Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: Lewa piasta przód

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GrzegorzAlfa
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    156 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał BlackPearl Zobacz post
    Czy odgłos konającego łożyska może być inny niż buczenie? Miałem kiedyś inny samochód i wymieniłem łożysko właśnie przez to buczenie. Teraz słyszę pisk (jakby metal tarł o metal). Przy hamowaniu, nawet delikatnym ten pisk ustaje. Na początku słychać było ten pisk tylko przy jeździe na wprost, wystarczyło delikatnie ruszyć kierownicą by ustał. Jednak przy jeździe na wprost pisk powracał. Teraz już nawet przy delikatnym ruszaniu kierownicą w lewo lub w prawo przy prędkości 70-80km/h ten pisk nie ustaje. Dodatkowo zaznaczę, że gdy jest gorąco na zewnątrz to pisk jest o wiele głośniejszy niż w chłodniejszą porę np. w nocy, albo w deszczu. Klocki hamulcowe wymieniałem kilka miesięcy temu, więc to nie ich wina.

    Wygląda to na zużyte łożysko. Dziwne tylko, że piszczy a nie buczy
    Jak masz takie objawy, to bankowo chodzi o łożysko... U mnie też przy hamowaniu ustępowało do pewnego momentu, z początku też tylko przy przyspieszaniu było słychać, buczenie, huczenie, piszczenie, gwizdanie zależy, kto ma jak słuch zestrojony a w miarę zużycia było głośniej, aż do momentu, w którym już nieustannie wydawało z siebie złowieszcze odgłosy

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    39

    Domyślnie

    Tu nawet przy hamowaniu nic nie pomaga. Nie sądzę żeby to była wina klocków hamulcowych. Wymieniłem je w zeszłym roku i do tej pory powinny się "dotrzeć", czyli dostosować do tarczy. Zresztą tarcza była gładka i nie było żadnych wyżłobień czy pierścieni. Sprawdzałem to dodatkowo przy wymianie opon na letnie. Był dostęp żeby sobie popatrzeć na tarcze i klocki. Rdza nie powinna się tam osadzać. Wydaje mi się, że to łożysko już się kończy w lewym przednim kole. Sprawdzę to jutro albo w piątek. Na razie Alfą nie jeżdżę bo mam jeszcze drugi samochód. Dam znać.

    Dzięki za odpowiedź.

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał GrzegorzAlfa Zobacz post
    Jak masz takie objawy, to bankowo chodzi o łożysko... U mnie też przy hamowaniu ustępowało do pewnego momentu, z początku też tylko przy przyspieszaniu było słychać, buczenie, huczenie, piszczenie, gwizdanie zależy, kto ma jak słuch zestrojony a w miarę zużycia było głośniej, aż do momentu, w którym już nieustannie wydawało z siebie złowieszcze odgłosy
    Dzięki za odpowiedź. Spodziewałem się tego.
    Ostatnio edytowane przez BlackPearl ; 20-08-2014 o 22:32 Powód: Dodano

Podobne wątki

  1. Przednia lewa piasta. PILNE
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-04-2015, 20:26
  2. [GTV] Zwrotnica piasta lewy przód GTV 2.0 V6 TB
    Utworzone przez rkoczen w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 08:45
  3. [146] Piasta koła przód? luz
    Utworzone przez coachu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory