Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [156] niedziałające opuszczanie tylnej szyby - bezpieczniki

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    156
    Postów
    11

    Domyślnie [156] niedziałające opuszczanie tylnej szyby - bezpieczniki

    Dziwnym trafem przy grzebaniu w drzwiach podczas ich wygłuszania i wymiany głośników przestało działać mi sterowanie tylnej szyby w prawych drzwiach. Nie wiem czy to przypadek czy uszkodzenie nastąpiło wcześniej i jakoś tego nie odnotowałem ale.....

    Poszukiwałem opisów bezpieczników za które chciałem zabrać się w pierwszej kolejności i znów jakieś dziwne dziwadła...


    Wszystkie bezpieczniki jakie są po lewej stronie kierownicy sprawdziłem i każdy z nich ( niezależnie od czego by on był ) jest dobry czyli nie przepalony.
    Szukałem też bezpieczników w schowku ( wedle jakiejś instrukcji powinna być mała puszka ) Niestety nic nie znalazłem. Tydzień do tyłu mechanizm działał prawidłowo bo szyba opuszczała się bez problemów.

    Czy jest jeszcze jakieś miejsce w Alfie gdzie mogą znajdować się bezpieczniki??
    Co poza bezpiecznikami i jak można sprawdzić aby postarać się odszukać źródło problemu?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie

    Zobacz czy blokada przed dziećmi nie ma czegoś wspólnego bi gdzies czytałem o tym, u mnie z tyłu w lewych drzwiach też mi się szyba nie opuszcza słychać jak silnik pracuje ale coś go blokuje nie mam czasu rozkręcić...

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Brak
    Postów
    162

    Domyślnie

    Pod kierownicą masz dwie skrzynki z bezpiecznikami.
    Sprawdziłeś obie? Ta druga jest troszkę wyżej od pierwszej.

    Czy nie działa Ci tylko prawa czy obie? Może też być przekaźnik. Jest on właśnie w skrzynce w schowku pasażera. Niestety trzeba wymontować schowek (tak przynajmniej mówi instrukcja).

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Reloaded
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa 159 2,4
    Postów
    207

    Domyślnie

    Może po prostu przy grzebaniu przy drzwiach uszkodziłeś wiązkę albo któraś kostka została nie wpięta? Na początek proponuję rozebrać drzwi i sprawdzić, czy prąd dochodzi do przycisku sterowania. Problemów z elektryką zaczynamy szukać od samego urządzenia aż do źródła zasilania, nie odwrotnie

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    156
    Postów
    11

    Domyślnie

    jak ten post usunąć?

    Dodano po 4 minutes:

    Cytat Napisał Reloaded Zobacz post
    Może po prostu przy grzebaniu przy drzwiach uszkodziłeś wiązkę albo któraś kostka została nie wpięta? Na początek proponuję rozebrać drzwi i sprawdzić, czy prąd dochodzi do przycisku sterowania. Problemów z elektryką zaczynamy szukać od samego urządzenia aż do źródła zasilania, nie odwrotnie

    Moje grzebanie nie było aż tak inwazyjne, bo na dobrą sprawę po zdjęciu tapicerki próbowałem sprawdzić co mi puka podczas opuszczania szyby do samego dołu i chciałem to zrobić zanim zakleję sobie dostęp do tych wszystkich elementów.

    Póki co działa.... Jak się popsuje to najwyżej... częściej będę używać klimy. :-)

    Koledzy piszący powyżej, namieszałem z edycją postów i pisanie drugi raz odpowiedzi chyba mnie przerosło..

    bezpieczniki sprawdziłem , wszystkie pod kierownicą inne szyby działały prawidłowo..

    dzięki za pomoc, póki co samo się naprawiło...
    Ostatnio edytowane przez dziaracz ; 03-06-2014 o 16:05 Powód: Dodano

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 11:13
  2. [155] skokowe opuszczanie i podnoszenie szyby
    Utworzone przez rekwir w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 13:23
  3. [156] Niedziałające ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Siafal89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 14:48
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 13:03
  5. [156] opuszczanie i podnoszenie szyby el. z przodu
    Utworzone przez jazzu w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 21:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory