 pytania o 156
    Utworzone przez sedici w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory