Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [156] Problem z 156 ! Sprzęgło lub skrzynia? Nie wiem...

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie [156] Problem z 156 ! Sprzęgło lub skrzynia? Nie wiem...

    Mam mały problem ze swoją 156...otóż ostatnio wymieniałem wysprzęglik i tą drugą pompe od sprzęgła i było wszystko ok...ostatnio jednak dochodzą mnie dziwne dzwięki...otóż na biegu jałowym nic nie słychać nawet jak podgazuję ale jak wrzucę 1 i ruszam to słyszę taki metaliczny dzwięk jakby coś obcierało lub uderzało o blachę...nie wiem skąd to dokładnie się wydobywa ale wydaje mi sie, ze z okolic skrzyni i nie wiem co robić...moze ma ktoś jakieś doświadczenie i wie co to może być???


    miło, iż piszesz z jakim autem problem, ale prefiksy-pkt 16 regulaminu.

  2. #2
    Ferrari-1
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli z okolic skrzyni to będziesz niestety musiął skrzynie zrzucić. Może to byc docisk sprzęgła lub łożysko oporowe. Ewentualnie po wymianie w.w. trzeba trochę wyregulować wszystko.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    ale co wyregulować? możesz mi troche więcej napisać bo nie jestem aż takim znawcą bo miał mechanik skrzynie wyrzuconą jak tą pompe wymieniał i wtedy pytałem to mówił że reszta jest ok i nie ma potrzeby wymieniać docisku i łożyska...

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    proszę o pomoc...jestem w Holandii i nie wiem co robić...tutaj jak mnie w warsztacie wykasują to się w buty nie zmieszczę

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Rzeszów/Irl.
    Auto
    159 1.9 jtdm 16v 2007
    Postów
    122

    Domyślnie

    W 156 nie ma żadnej regulacji sprzęgła bo jest sterowane hydrauliczne ale jak Ferrari-1 napisał docisk , łożysko lub coś się dzieje z tarczą sprzęgłową :?:

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał emzet156
    W 156 nie ma żadnej regulacji sprzęgła bo jest sterowane hydrauliczne ale jak Ferrari-1 napisał docisk , łożysko lub coś się dzieje z tarczą sprzęgłową :?:

    czyli jedynie to co mówisz mam brać pod uwagę bo raczej niczego innego nie należy się spodziewać?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Trochę mało informacji. Czy to ocieranie występuje tylko podczas ruszania samochodem z I biegu? Bo jeśli tak, to ja bym stawiał na coś innego niż sprzęgło - może coś niedokręcone lub źle założone w zawieszeniu całego zespołu napędowego. A jak jest podczas jazdy na innych biegach? Czy coś słychać na postoju przy włączonym silniku podczas naciskania i puszczania pedału sprzęgła?

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    jeśli stoję i mam wrzucony luz to nic nie słychać, żadnego tarcia ani mtalicznego dzwięku nie ma...dopiero jak wrzucę 1 i popuszczam sprzęgło żeby ruszyć to pojawia sie ten dzwięk....tak samo jest na 2...dalej nie wiem bo bałem się z tym jeździć i tylko tak po mieście sprawdzałem...
    ...ale czy to możliwe, zeby źle coś zmontowali? Miałem wysprzęglik wymieniany i tą drugą pompe hydrauliczną co jest w obudowie skrzyni montowana...i czy zakładając że źle coś zmontowali możliwe jest, że dopiero po około 1500 kilometrach pojawił się ten dzwięk? Bo po naprawie jechałem do Holandii i nic nie było słychać...

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć, na pewno nie trzeba z tym jeździć tylko podjechać do warsztatu i sprawdzić co jest grane. Ja bym bardziej stawiał na jakiś błąd w mocowaniu zespołu napędowego.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    po tych wszystkich informacjach też sie skłaniam ku temu...zwłaszcza, ze jak wymieniali mi wysprzęglik kazałem sprawdzić resztę, mam na myśli docisk itp i mówił mechanik, ze są ok...z warsztatem problem trochę bo jestem w Holandii teraz a tu zdzierają jak diabli




    jadę jutro rano do warsztatu..gadałem z kolesiem i powiedział mi, że w wypadku gdyby oklazało się że jednak coś ze sprzęgłem to wyjdzie mi około 350-400 euro naprawa a jeśli tylko coś źle zmontowane po porzedniej naprawie to mniej oczywiście...ciekawe jak to będzie

Podobne wątki

  1. [159] Skrzynia/sprzęgło ?
    Utworzone przez AlfaLorenzo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 18:31
  2. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 20:48
  3. Wysprzęglik/sprzęgło/skrzynia? Problem, pytanko
    Utworzone przez Marjachi w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 16:45
  4. [164] Skrzynia/sprzęgło problem
    Utworzone przez luked w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 17:37
  5. [145] Skrzynia biegów? czy sprzęgło? problem z biegami.
    Utworzone przez mirage w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 21:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory