Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Trojnik Spryskiwaczy Reflektorów, wyciek - Alfa 156 FL

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Luk26
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Podkowa Leśna
    Auto
    AR 156 SW JTS '03
    Postów
    75

    Question Trojnik Spryskiwaczy Reflektorów, wyciek - Alfa 156 FL

    Mimo nowych dysz i mechanizmów spryskiwaczy ucieka mi płyn ze zbiornika, sączy się w okolica tłoczka. Przed dyszami jest trójnik "Valeo" jednak on jest przelotowy w obie strony, nie widzę w nim żadnego zaworu lub czegoś co by blokowało przepływ w jedną stronę. Czy tak ma być, czy musi być taki jak jest w AR159 z jakimiś sprężynkami w środku. Może mój ktoś rozebrał i wywalił cały środek i dał np z AR147? Wg Epera do AR 156 po FL jest jakiś inny nie przypominający mojego i jest to jako część nr 5 "PRZEWÓD GIĘTKI" czy tego mam szukać, jako całości z przewodem? Będę wdzięczny za wszelkie info

    znalazłem coś takiego, czy to jest to czego potrzebuję: link
    Ostatnio edytowane przez Luk26 ; 26-03-2014 o 11:10

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Generalnie nie może woda swobodnie przez niego uciekać. Mnie też swego czasu uciekała woda ale u mnie w końcu przyczyna była w źle zamontowanym tym trójniku Valeo. Teraz ustawiony jest tak, że dopływ jest do dołu a odpływy u góry i płyn nie ucieka. Sprawdź jeszcze sobie to
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Luk26
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Podkowa Leśna
    Auto
    AR 156 SW JTS '03
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Teraz ustawiony jest tak, że dopływ jest do dołu a odpływy u góry i płyn nie ucieka. Sprawdź jeszcze sobie to
    mam tak teraz i nic to nie daje, ten trójnik jest pusty w środku bo nic nie blokuje. Zamówiłem ten z linku do aukcji, taki powinien być przynajmniej od początku. Przyjdzie paczka, założę i zdam relację bo na chwilę obecną wygląda to na robotę jakiegoś majstra

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Ktoś dał zwykły trójnik bez zaworu stąd problem

    Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    Nie mógł być z zaworem, bowiem takiego nigdy w 156 ze spryskiwaczami tłoczkowymi nie było. Przy spryskiwaczu z tłoczkiem to on ma trzymać (jak jest zamknięty) płyn. Trójnik z zaworem miał sens jedynie wtedy, kiedy spryskiwacze były oparte na samych dyszach i pompce (tak jest również obecnie w 159) - wówczas płyn bez zaworu zwrotnego wyciekałby grawitacyjne ze zbiornika. Też walczę z tym problemem... Jeżeli założysz trójnik z zaworem to tłoczki mogą się nie cofać, albo będą się cofały z dużym opóźnieniem. Trójnik z wężami, który w eperze jest nazwany "przewód giętki" i kosztuje małe 190 zł, to nic innego jak trójnik przelotowy plus trzy wężyki grubościenne - zamówiłem, sprawdziłem i oddałem...
    Ostatnio edytowane przez wkamil ; 26-03-2014 o 12:53

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Luk26
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Podkowa Leśna
    Auto
    AR 156 SW JTS '03
    Postów
    75

    Domyślnie

    kurcze....to już nie wiem, zdjąłem zaślepki spryskiwaczy żeby dysza się schowała ewentualnie głębiej, a mimo tego płyn cieknie dalej. Myślałem, że ten trójnik to też swego rodzaju zawór. Ale jak to jest, że nowe tłoczki i ciekną jakoś mam na razie wyłączone ale po co jak są i mogą działać


    a jak dam taki zaworek, to nie będzie działać w ten sposób że sprężyna ściągając tłoczek w dół wypuści resztki płynu przez dyszę i się po prostu schowa?

    tu chyba powinno być coś takiego co pod wpływem jakiegoś tam ciśnienia się otwiera, a później zamyka. Płyn wtedy samowolnie by nie płynął do tłoczka bez pompki i nie wylewałoby go "bokiem" (wokół tłoczka)

    może to głupie, ale może taki zaworek z akwarium, pompka nie pompuje sprężyna zamyka. Tam nie ma dużego ciśnienia więc na pewno będzie się otwierać lekko ale nie aż by puszczać wodę ze zbiornika bo jest wyżej niż dysze
    Ostatnio edytowane przez Luk26 ; 26-03-2014 o 13:28

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    No przecież nic się nie stanie jak sprawdzisz, jak będzie dobrze działać, to reszta też kupi Tylko napisz, co przyniósł eksperyment Ja zmontowałem zestaw w garażu, podłaczyłem do wiaderka z wodą mniej więcej na wysokości tak jak jest zbiornik w alfie i dwie noce sobie tak przeleżało. Zero kropli, nic. A na aucie cieknie. Wydaje mi się, że to może być związane z tym, że coś z wysokością zamontowania spryskiwacza jest nie tak, a przez to tłoczek chowa się płycej niż powinien... tylko że przecież to mocowanie jest ustalone fabrycznie na zderzaku, bo tam żadnej możliwości innego zamocowania (wyżej - niżej) nie ma...

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    A to sorry. Nie widziałem, że były 2 typy spryskiwaczy w 156.

    Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał wkamil Zobacz post
    Nie mógł być z zaworem, bowiem takiego nigdy w 156 ze spryskiwaczami tłoczkowymi nie było. Przy spryskiwaczu z tłoczkiem to on ma trzymać (jak jest zamknięty) płyn.
    Zbiornik jest wyżej niż spryskiwacze i grawitacja robi swoje Tłoczek sprysku nie zamyka się dokońca bo zaślepka mu to uniemożliwia, dlatego stosowali trójnik.

    Ogólnie cały układ fabrycznie jest walnięty i ja w lecie będę go poprawiać
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    No tak, dlatego "na zewnątrz" nie cieknie a na zderzaku cieknie... W tej sytuacji powinien cieknąć każdemu od nowości - w salonie już. Ciężko mi to sobie wyobrazić mimo wszystko. Mówisz, że zastosowali trójnik, ale który? Eper nic o tym nie wie, bo nadal do zestawu ze spryskiwaczami wstawia "przewód gumowy"...

Podobne wątki

  1. Montaż Spryskiwaczy Reflektorów !!!
    Utworzone przez whatsup w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-08-2015, 21:12
  2. [159] Montaż spryskiwaczy reflektorów
    Utworzone przez kowal78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 14:46
  3. Montaż spryskiwaczy reflektorów
    Utworzone przez skopek w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 11:10
  4. [159] Trojnik Spryskiwaczy Reflektorów ksenonowych
    Utworzone przez bartezo_1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 18:08
  5. Wyłączenie spryskiwaczy reflektorów AR 156 FL
    Utworzone przez sobol1500 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-03-2011, 10:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory