Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Swap z 1.8 na 2.5 lub 3 v6 - czy to możliwe, koszta, co wymienić - zróbmy to razem!

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie Swap z 1.8 na 2.5 lub 3 v6 - czy to możliwe, koszta, co wymienić - zróbmy to razem!

    Witam!

    Jestem posiadaczem 156 1.8 TS. Kocham to auto, właśnie biorę się za remont nadwozia, blacharka i malowanie całego nadwozia. W aucie wymieniłem już praktycznie większość zawieszenia, jeździ się nią naprawdę fajnie. Jednym słowem sporo w nią włożyłem i jeszcze sporo włożę PLN by była zadowolona
    Sprawa ma się tak, że od jakiegoś już czasu marzy mi się v6 Przeglądam ogłoszenia, nie jest za wiele 156-tek z tymi silnikami na sprzedaż. Jeśli już są to wiadomo, sporo przy nich do zrobienia by wyglądały i co najważniejsze jeździły tak jak bym tego chciał. Zastanawiałem się nad sprzedażą swojej i kupieniem v6-stki, ale jak wspomniałem pracuję nad nią nie po to, by za chwilę pracować nad kolejną, a jak wszyscy wiemy pracy jest nigdy dość
    Pomyślałem, że jak już wyrychtuje nadwozie tak by posłużyło kilka dobrych lat to mógłbym rozejrzeć się za silnikiem i zrobić swapa. I właśnie po to ten temat. Narazie jest to oczywiście gdybanie, gdyż silnik mam sprawny i chodzi naprawdę nieźle, ale kusi mnie ta zmiana, więc jestem na tyle zdeterminowany by jej dokonać. Tylko oczywiśćie jest więcej pytań niż odpowiedzi

    Zacznę więc od pytań:
    - czy w ogóle możliwy jest taki swap
    - co oprócz silnika, osprzętu (dolotów i innych) oraz skrzyni na 6 biegówkę trzeba wymienić (napewno sprzęgło, to wiem)
    - Jaki może być koszt dobrze zrobionego swapa, oczywiście orientacyjny (zwracam się tu do kogoś kto dokonywał podobnej zmiany)

    O koszt silnika nie pytam, bo się orientowałem (bardziej w 2.5) i wiem, że najlepiej by było kupić rozbitka z takim silnikiem, który możemy odpalić sprawdzić jak chodzi i czy w ogóle chodzi.

    Podsumowując i zakładając totalnie orientacyjnie jaki byłby koszt całej zmiany i koszt podzespołów oprócz samego silnika.

    Zróbmy to razem i zmieńmy ten silnik

    p.s. jeśli chaotycznie napisane to przepraszam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Całe "G" wyjdzie Ci z tego swapa skoro nie chce Ci się nawet użyć "szukajki".

    Temat wałkowany setki razy i nie ma sensu odpowiadać poraz setny.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    aleś mnie pojechał chcę mi się użyć szukajki i używałem, założyłem ten temat po to by alfaholicy doradzili indywidualnie, wrzucali swoje spotrzeżenia po swoich swapach, pokazywali plusy i minusy. Skoro nic z tego to temat do zamknięcia

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie Swap z 1.8 na 2.5 lub 3 v6 - czy to możliwe, koszta, co wymienić - zróbmy to ...

    Zrobić mozna wszystko - ale sensu brak. Koszt swapu moze byc porównywalny z zamiana aut.
    Ostatnio edytowane przez Marcin_M ; 24-06-2014 o 21:01

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Lublin Chmiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140KM, sedan
    Postów
    165

    Domyślnie

    Ale on wam mówi, że nie chce innego auta bo to dopicował do perfekcji a fakt, że dostać alfę w Polsce w stanie nadwozia/zawieszenia idealnym graniczy z cudem jest niepodważalny. Nie wiem ile wyjdzie taka operacja, ale to dużo roboty. Choć jeśli masz czas i rączke to kto wie ;D

    Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
    Jeśli 140 konna, z motorem 1.8 alfa dyma 150 konne e36 i e46, to pomyślcie co robi GTA... Wiem, niektórzy wiedzą, ja też chcę !

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał marieczko Zobacz post
    Ale on wam mówi, że nie chce innego auta bo to dopicował do perfekcji a fakt, że dostać alfę w Polsce w stanie nadwozia/zawieszenia idealnym graniczy z cudem jest niepodważalny. Nie wiem ile wyjdzie taka operacja, ale to dużo roboty. Choć jeśli masz czas i rączke to kto wie ;D

    Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
    ściśle mówiąc to jestem w trakcie dopicowywania Tak jak mówisz, mógłbym sprzedać swoją za jakieś grosze w takim stanie jak stoi, kupić jakąś z silnikiem v6, ale pewnie cała dotąd wykonana robota będzie od nowa. W tej wiem co wymieniłem, wiem co jak chodzi i dlatego rozważam taką opcję. Zrobienie blachy i lakieru to droga impreza, dlatego rozglądałem się za gotową bellą v6, ale praktycznie w kazdej i tak będzie mnie czekać ta robota + zawieszenie, które mam już zrobione.

    Cóż, narazie wiadomo, po zrobieniu blachy i lakieru będę sobie radośnie śmigał TSem, ale jak mu się umrze to nie widzę innej opcji jak wsadzić bestię Nie mam mega parcia, bo TS chodzi jak dotąd ładnie Czas mam, wirusa alfa mam, piniondze zawsze się znajdą

    p.s. patrzyłem sobie na tą, bo cena jest niewielka, ale przebieg 230.000, dolot oklejony izolacją nie świadczy chyba o tym, że ktoś dbał o ten silnik. Może ktoś się wypowie:
    http://allegro.pl/alfa-romeo-156-2-5-v6-i4361173903.html

    ta też niedroga, do zrobienia malowanie napewno, pewnie tak samo podłoga:
    http://allegro.pl/alfa-romeo-156-2-5...326216227.html
    Ostatnio edytowane przez PassionatiPL ; 25-06-2014 o 08:41

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Lublin Chmiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140KM, sedan
    Postów
    165

    Domyślnie

    Jak "piniondze" są to kup na ebayu silnik HEMI i dopiero bedzie latal. Wg. to kable będziesz musiał wymieniać, ecu, pewnie pompe paliwa.. Nie wiem nie przerabiałem tematu ale nawet mocowania silnika mogą a raczej na pewno się różnią.. Dlatego to kupa pracy.. Ale dla chcącego.. ;P

    Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
    Jeśli 140 konna, z motorem 1.8 alfa dyma 150 konne e36 i e46, to pomyślcie co robi GTA... Wiem, niektórzy wiedzą, ja też chcę !

  8. #8
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Taka operacja opłacalna na pewno nie jest. Nie jest tak, że modele z V6 mają inne skrzynie, półosie, zawias, hamulce, wydech, amory?
    Moim zdaniem można się o coś takiego pokusić tylko i wyłącznie, mając drugą Alfę z silnikiem V6 i przekładając co będzie konieczne. Czasami można jakiegoś fajnego Anglika ustrzelić, albo po strzale w d...ę.
    Inaczej mission impossible.

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Lublin Chmiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140KM, sedan
    Postów
    165

    Domyślnie

    Nawet jeśli uda się go przełożyć bez ingerencji w zawieche (w co wątpie) to samochód stanie się taczką ;d wszystko jest dobierane przez producenta tak, żeby zachować dobre prowadzenie i stabilność na drodze. Tak jak mówi Syfon - anglik z strzałem w dupsko i po sprawie będziesz miał wszystko co potrzebne ;x

    Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
    Jeśli 140 konna, z motorem 1.8 alfa dyma 150 konne e36 i e46, to pomyślcie co robi GTA... Wiem, niektórzy wiedzą, ja też chcę !

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie Swap z 1.8 na 2.5 lub 3 v6 - czy to możliwe, koszta, co wymienić - zróbmy to ...

    Cytat Napisał syfon Zobacz post
    Taka operacja opłacalna na pewno nie jest. Nie jest tak, że modele z V6 mają inne skrzynie, półosie, zawias, hamulce, wydech, amory? .
    Oprócz tego klimatyzacja, chlodnice, zegary, przekladnie kierownicza z drazkami, węże i zbiorniki chłodzenia i wspomagania, stabilizatory, po FL jeszcze pompa abs/esp.
    Mocowanie silnika, poduszki, drążek reakcyjny. Pewnie jeszcze cos sie znajdzie, ilośc pracy i kasy ogromna a potem weź i to sprzedaj. Śmiem twierdzić ze bedzie to trudne i zbliżone do niemożliwego. Dodatkowo tak duże swapy często powodują wieczne drobne kłopoty, wiec naprawdę trzeba sie zastanowić. Ja bym wolał sprzedać co mam i kupic oryginalne v6, nawet z walnietym silnikiem i wsadzić 3.0 co jest sprawdzonym i prostym modem. Przy okazji tylko dać duże hamulce.
    Takie moje zdanie...
    Ale jeśli chcesz sie pobawić to bede kibicować tylko dawaj updejty co do efektów.


    Aha - na pewno zrobienie blacharki w nowym nabytku bedzie tańsze od kosztów swapu.

Podobne wątki

  1. Zróbmy coś dla innych... czyli IMPREA CHARYTATYWNA
    Utworzone przez BYKrak w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 11:57
  2. [156] Wielu z nas to ma więc zróbmy to
    Utworzone przez kasbak w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 20:25
  3. 155 2.5 V6 - koszta eksploatacji
    Utworzone przez amigas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 29-10-2007, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory