Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Wysokie spalanie benzyny

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Działdowo
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon, 2000 rok produkcji, 1,8
    Postów
    232

    Domyślnie Wysokie spalanie benzyny

    Witajcie. Ma już dość ciągłego tankowania. Nie wiem czemu ale moja alfa wydaje mi się, że pali zbyt dużo benzyny, a mieście jeżdżąc spokojnie tankując za 50 zł przy cenie benzyny ok. 5:40 przejadę ok. 80 KM i znowu się zapala rezerwa. Czym to jest spowodowany, czy to ma tak być. Chcę teraz gaz założyć, dobry pomysł :d Pomocy, plis !!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8ts 144km
    Postów
    80

    Domyślnie

    ....
    konie coś pić muszą -ten motor spala około 9 litrów wachy na 100 więc wychodzi Ci podręcznikowe spalanie -jak chciałeś coś ekonomicznego to trzeba było kupić jakiegoś pierdzipęda z silnikiem od kosiarki

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    kraków PROKOCIM
    Auto
    156 2.0 TS ; 147 1.6ts 105km
    Postów
    195

    Domyślnie

    mnie teraz 2.0 pali kolo 12l ;] tylko jadac do roboty to zadko idzie 5bieg wrzucic.... normalnie licze 1l na 10km tankujać za 100zł robie koło 170-180 km poza sezonem zimowym

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Działdowo
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon, 2000 rok produkcji, 1,8
    Postów
    232

    Domyślnie

    Ale on pali około 12 litrów w mieście benzyny Gaz się będzie opłacał ??

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar MojaAlfa147
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfa romeo 147 1, 6 120KM 2004
    Postów
    7

    Domyślnie

    czesc

    nie za bardzo umiem się poruszać jeszcze po tym forum, bo dopiero dziś dołączyłam..
    jestem szczesliwa posiadaczka AR 147, 2004 120km
    kupiłam ja z komisu, pierwszy wlasciciel niemiec, ma przejechane 112tys

    mam kilka pytan: (jak już się naucze to będę je zadawać tam gdzie ich miejsce a tymczasem proszę was o pomoc)

    1.nie wiem kiedy był wymieniany olej..w menu-service-distance to servis caly czas mam 0km czy to oznacza ze mam jechać wymienić olej "na gwałt" ???
    2.jak sprawdzić czy był wymieniany rozrząd?czytałam ze po 90tys powinien być wymieniony..
    3.to samo pytanie j/w odnośnie świec (na logike powinnam chyba odwiedzić znajomego mechanika i zrobić diagnostykę tak?)
    4.ostatnie pyt.dot. filtrow czy sa jakies zalecane a niedrogie?i czy można samemu ktorys wymienić jak to się mowi przy garażu.

    miałam do tej pory bmw i większość do tej pory potrafiłam zrobić sama no z mała pomocą taty
    w bmw zapałaął się inspekcja oleju i od razu wiedziałam ze czas na zmiany a jak jest z alfą?czy również jakas kontrolka się zapali informujaca ze czas na zmiane oleju?

    z góry bardzo dziekuje za wskazówki i odpowiedzi

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fokusgdz
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 140 KM 16V
    Postów
    74

    Domyślnie

    Olej, rozrząd świece i filtry to raczej pakiet startowy i powinno się zawsze wymienić po kupnie używanego auta. Co do filtrów to z markowych MAN, a z tańszych i też dobrych to filtron. Sama możesz wymienić pod domem to tylko powietrza. Ale jak już masz wymieniać olej to mechanik pewnie gratis wymieni ten filtr bo dużej filozofii nie ma z tym. A i rozrząd wymienia się co 60 tyś km
    Ostatnio edytowane przez fokusgdz ; 28-01-2014 o 00:01

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    kraków PROKOCIM
    Auto
    156 2.0 TS ; 147 1.6ts 105km
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flaku2012 Zobacz post
    Ale on pali około 12 litrów w mieście benzyny Gaz się będzie opłacał ??
    ja tez mowie o benzynie ;]

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał MojaAlfa147 Zobacz post
    czesc

    nie za bardzo umiem się poruszać jeszcze po tym forum, bo dopiero dziś dołączyłam..
    jestem szczesliwa posiadaczka AR 147, 2004 120km
    kupiłam ja z komisu, pierwszy wlasciciel niemiec, ma przejechane 112tys

    mam kilka pytan: (jak już się naucze to będę je zadawać tam gdzie ich miejsce a tymczasem proszę was o pomoc)

    1.nie wiem kiedy był wymieniany olej..w menu-service-distance to servis caly czas mam 0km czy to oznacza ze mam jechać wymienić olej "na gwałt" ???
    2.jak sprawdzić czy był wymieniany rozrząd?czytałam ze po 90tys powinien być wymieniony..
    3.to samo pytanie j/w odnośnie świec (na logike powinnam chyba odwiedzić znajomego mechanika i zrobić diagnostykę tak?)
    4.ostatnie pyt.dot. filtrow czy sa jakies zalecane a niedrogie?i czy można samemu ktorys wymienić jak to się mowi przy garażu.

    miałam do tej pory bmw i większość do tej pory potrafiłam zrobić sama no z mała pomocą taty
    w bmw zapałaął się inspekcja oleju i od razu wiedziałam ze czas na zmiany a jak jest z alfą?czy również jakas kontrolka się zapali informujaca ze czas na zmiane oleju?

    z góry bardzo dziekuje za wskazówki i odpowiedzi
    1. Jedź i wymień, nie zastanawiaj się, to aż tak duży koszt nie jest a będzie zrobione
    2. Rób rozrząd a nie myśl czy był czy nie był. Rozrząd to ważna sprawa !
    3. Ja bym świecie zrobił dla siebie aby wiedzieć, że są nowe - w benzynie świece i przewody warto zmieniać
    4. Większosć filtrów samemu dasz radę. Może z paliwowym będzie gorzej. Na alledrogo są zestawy w dobrej cenie. Większego znaczenia nie ma jaka marka filtrów..

    Zrobisz wszystko , masz spokój wewnętrzny, że teraz można spokojnie śmigać.

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar MojaAlfa147
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfa romeo 147 1, 6 120KM 2004
    Postów
    7

    Domyślnie

    czy po wymianie oleju distance to service sam się ustawi na 20000 czy ja mam go sama ustawić?

    a czy mechanik może sprawdzić stan rozrządu?
    i jak wygladaja koszty wymiany rozrządu?zawsze musi być pasek z najwyższej półki czy tanszy zamiennik spelni swoja role?

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Pasek koleżanko, to i tak nie duży wydatek. W zasadzie wszystkie firmy robiące elementy rozrządu są okej.

    Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Alfa 147 - duże spalanie benzyny i gazu 2.0 T.S.
    Utworzone przez Piotrek_eM w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 08:31
  2. [GTV] Wysokie zużycie paliwa, zapach benzyny z wydechu, szarpanie 2.0 TS
    Utworzone przez bartkobe w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 17:06
  3. Wysokie spalanie 147 1.6 TS
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 22:57
  4. [145] Duże spalanie benzyny przy rozruchu. Boxer
    Utworzone przez r0bertos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory