Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Gorące felgi PL i TP po dłuższej trasie, hamulce chyba blokują...

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Angry Gorące felgi PL i TP po dłuższej trasie, hamulce chyba blokują...

    Cześć,

    powiem Wam, że już mi ręce opadają... Niedawno wymieniłem komplet hamulców, bo stare miałem już ostro zajechane. Wszystkie zaciski zostały rozebrane na części pierwsze, wyczyszczone i tam gdzie trzeba przesmarowane. Pracują jak nowe. Założone zostały nowe tarcze Zimmermana i klocki Ferodo DS Performance oraz wymieniony płyn hamulcowy na ATE . Wszystko super, heble żyleta, chociaż od początku delikatnie popiskują przy delikatnym dohamowywaniu. Dzisiaj wybrałem się w dłuższą trasę i po dojechaniu na miejsce stwierdzam stary problem, mianowicie felgi PL i TP są dość gorące, wyraźnie cieplejsze niż ich odpowiedniki po przeciwnych stronach. Niekiedy jak dojeżdżałem na światłach to czułem w trakcie toczenia się auta bez naciskania hamulca takie specyficzne nagłe zatrzymanie na koniec i nie staczanie się jak było lekkie wzniesienie. Raz jest normalnie, raz czuć, że trzyma delikatnie. Wykluczamy zaciski, i wężyki, które wcześniej wymieniłem na Hela. Nie chcę zajechać nowych gratów, co mam wymienić w następnej kolejności pompę hamulcową, serwo, czy pompę ABS? Na co stawiacie, bo jestem już zdesperowany i chcę rozwiązać ten problem...

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Rambo
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Daimler-Benz c-klasse
    Postów
    33

    Domyślnie

    Tłoczek na bank wyczyszczony na błysk?,gumki nowe?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Sprawdź, czy klocki mają odpowiedni luz w jarzmach.
    Ja nieraz musiałem trochę podpiłowywać końcówki klocków bo siedziały w jarzmach zbyt ciasno i nie chciały odbijać.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Powtarzam zaciski i wężyki ideał, co dalej w pierwszej kolejności? Czy aby pompa hamulcowa nie jest dwusekcyjna PL+TP i PP+TL i może jedna seksja nie domaga, dlatego akurat PL i TP trzyma?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Rambo
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Daimler-Benz c-klasse
    Postów
    33

    Domyślnie

    Idąc tym tropem to zauważyłbyś ściąganie na bok,jeśli jest podział sił hamowania to tylko przód -tył.Przerabiałem ten temat wiele razy i wiem że niedokładna robota przy zaciskach powoduje powracający problem blokowania hamulców. Jeśli chodzi o tył może to zapieczona linka od sporadycznie używanego ręcznego lub korozji.Jest też praktyka o której pisze kolega czyli spiłowanie rantów klocków żeby szybciej się ułożyły.Pozdrawiam.

    Może też być jak piszesz czyli padła jedna sekcja i dlatego pozostałe koła tak się grzeją.
    Ostatnio edytowane przez Rambo ; 19-10-2014 o 23:09

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A ja powtarzam, żebyś sprawdził, czy klocki mają luz w jarzmach-zanim niepotrzebnie wymienisz połowę układu. Jak złapiesz ręką za klocek przylegający do tarczy to ma być wyczuwalny luz góra-dół.
    Klocki są robione na wymiar, a potem malowane dość grubą warstwą farby i to wystarczy, żeby klocek blokował się w prowadnicy.
    Zwykle pomaga usunięcie pilnikiem warstwy farby z brzegów klocków.

    Warto też sprawdzić, czy tłoczki się cofają po zwolnieniu pedału hamulca. W tym celu trzeba poprosić o pomoc drugą osobę, która delikatnie naciśnie pedał, żeby tłok nieco się wysunął - po zwolnieniu pedału ma być widoczny niewielki ruch tłoka do tyłu pod wpływem siły sprężystości pierścienia uszczelniającego. Sprawdzenie należy wykonywać na zdemontowanym zacisku.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 20-10-2014 o 06:58

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Zaciski były rozbierane na części pierwsze, czyszczone i smarowane tam gdzie trzeba. Są jak nowe. Temat musi dotyczyć czegoś dalej i nie wiem na co obstawiać w pierwszej kolejności...

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    I co ma ktoś z Was jakiś pomysł, czy kupować pompę ABS, hamulcową, serwo, wymieniać i eliminować po kolei od najtańszego do najdroższego? Pytanie dodatkowe, czy jest możliwość zamiany rurek na pompie ABS?

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD 140KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    mialem podobna sytuacje i okazalo sie ze do wymiany byly linki od hamulca recznego , po wymianie usterka znikla

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Tylko jest jeden kłopot, z przodu nie ma linek hamulca ręcznego "

Podobne wątki

  1. Felgi 16 na hamulce z zaciskami Brembo.
    Utworzone przez kozioł92 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2013, 21:31
  2. [159] Blokują się hamulce
    Utworzone przez patryczek90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 19:53
  3. [155] Niespodzianka w trasie:/ chyba termostat?
    Utworzone przez elpaco w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 23:02
  4. [145] Coś mnie blokują hamulce....
    Utworzone przez kaes w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 16:32
  5. Gorące hamulce
    Utworzone przez hemicuda w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 08:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory