Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Wyskakujący simering wału

  1. #1
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Question Wyskakujący simering wału

    a więc tak
    simering wału mi wywaliło( od strony rozrządu). nie było by to nic dziwnego gdyby nie to że to już 3 raz w przeciągu 3 tygodni !!! za 1 razem myślałem że to normalne 190 tysi ponad na liczniku więc normalnie się zużył. ale wczoraj drugi raz poszedł i shock co jest grane. rozumiem pierwszy raz ale nie drugi to już nie przypadek. po rozebraniu koła pasowego na wale widzę go, obtarty przez koło pasowe rozrządu i wysadzony na 1-2 mm. i terz pytanie - czemu go wysadziło? i zacząłem myśleć. znalazłem jedną analogię a mianowicie po rozpędzeniu auta na dwojce i mająć obroty rzędu 4- 5 tysięcy puściłem pedał gazu i zacząłem hamować silnikiem. po takim hamowaniu, zwalnianiu wystrzeliło mi simering i wyciekł olej dosłownie momoentalnie kałuża. wydawało mi się że być może odma jest zapchana i gazy nie mają gdzie się rozejść. sprawdziłem ją i nic byłą czysta. dziś rozebrałem po raz trzeci złożyłem i dalej zonk. przejechałem 2 km i znów olej po wkręceniu silnika na obroty. załamka totalna.
    po ochłonięciu i doholowaniu ( jak tylko miałem wyciek hol pomimo że kontrolka ciśnienia sie nie swieciła) pod dom konsultacja z kolegą.
    wydumaliśmy i tylko jedno nam na myśl przyszło a mianowicie luzy współosiowe na wale korbowym ( luzy poprzeczne ). sprawdziłiśmy je i mają około 4 mm. czyli dużo i wystarczająco by wypchać simering na tyle by spowodować wyciek.
    teraz do was pytanie czy macie może po tym opisie jakieś swoje teorie? co to może być?
    pomimo że jutro Niedziela to na kanał wjeźdżam i rozbieram.
    ZAŁAMKA

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  2. #2
    tomaj909
    Gość

    Domyślnie

    sprawdż ciś. oleju na moje jest do wymiany pompa oleju lub zawór w pompie oleju.Po prostu jest za wysokie ciś i wywala uszczelniacz

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Tutaj raczej ciśnienie oleju nie może mieć znaczenia na wywalanie uszczelniacza wału . Na simeringu jest sprężyna , mechanicy często podciągają ją żeby ciaśniej trzymała . Poziom oleju jest może za wysoki ale ten luz dziwnie za duży

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    czarek99
    Gość

    Domyślnie

    panewki główne do wymiany, jeśli sie nie mylę to ostatnia trzyma współosiowo.

  5. #5
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Zatkane odpowietrzenie skrzyni korbowej-musisz zdemontowac pokrywe zaworów ,przeczyscic ,przedmuchac ,poskładac i bedzie git.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar prezesjm
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    DANKOWICE
    Postów
    87

    Domyślnie

    Dajcie spokój odmie. jakie musiałoby być ciśnienie by wypchało simer. Luz poosiowy wału w wysokości 4 mm wróży tylko poważny remont silnika. Wywalone masz kolego półpierścienie stabilizujące wał. Luz na poziomie 0,3 mm uznaje się za graniczny . Trzeba zdjąć miskę i sprawdzić co tam się stało. Obstawiam że przytarło pierścienie i w końcu popękały i kawałki leżą w misce. Siły w silniku i choćby nawet naciśnięcie na sprzęgło powoduje przesuwanie się poosiowe wału . Przy czymś takim panewki korbowodowe pewnie już dostały po tyłku i są także do wymiany. Generalnie trzeba sprawdzić wszystko łącznie z wałem i korbami itd.
    LANCIA KAPPA V6, Fiat CROMA 2.0, Fiat CROMA V6, RITMO 1,5 ie - 32V i 550 kM w sumie
    www.lanciapolska.org/forum - forum Lancii

  7. #7
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    poziom oleju 3/4
    simering nie podciągany na sprężynie
    ciśnienie oleju by nie wywaliło tak simeringa
    a i odma jest sprawdzona więc tak jak kolega wyżej napisał półpierścienie stabilizujące pewnie będą.
    ehh nie ma to jak niedziela w kanale

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    A moze sam wał jest już wyrobiony? Jaki masz przebieg w Twoim 1.8?
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Taki luz mówi sam za siebie. Aż strach odpalać silnik, dziwne, że jeszcze nie przytarło paska rozrządu bo miałbyś zawory do wymiany.

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezesjm Zobacz post
    Dajcie spokój odmie. jakie musiałoby być ciśnienie by wypchało simer. Luz poosiowy wału w wysokości 4 mm wróży tylko poważny remont silnika. Wywalone masz kolego półpierścienie stabilizujące wał. Luz na poziomie 0,3 mm uznaje się za graniczny . Trzeba zdjąć miskę i sprawdzić co tam się stało. Obstawiam że przytarło pierścienie i w końcu popękały i kawałki leżą w misce. Siły w silniku i choćby nawet naciśnięcie na sprzęgło powoduje przesuwanie się poosiowe wału . Przy czymś takim panewki korbowodowe pewnie już dostały po tyłku i są także do wymiany. Generalnie trzeba sprawdzić wszystko łącznie z wałem i korbami itd
    Prezes ma rację 4mm to stanowczo za dużo , z ciekawości gdzie kupiłeś tą alfę?
    Znam już jeden taki przypadek w 1.8, ale facet sprzedał jak się pokapował dlaczego mu wywala to uszczelnienie.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Wyskakujący wsteczny AR 156 FL 1.9 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 08:40
  2. wyskakujący komunikat o niskim ciśnieniu oleju
    Utworzone przez macki2go w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 00:39
  3. [147] wyskakujący wsteczny
    Utworzone przez Maras1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 11:51
  4. Wyskakujący wsteczny bieg
    Utworzone przez aress w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 19:49
  5. [155] Wyskakujący drugi bieg
    Utworzone przez Negro w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 08:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory