Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Wyskakujący simering wału

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Moim zdaniem są dwa wyjścia - albo zbyt duży luz osiowy wału który wykluczyłeś, albo zbyt duże ciśnienie oleju po stronie wewnętrznej uszczelniacza które go wypycha.
    Wyższe ciśnienie może być spowodowane zapchanym odpływem np. kanalikiem odpływowym jak napisał Kolega alfa159peeter lub wysokim cieniem w skrzyni korbowej (np. zapchana odma) chociaż w tym wypadku prawdopodobnie najpierw wybijałoby bagnet oleju.
    Wcześniej pisałeś że ciśnienie oleju było ok 5.5 bara, skoro pompa oleju jest używana to możliwe że coś było w niej grzebane (np zawór ciśnienia oleju) lub jest jakoś nietypowo uszkodzona. Ja na Twoim miejscu sprawdziłbym dokładnie pompę oleju (po wykręceniu), wyczyścił wszystkie odpływy, ew zakupił nową pompę oleju (jest dostępna PIERRBURG, ja jak kupowałem do swojej zapłaciłem ok 650 zł ale za to masz pewniaka).

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa 147 2.0 Twink Spark 16V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Luz osiowy ok ,polpierscienie nowe ,3 pompa olejowa uzywana,zawór upustowy wyczyszony nie zacina sie co pokazuje manometr, kanaliki czyste .Czy to mozliwe ze stało sie cos od szlifu walu ?bo nie chce mi sie wierzyć.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze czy wał nie trze o uszczelniacz, tzn. czy za bardzo nie odstaje w stronę koła pasowego i go nie wypycha.
    Możesz sprawdzić też ew. przy naciśnięciu sprzęgła czy wał się nie przesuwa na zewnątrz dla pewności.
    Miałeś szlifowane powierzchnie toczne pierścieni oporowych?

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa 147 2.0 Twink Spark 16V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Nie byly toczone luz osiowy wyczuwalny minimalnie wal nie ma prawa trzec o uszczelniacz ponieważ jest pod nim napęd pompy oleju ,nie ma mowy zeby uszczeniacz wypychal wał

  5. #25
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Teraz tak czytam twój problem. PW poszło do Ciebie, ale już jest lekko nie aktualne bo teraz wątek czytam.
    Jeśli jesteś pewien, że wał nie ma luzu osiowego i nie chodzi po wysprzegleniu to coś to pozostaje jedynie za duże ciśnienie. Jednakże nie jestem przekonany do tego. Mój temat był w 2009, ale z tego co pamiętam to moje panewki oporowe tak dojechały miejsce gdzie pracowały na bloku, że musiałem blok dać do szlifierza w celu naprawy powierzchni roboczej dla tych panewek.
    Jak blok wyglądał?

    Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa 147 2.0 Twink Spark 16V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam a więc wyciągnąłem silnik mam zamiar wyjąć wał i dać do sprawdzenia ,wkleilem i zabezpieczylem tak zimering że go nie wypchnelo tylko olej wyrzucało przez warge uszczelniajacą.Raczej z kolegą doszliśmy do wniosku że to nie bedzie wina wału tylko pompy oleju ktora musi byc zluzyta i pcha cisnienie w zimering a nie powinna .

    - - - Updated - - -

    Po 5 razie bawienia sie z uszczelniaczem i zalewaniem rozrządu dalem sobie spokoj z próbami i wyjalem silnik ,wiem tyle ze na pewno to nie wina cisnienia powietrza bo po wklejeniu tego zimemeringu wywalilo by inne ,stawiam na pompe .
    Ostatnio edytowane przez KarczuAlfa147 ; 11-10-2020 o 16:25

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał KarczuAlfa147 Zobacz post

    Po 5 razie bawienia sie z uszczelniaczem i zalewaniem rozrządu dalem sobie spokoj z próbami i wyjalem silnik ,wiem tyle ze na pewno to nie wina cisnienia powietrza bo po wklejeniu tego zimemeringu wywalilo by inne ,stawiam na pompe .
    Daj znać jak rozwiążesz problem co rzeczywiście było przyczyną.

Podobne wątki

  1. Wyskakujący wsteczny AR 156 FL 1.9 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 08:40
  2. wyskakujący komunikat o niskim ciśnieniu oleju
    Utworzone przez macki2go w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 00:39
  3. [147] wyskakujący wsteczny
    Utworzone przez Maras1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 11:51
  4. Wyskakujący wsteczny bieg
    Utworzone przez aress w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 19:49
  5. [155] Wyskakujący drugi bieg
    Utworzone przez Negro w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 08:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory