Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Wyskakujący simering wału

  1. #11
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    dobra zrobione.
    więc tak po ściągnięciu rozrządu na spokojnie sprawidziliśmy luz mimośrodowy. i okazało się, że jest około 0,3 -0,4 mm, więc nie ma tragedii. poprzedni pomiar był na oko robiony stąd taka rozbieżność była. przyczyna i błąd tkwił z mojej przyczyny, a mianowicie pierwszy simering ok był zużyty ale kolejne były aż wstyd mówić za płytko wbite. simering ma 7mm głebokości a w karterze jest 9mm. ponadto simering na zewnetrznym obwodzie nie jest pełny gumowy tylko ma okol 3 mm gumy a pozostałe 4mm to metal, więc liche było jego uszczelnienie w karterze. po dobraniu odpowiedniej srednicy tulei nabiłem simering głebiej o te 2 mm. do tego został wkleiony klejem wurth-a. po złożeniu pojeździłem zrobiłem 50 km i jest dobrze.
    reasumując wynikło to z mojego partactwa i jestem teraz pewien na 99,9%, że to jest to.
    aaaa i jeszcz jedno wał nie ma możliwośći wystrzelenia simeringa a to dlatego że ma jednakową srednicę i nawet jakby był duży luz mimośrodowy to i tak by go nie wywałił. wał by musiał być conajmniej stożkowy.
    Ostatnio edytowane przez cinas ; 02-03-2009 o 17:39

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa 147 2.0 Twink Spark 16V
    Postów
    8

    Domyślnie Wywala Simering Wału

    Cytat Napisał cinas Zobacz post
    a więc tak
    simering wału mi wywaliło( od strony rozrządu). nie było by to nic dziwnego gdyby nie to że to już 3 raz w przeciągu 3 tygodni !!! za 1 razem myślałem że to normalne 190 tysi ponad na liczniku więc normalnie się zużył. ale wczoraj drugi raz poszedł i shock co jest grane. rozumiem pierwszy raz ale nie drugi to już nie przypadek. po rozebraniu koła pasowego na wale widzę go, obtarty przez koło pasowe rozrządu i wysadzony na 1-2 mm. i terz pytanie - czemu go wysadziło? i zacząłem myśleć. znalazłem jedną analogię a mianowicie po rozpędzeniu auta na dwojce i mająć obroty rzędu 4- 5 tysięcy puściłem pedał gazu i zacząłem hamować silnikiem. po takim hamowaniu, zwalnianiu wystrzeliło mi simering i wyciekł olej dosłownie momoentalnie kałuża. wydawało mi się że być może odma jest zapchana i gazy nie mają gdzie się rozejść. sprawdziłem ją i nic byłą czysta. dziś rozebrałem po raz trzeci złożyłem i dalej zonk. przejechałem 2 km i znów olej po wkręceniu silnika na obroty. załamka totalna.
    po ochłonięciu i doholowaniu ( jak tylko miałem wyciek hol pomimo że kontrolka ciśnienia sie nie swieciła) pod dom konsultacja z kolegą.
    wydumaliśmy i tylko jedno nam na myśl przyszło a mianowicie luzy współosiowe na wale korbowym ( luzy poprzeczne ). sprawdziłiśmy je i mają około 4 mm. czyli dużo i wystarczająco by wypchać simering na tyle by spowodować wyciek.
    teraz do was pytanie czy macie może po tym opisie jakieś swoje teorie? co to może być?
    pomimo że jutro Niedziela to na kanał wjeźdżam i rozbieram.
    ZAŁAMKA
    Witam mam ten sam problem co kolega z tym Simeringiem, już 3 z kolei mi wypchnęło, odmy sprawdzone popma oleju zmieniona wał po szlifie i nadal lipa jak bym mógł poprosić o kontakt bo już nie wiem co robić
    Z Góry dziękuje i Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał KarczuAlfa147 Zobacz post
    Witam mam ten sam problem co kolega z tym Simeringiem, już 3 z kolei mi wypchnęło, odmy sprawdzone popma oleju zmieniona wał po szlifie i nadal lipa jak bym mógł poprosić o kontakt bo już nie wiem co robić
    Z Góry dziękuje i Pozdrawiam
    Sprawdzałeś luz osiowy wału i ciśnienie oleju? - jak nie to od tego zacznij.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa 147 2.0 Twink Spark 16V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Brak luzów na wale półpierscienice nowe ciśnienie od 3 do 5.5 bara. A można by prosić jakiś kontakt by móc porozmawiać

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    A mierzyłeś na rozgrzanym silniku? Pompa nowa czy używana?
    Ja po kapitalnym remoncie na nowej pompie miałem 1,5 bara na jałowym i ok 4 bary przy 4 k obr/min (chociaż u mnie 4 bary już było od ok 1,5 k obr/ min) i tak ma być też dla silnika 2.0 TS wg e-learna. 5,5 bara wydaje mi się dość sporo.
    Zwróciłbym też uwagę czy simering który wymieniasz jest na pewno pasujący do tego silnika - najlepiej poszukać po numerach bo czasami różnią się detalami a może mieć to duże znaczenie jeżeli chodzi o trzymanie się simeringu.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Jaką masz oliwę zalaną (z ciekawości), że masz najniższe ciśnienie oleju 3 bary?
    To może kwestia głupia, ale: na pewno wkładasz simmer dobrą stroną (kierunek obrotów wału) i na pewno nabijasz go do końca?
    Problem zaczął się od jakiegoś konkretnego momentu typu szlif wału, wymiana pompy etc.?

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa 147 2.0 Twink Spark 16V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamKarlino Zobacz post
    Jaką masz oliwę zalaną (z ciekawości), że masz najniższe ciśnienie oleju 3 bary?
    To może kwestia głupia, ale: na pewno wkładasz simmer dobrą stroną (kierunek obrotów wału) i na pewno nabijasz go do końca?
    Problem zaczął się od jakiegoś konkretnego momentu typu szlif wału, wymiana pompy etc.?
    Właśnie problem zaczął się od szlifu wału, nie wierzę że druga pompa z koleji jest uszkodzona ,na pompie oryginalnej z tego silnika nigdy nic się nie działo, simeringi wkładanie z 3 firm .

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa 147 2.0 Twink Spark 16V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam a więc autem jestem juz wykończony,i chyba musze rozebrać silnik na drobny mak bo nie ma pomysłu co może być przyczyną. Podszedłem do tego jeszcze raz cisnienie oleju czy zimny czy ciepły 2.5-4.5 okolo,olej 10w40 zimering po raz kolejny nastepnej firmy victora reinza wbity na klej zabezpieczony 2 wkretami nawierconymi w obudowie uszczelniacza,efekt 600km olej nie leci ciurkiem tylko kapie,ręce opadły .Gdyby kto kolwiek miał jakieś przypuszczenia prosze o pomoc.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Czy koło pasowe i uszczelniacz przy montazu bylo wklejane jakims klejem lub sylikonem ? no i czy przy montazu miski olejowej ktos nie nap......ł tyle kleju lub sylikonu ze zatkało kanalik odplywowy spod uszczelniacza ? Tego uszczelniacza nie powinno sie wklejac bo przy montazu wpycha sie klej do srodka jednoczesnie zatykajac odplyw oleju i klej moze sie dostac na naped pompy oleju tj. polaczenie pompa-wal rowniez zatykajac odplyw oleju. po to na uszczelniaczu jest guma dookola aby uszczelniac po zewnatrz.
    Ostatnio edytowane przez alfa159peeter ; 02-08-2020 o 20:29

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa 147 2.0 Twink Spark 16V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Było 5 prób bez kleju i tak powinno byc zrobione ,ale braklo pomysłów i wkleilem go klejem ale bardzo delikatnie.

Podobne wątki

  1. Wyskakujący wsteczny AR 156 FL 1.9 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 08:40
  2. wyskakujący komunikat o niskim ciśnieniu oleju
    Utworzone przez macki2go w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 00:39
  3. [147] wyskakujący wsteczny
    Utworzone przez Maras1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 11:51
  4. Wyskakujący wsteczny bieg
    Utworzone przez aress w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 19:49
  5. [155] Wyskakujący drugi bieg
    Utworzone przez Negro w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 08:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory