Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: [156] Powracajacy blad P0170

  1. #21
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Maciek szukasz powodu do klotni i do tego aby do czegos sie przyczepic co? przeciez napisalem wyraznie ze teraz juz wiem wszystko i o taka odpowiedziec mi chodzilo, a te inne zrodla to np alegro, jakis sklep internetowy nie pamietam nazwy i rozne tematy w google... Ludzie badzcie troche bardziej wyrozumiali... Nie kazdy wszystko wie i zna sie na wszystkim jak wy... A z tego co mi wiadomo forum jest po to zeby czegos sie dowiedziec, a nie tylko pouczac i krzyczec, no chyba ze ja jestem inny... Jeszcze raz dzieki i Pozdrawiam odezwe sie jak wymienie przeplywke.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    A kto na ciebie krzyczy?? Sprawa przepłwki jest tylko banalnie prosta albo się ma prawidłową założoną albo nie. Napisz jak się będzie sprawować auto po wymianie
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Niby banalnie prosta, ale nie do końca bo nawet w specjalistycznych sklepach po podaniu nr VIN (również przy ASO we Wrocławiu) chcieli mi sprzedać przepływomierz za ok. 700 zł i to całkiem inny niż miałem zamontowany w samochodzie. Dlatego m.in. założyłem temat "jaki przepływomierz do AR 156". No i oczywiście wszystko się wyjaśniło, kupiłem przepływomierz taki, jaki był zamontowany tj. 0280218019 za 250 zł i śmigam na nim do dziś.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    Panowie i Panie!
    .
    - bo w ASO na tym sie nie muszą znać, oni muszą robić obrót.
    - znać sie na tym to MUSIMY właśnie my, uzytkownicy.
    - jeszcze żeby podczas zakupów kolega pamiętał aby zabrac bits security i sprawdzić jaką wkładkę ma nowo zakupiony przepływomierz.

  5. #25
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Wymienilem dzisiaj przeplywomierz na oryginalny boscha taki jak zaleca sie do mojego silnika 0 280 218 019, zrobilem reset parametrow adaptacyjnych ECU i reset silniczka krokowego i musze powiedziec ze nie wiedzialem ze moj silnik moze tak ladnie chodzic... Przybylo mi ze 30 koni jak nie wiecej... Przez pierwsze 5 min jazdy bylo elegancko z obrotami, tzn przy dojezrzaniu do skrzyzowania obroty falowaly w zakresie max -+50 ale po przejechaniu sie po miescie obroty znowu zaczely falowac jak wczesniej... Ale za to jest duzo wieksza moc niz na mojej starej przeplywce ale jedno mnie martwi... Zmierzylem max przeplyw powietrza jakie pokazuje na unidiagu i pokazuje 408 kg/h dlaczego tak? Kupilem przeplywke u siebie w inter carsie wiec lipa to zadna nie jest napewno. Jak narazie zadny blad sie nie pojawil. Nizej zalaczam zdj z mojego nowego przeplywomierza. I tutaj tez mnie dziwi moja sonda, widoczne sa trzy zdj i trzy wykresy sondy. Na jednym wykresie sonda oscyluje od 350-700 a na drugim wykresie 100-750 i zauwazylem ze te wykresy sie zmieniaja jak otworzy sie termostat (w tedy jest wiekszy zakres 100-700) Na trzecim zdj sondy widoczne jest otwarcie termostatu i od razu wiekszy zares sondy czy tak powinno byc? Jak juz otworzy sie termostat to sonda oscyluje w pelnym zakresie 100-800 ale jak zgasze silnik i jeszcze raz odpale to chodzi w tym mniejszym zakresie dopoki nie otworzy sie termostat (nie wiem jak to dziala podczas jazdy) No i chlopaki powiedzcie mi co z tym moim nowym przeplywomierzem bo nie moge spac przez to... za malo jest te 408 kg/h dla przeplywki o nr 0 280 218 019? Jak za malo to dlaczego ja mam 408 na nowej przeplywce? I prosze nie krzyczec na mnie... bez Was nie dowiedzial bym sie ze moja Alfa ma takiego kopa... z gory dzieki wszystkim


    Teraz coz znalazlem na forum o tej przeplywce, a mianowicie ze unidiag zaniza wykres i nie podaje pelnego 480 kg/h tak? Jak to jest dokladnie

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    przy pomiarze parametrów dynamicznych przepływomierza mierzymy napięcie na przepływomierzu.
    - wg. katalogu max. przepływ daje napięcie na poziomie 4.4578 V, co odpowiada 480 kg/h.
    - programy diagnostyczne ( Unidiag, Alfadiag, FiatDiag ) ograniczają wykres do poziomu 408 kg/h.
    - z twojego wykresu napięcia można odczytać że napięcie wynosi około 4.3 V, czyli 450 kg/h ale należy pamiętać że Unidiag nie jest dość dokładny.
    - ten pomiar mieści się w granicach błędu.
    - na sondę nie zwracaj uwagi, poczekaj do końca okresu adaptacji i wtedy odczytaj błędy jakie wygeneruje ECU.

  7. #27
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Czyli jest wszystko ok Dzieki wszystkim za pomoc i odezwe sie juz po pelnej adaptacji

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesolatempra
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa - Żoliborz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD (115+) '01 oraz AR 156 SW 2.4 (150+) '02
    Postów
    367

    Domyślnie

    Pamiętaj, że sonda pracuje w bardzo wysokich temp., jak przystygnie to sinusoida słabnie aż do zniknięcia... Czyli jak zgasisz silnik, nawet gorący wydech i odpalisz po kilku minutach, to w wydechu robi się chłodniej (z kilkuset stopni Celsjusza łatwo się chłodzi) i dopiero po chwili znów sonda łapie temperaturę i pracuje normalnie Dzięki grzałce sondy, o ile sprawna oczywiście te czasy grzania ulegają wyraźnemu skróceniu.
    Sondę mierzy się tylko na gorąco - chodzi oczywiście o gorący wydech.

    Z przepływką masz OK, mierzy się napięcie, bo na kg/h unidiag zacina się przy 408kg/h
    "Mikołaj jak są ograniczenia, to zawsze sobie jedynkę z przodu dopisuje... ale i tak się ledwo wyrabia "

    Moje ex:
    Fiat Tempra 1.6 LPG '95, AR 156 1.8 TS + LPG '98, Opel Vectra C 2.2 DTI '03
    Moje aktualne:
    AR 156 1.9 JTD '01 - będzie na sprzedaz
    AR 156 SW 2.4 '02 - juz kupiona, się szykuje do jazdy.

    Polecam żaluzje od sąsiada: rolety warszawa

  9. #29
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Czesc zrobilem juz pelna adaptacje tylko na benyznie i jest wszystko ok nie lapie juz zadnego bledu ale tylko na benzynie. Dzisiaj podlaczylem sie znowu pod unidiaga aby sprawdzic jak pracuje na lpg i jest lipa ;/ tzn przejade sie kawalek i wyskakuje znowu blad P0170 i P1773 ale tylko na gazie, czuc roznice czy to benzyna czy lpg a wczesniej tego nie bylo... :/ Sprawdzilem wszystkie dane przez unidiaga i sprawa chyba sie wyjasnila... a mianowicie na lpg nie dziala mi sonda, tzn oscyluje w zakresie 0.04 V - 0.05 V czyli tak jakby stala w miejscu, przelacze tylko na benzyne i widze ladny wykres od 0.3- 0.8 V czemu tak sie dzieje? Jak jest na gazie i dodam gazu to na jedna sekunde sonda idzie do 0.8 V i spada znowu na dol to tych 0.04 V ;/ Sprawdzilem tez czas wtrysku i na benzynie jest wszystko ok czyli ok 3.6 ms ale jak przezuce na gaz to 4.5 ms czyli za duzo... Wychodzi na to ze jest za bogata mieszanka tylko dlaczego? Sprawdzilem tez przeplywomierz i na biegu jalowym na benzynie podaje 11.2 kg/h czyli ok a na gazie 14.4 - 16 kg/h. Dodam ze przed wymiana przeplywomierza (tego od JTD) sonda pracowala na benzynie w zakrese 0.3- 0.8 V a na gazie 0.2 - 0.8 V czyli na lpg jeszcze lepiej niz na benzynie a teraz jest na odwort ;/ Dodam ze instalacja to BRC senquent 24 i ma przejechane ok 40 tys (filtry zmienione nie dawno). Ma ktos jakis pomysl dlaczego sonda nie pracuje w gazie? Za odp z gory dzieki i Pozdrawiam

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesolatempra
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa - Żoliborz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD (115+) '01 oraz AR 156 SW 2.4 (150+) '02
    Postów
    367

    Domyślnie

    Jedź do gazownika.

    Może zrobi nowe mapy wtrysku gazu i wszystko będzie OK
    "Mikołaj jak są ograniczenia, to zawsze sobie jedynkę z przodu dopisuje... ale i tak się ledwo wyrabia "

    Moje ex:
    Fiat Tempra 1.6 LPG '95, AR 156 1.8 TS + LPG '98, Opel Vectra C 2.2 DTI '03
    Moje aktualne:
    AR 156 1.9 JTD '01 - będzie na sprzedaz
    AR 156 SW 2.4 '02 - juz kupiona, się szykuje do jazdy.

    Polecam żaluzje od sąsiada: rolety warszawa

Podobne wątki

  1. [156] P0170 powraca na lpg i bp
    Utworzone przez wojteknad w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 23:27
  2. Powracajacy blad P0190
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 13:56
  3. Blad sondy P0170
    Utworzone przez grzesiu1302 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 13:59
  4. Powracajacy blad p380 jtd
    Utworzone przez SZOCIK5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 14:39
  5. P0170 pytanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory