Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [156 JTD] - cykanie i latająca wajcha od biegów

  1. #1
    jersey
    Gość

    Domyślnie [156 JTD] - cykanie i latająca wajcha od biegów

    Mam dwa problemy, mam nadzieję, że ze sobą niezwiązane. Mechanik który mi Alfę serwisuje ma zamknięte więc muszę czekać, a może ktoś z Was podpowie czego się spodziewać.

    1) Cyka. Diabli wiedzą co, ale słychać tylko po otwarciu maski. Cyga i na zimnym i na rozgrzanym. Brzmi to mniej więcej tak jak cykanie starych zegarów/budzików. Alfa nie pluje dymem, nie traci mocy, w kabinie tego nie słychać.

    Wymieniałem już pasek klinowy z napinaczem, rozrząd jest nowiutki... ani po wymianie rozrządu ani paska nie cykało. Musiało zacząć jakoś niedawno bo usłyszałem jak dolewałem płynu do spryskiwczy, a przy poprzedniej dolewce tego nie było.

    2) Lata wajcha od biegów. Rozumiem, że trochę może polatać, ale moja rusza się tak, że na 4 widzę że się rusza gdy patrzę prosto na drogę. Rusza się na 3, 4 i 5. Na 1 i 2 nie.

    Jak delikatnie oprę rękę (żeby nie zablokować, ale czuć co się dzieje) to czuć jak coś przeskakiwało. Tak jakby coś gdzieś w środku "przepychało" drążek przez jakąś zapadkę (takie odczucie). Nic nie zgrzyta, nie trzaska ani nie wyje.

    Na zimnej skrzyni potrafi być problem z wrzuceniem jedynki i dwójki, ale po krótkiej jeździe mija dwójce, z jedynką mam problem jeżeli auto nie stoi (trzeba mocniej popchnąć wajchę).

    Pierwsze podejrzenie to poduchy skrzyni - wymienione. Przez chwilę pomogło, ale teraz wajcha znowu lata. Olej w skrzyni jest nowy. Sprzęgło nowe, nie ma jakichś typowych odgłosów padającej dwumasy, silnik gładko odpala i gaśnie.

    Pomysły?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Ad.1
    Sprawdź sobie sprzęgiełko alternatora (przy obciążeniu) albo nagraj filmil ocb.
    Ad.2
    Poszukaj tematu o niepowracającym lewarku biegów. Albo masz linki albo plastik pod lewarkiem uszkodzone.

    Wysłane z mojego GT-I8190
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Co do latającej gałki to wyrabia się taki plastikowy można powiedzieć kulowy przegub w którym zamocowana jest dźwignia zmiany biegów i wtedy drążek lata na boki

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    1) Cyka. Diabli wiedzą co, ale słychać tylko po otwarciu maski. Cyga i na zimnym i na rozgrzanym. Brzmi to mniej więcej tak jak cykanie starych zegarów/budzików. Alfa nie pluje dymem, nie traci mocy, w kabinie tego nie słychać.
    Cyka w górnej części bloku silnika ? Koło wtrysków ?
    Jeśli tak, to http://www.conmir.pl/wymiana-uszczelnien-wtryskow/
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 13:37
  2. Cykanie silnika
    Utworzone przez fiolka3011 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 17:29
  3. Luźna wajcha zmiany biegów,co dalej?
    Utworzone przez banji86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 06:26
  4. do czego sluzy ta wajcha :D:P
    Utworzone przez stiv88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 17:36
  5. Cykanie w silniku
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 21:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory