Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 138

Temat: Zaworek odmy

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar taif
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    156
    Postów
    97

    Domyślnie

    Dzisiaj zachęcony waszymi opowieściami zrobiłem jak pisaliście . Niestety żadnego wzrostu mocy , czy też równiejszego schodzenia z obrotów nie zaobserwowałem .

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Najpierw porządnie wyczyść przepustnice i uszczelnij dolot, a odmą zajmij się na końcu.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #13
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich po dluzszej przerwie Nizej zalaczam zdjecie z malym opisem co i jak zrobilem. W zoltym kolko zaznaczony wezyk ktory zdjalem i zaslepilem, a na kroccu ktory wchodzi pod pokrywe silnika zalozylem filtr na odme o ktorym byla wyzej mowa. Po takiej operacji silnik ma wieksza kulture pracy czyli lepiej wkreca sie na obroty, mniej szarpie itd. Co do obrotow to zauwazylem ze jak sie rozpedze, mam na obrotomierzu ponad 2 tys i wrzuce w tym momencie na luz to obroty ladnie schodza do 1 tys i stoja, ale jak znowu sie rozpedze i na obrotomierzu mam mniej niz 2 tys obr i w tym momencie wrzuce na luz to obroty jeszcze dalej lekko faluja ale w granicy 100 ~
    Na zielono zaznaczylem rure ktora ja posiadam i jej zalozona ale na tym zdj jej nie ma bo to nie moje zdj
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obiegodmy1lr1111111111111111.jpg
Wyświetleń:	6483
Rozmiar:	95.9 KB
ID:	4500  

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Homer155
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm QV-Line TCT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Witam wszystkich po dluzszej przerwie Nizej zalaczam zdjecie z malym opisem co i jak zrobilem. W zoltym kolko zaznaczony wezyk ktory zdjalem i zaslepilem, a na kroccu ktory wchodzi pod pokrywe silnika zalozylem filtr na odme o ktorym byla wyzej mowa. Po takiej operacji silnik ma wieksza kulture pracy czyli lepiej wkreca sie na obroty, mniej szarpie itd. Co do obrotow to zauwazylem ze jak sie rozpedze, mam na obrotomierzu ponad 2 tys i wrzuce w tym momencie na luz to obroty ladnie schodza do 1 tys i stoja, ale jak znowu sie rozpedze i na obrotomierzu mam mniej niz 2 tys obr i w tym momencie wrzuce na luz to obroty jeszcze dalej lekko faluja ale w granicy 100 ~
    Na zielono zaznaczylem rure ktora ja posiadam i jej zalozona ale na tym zdj jej nie ma bo to nie moje zdj
    To skąd teraz silnik pobiera powietrze do wentylacji skoro zaślepiłeś jego dolot ??

  5. #15
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Homer155 - przeczytaj dobrze to co napisalem i porownaj to ze zdjeciem ktore zalaczylem... Nie zaslepilem odmy, tylko zalozylem tam filtr a ten wezyk co byl polaczony zaslepilem aby nie lapal lewego powietrza.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    selius wklej fote jak masz możliwiść.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Homer155
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm QV-Line TCT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Homer155 - przeczytaj dobrze to co napisalem i porownaj to ze zdjeciem ktore zalaczylem... Nie zaslepilem odmy, tylko zalozylem tam filtr a ten wezyk co byl polaczony zaslepilem aby nie lapal lewego powietrza.
    Sorki faktycznie coś zle przeczytałem.

  8. #18
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Jutro wkleje zdjecie jak to u mnie wyglada.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A ja dla odmiany wypuściłem do atmosfery tę część odmy, która idzie bezpośrednio do kolektora ssącego. Wcześniej bardzo długo walczyłem z trudnym odpalaniem zimnego silnika oraz z szalejącymi do ok. 2000 wolnymi obrotami. Razem z kolegą bubu321 sprawdziliśmy już wszystko i szykowaliśmy się już nawet do wymiany ECU. A lekarstwem na moje problemy okazało się właśnie rozłączenie odmy. Mam, co prawda, zmieniony kolektor na metalowy i zaworek zwrotny własnej roboty, który działa idealnie i do dzisiaj nire rozumiem, dlaczego ten śmiesznie prosty zabieg załatwił wszystkie moje problemy.

  10. #20
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Alfa to naprawde zadziwiajacy samochod Dzisiaj rano jak odpalilem silnik to zauwazylem ze chodzi nie rowno i ma za niskie obroty ( ok 700 na zimnym) a powinien miec ok 1300.
    Po minucie obroty same podniosly sie do 1300 ale i tak cos bylo nie do konca dobrze... Wrocilem z pracy i podlaczylem sie pod unidiaga, zauwazylem ze jak dodam lekko gazu (ok 100 obrotow ) to spadaja do 700 i nie rowno chodzi silnik, w tedy napiecie sondy spada na 0.05 V i lekko oscyluje w tych granicach, ale jak dodam szybko gazu do ok 3 tys obrotow to w tedy sonda zaczyna ladnie pracowac i obroty zatrzymuja sie tak jak powinny czyli ok 900. Czyli jak silnik chodzi nie rowno i spadaja troche obroty to wykres sondy spada na sam dol i oscyluje w tych granicach 0.03 - 0.05 V.
    Zauwazylem tez ze teraz silnik ciagnie od samego dolu jak pisalem wczesniej ale za to powyzej 3 tys nie ma takiego kopa jak wczesniej. Narazie podlaczylem jak wczeniej aby zobaczyc czy jutro rano beda takie same objawy jak dzisiaj... Nie mam pojecia co moze byc jeszcze przyczyna falowania tych obrotow a denerwuje mnie to strasznie ;/
    Przed wyjazdem w gory zaslepilem ten wezyk i wszystko bylo ladnie, nawet z obrotami, ale na trase znowu go podlaczylem bo nie mialem filterka. Po powrocie znowu go odlaczylem i juz nie jest wszysko dobrze ;/

    SG0240 - jak odlaczyles cala odme? Tzn w ktorym miejscu i czy da rade to zrobic bez wymiany kolektora ssacego na metalowy i zabawe z zaworkiem?
    Ostatnio edytowane przez selius ; 17-02-2009 o 22:02

Podobne wątki

  1. Zaworek odmy V6 2.0 TB
    Utworzone przez Piotriix w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 20:58
  2. [GTV] Zaworek nagrzewnicy
    Utworzone przez Eugene w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 14:29
  3. [155] Zaworek zwrotny odmy
    Utworzone przez rrybski22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 11:19
  4. Zaworek odmy demontaż
    Utworzone przez tomimacko w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 00:36
  5. [156]zaworek zwrotny odmy
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory