Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: wspomaganie kierownicy

  1. #1
    Arik
    Gość

    Domyślnie wspomaganie kierownicy

    Witam Alifsi Smile

    Mam pewien problem, otoz jak zapale alfe i przez jakies 15-20 min jazdy wspomaganie dziala dobrze, lecz jak juz sie silnik nagrzeje to cos slabnie wspomaganie, dzis juz tak oslablo ze jak skrecilem na maxa np w prawo to leciutki dzwiek sie pojawil, zazwyczaj jak pompa dziala rano dobrze to jak skrece max (na postoju) to slychac ze pompa pracauje, ale po kilku minutach tak jak by pada... zastanawia mnie jaka to moze byc przyczyna... gdzies cos wyczytalem ze moze to byc wina paska, dosc stary i moze byc juz rozciagniety... w takim badz razie za 2 tygodnie wymieniam rozrzad, wiec i moze bym ten pasek wymienil o ile to jest to...

    Moja Alfinka ma przejechane 112 tys km a silnik to 2.0 i rok 01

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    może to głupie pytanie,ale czy sprawdzałeś stan płynu od wspomagania?
    jeśli stan jest w normie to raczej napewno masz do wymiany pompę wspomagania.


    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wiluxx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    TKN
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    119

    Domyślnie

    Kolego Arik czy udało się rozwiązać problem??
    Bo mam taki sam. A zaczęło się to dziać pewnego ciepłego dnia, śmigałem sobie wtedy autkiem zrobiłem jakieś 200 km, sporo po mieście, wszystko OK zajechałem na stację shella odpalam auto i coś czuję że kierownica stawia opór, brak wspomagania, zajrzałem pod maskę czy aby pasek nie pękł - cały. Następnego dnia rano odpalam auto i wspomaganie działa tak jak powinno. Olej miałem wymieniony jakieś 2 tyg przed zdarzeniem na Mobila ATF 220, wyczytałem gdzieś że lepiej jednak TUTELA GI/E bo ktoś zalał mobila i za tydzień musiał go zmienić. Czy ten olej może mieć na to wpływ?
    AR 156 1.8 TS '98 MOD0.66 SportPack 3 + LPG STAG-4 plus + MJ

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    jesli nie jest to pasek to niestety obawiam sie ze to nie jest pompa wspomagania a listwa cala do ktorej ide weze z pompy pompa wydawala by jakies zdzwieki (przynajmiej w teori) ze "tuleja" w ktorej poruszaja sie lopatki jest wyrobiona innymi slowy by piszczala
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #5
    Arik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiluxx Zobacz post
    Kolego Arik czy udało się rozwiązać problem??
    Bo mam taki sam. A zaczęło się to dziać pewnego ciepłego dnia, śmigałem sobie wtedy autkiem zrobiłem jakieś 200 km, sporo po mieście, wszystko OK zajechałem na stację shella odpalam auto i coś czuję że kierownica stawia opór, brak wspomagania, zajrzałem pod maskę czy aby pasek nie pękł - cały. Następnego dnia rano odpalam auto i wspomaganie działa tak jak powinno. Olej miałem wymieniony jakieś 2 tyg przed zdarzeniem na Mobila ATF 220, wyczytałem gdzieś że lepiej jednak TUTELA GI/E bo ktoś zalał mobila i za tydzień musiał go zmienić. Czy ten olej może mieć na to wpływ?
    Wiluxx, kurde powiem Ci ze jeszcze nic nie robilem a to dlatego ze kompletnie brak czasu, plyn juz mam kupiony i juz jutro bede go wymienial, dam znac co i jak poszlo.
    Mam nadzieje ze to plyn, bo teraz jak slonce wali mi na alfinke a stoi cholernie dlugo to jak potem jade to czuc opor, a jak zapale z rana kiedy zimno to fajnie pracuje, wiec obstawiam na plyn, ale kij wie co z tego wyjdzie :| dam znac zaniedlugo co i jak

  6. #6
    Arik
    Gość

    Domyślnie

    plyn juz wymieniony... ale narazie brak dobrej jazdy probnej, za polotra tyogodnia jade w troche dluga droge to sie zobaczy czy jest w porzadku

  7. #7
    l0bak
    Gość

    Domyślnie

    Ja również czekam na rozwiązanie problemu bo mam taki sam jak pękło mi łożysko na jednej rolce prowadzącej pasek to tak zaczęło się dziać tuż po wymianie. U mnie alfa wydaję odgłos jakby zgrzytu i coś czuje,że to ją lekko może boleć

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    Mam ten sam probelm koledzy tylko do tych objawów jeszcze jak dodam gazu to wpsomaganie wraca a jak obroty spadną to znowu ucieka co to może być???Płyn wymieniany dwa razy pozdrawiam

  9. #9
    remila
    Gość

    Domyślnie

    Witam!

    Ja również mam identyczny problem, wspomaganie wraca po dodaniu gazu a na wolnych obrotach zanika. Sprawdzałem pasek i wydaje się być ok, jak dodaje gazu to słychać wyraźnie pompę. Chciałem się zabrać za wymianę płynu ale w takim razie poczekam. Jeżeli ktoś zna rozwiązanie to proszę o informację.

  10. #10
    gules
    Gość

    Domyślnie

    a ja mam trochę inny problem, czy ktoś mi powie czy łatwo wymienić węże łączące od płynu wspomagania? ostatnio miałem 2 razy taki przypadek wciągu roku ze uciekała mi gdzieś połowa płynu na jednym wężu widać ze cieknie ale delikatnie bardziej mokry przewód, a teraz mam wrażenie ze czasami ciężko chodzi no i przede wszystkim zapiszczy jak przycisnę gaz... może jakaś rada? co to może być?

Podobne wątki

  1. Wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez Nareau w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 14:49
  2. wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez grzegorz113 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 12:37
  3. [145] wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez wamax w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 08:49
  4. Wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez michu w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 14:51
  5. [156] wspomaganie kierownicy
    Utworzone przez kamil_gdansk w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2008, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory