Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: 156 Q4/Crosswagon skrzynia biegów

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Złoty Zobacz post
    Lufa, a co stało się w twojej starej skrzyni?
    U mnie przy normalnej jeździe przy prędkości ok. 130km/h zaczęło na 6 biegu chrobotać ( dodam że wcześniej skrzynia nie wykazywała żadnych objaw zbliżającego się kataklizmu :-) )
    po rozpoczetej zagładzie skrzyni biegi co prawda chodziły wszystkie tyle że łomot był straszny. przez to że i tryby od 6 stki latały po całej skrzyni. Po rozebraniu skrzynia widoczna na w/w fotkach) Jadę dziś właśnie po swoją do mechanika i zobaczę jak to będzie chodziło. Bo przecież po dopadnięciu drugiej tez nie obyło się bez problemów. Ta co przyszła poleżała sobie trochę i do dekielka z miarka oleju dostało się trochę wody ( bo leżała bez korka spustowego) i główne kolo przekazujące już na torsen przy gniło. musiałem dać ze swojej. Tak teraz bozia tylko wie jak to będzie hulało. Dodam że czytałem na forach zagranicznych to wszędzie piszą że te skrzynie i napędy są naprawdę rewelacyjne choć nie tak jak w 155 Q4 gdzie tam wytrzymywały moc 500KM bez problemu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał heliogabal Zobacz post
    A warto "profilaktycznie" coś tam regenerować? U mnie w sumie nic się nie dzieje, ale trochę ciężko chodzi... chyba zwłaszcza czwórka.
    pierwsze w tym wypadku olej wchodzi w grę. Powiem tak miałem przypadek w Toyocie pojechałem kupić olej 75w90 w sklepie gośc pyta elf za 45zł litr czy tańszy za 28zł. Myślę parametry te same a tu kicha. Po wlaniu oleju na siłę wkładałem 1 nie mówiąc o włożeniu 2 i dalej. Nawrót na podnośnik i po Elfa. wlałem Elfa i biegi można było zmieniać małym paluszkiem bez użycia siły. Tak wiec podstawa to naprawdę dobry olej.

  2. #12
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lufa Zobacz post
    Tak wiec podstawa to naprawdę dobry olej.
    Zalałem motulem motyl gear...

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    U mnie już sprawa kompletnie załatwiona. Auto jeździ na chwile obecną bez problemu. Dodam tylko, że przy okazji braku wiedzy mechanika moja AR dostała nowe kpl. sprzęgło. Jak już gdzieś któryś z kolegów pisał o demontażu łożyska oporowego z docisku nie polecam próby siłowej wybicia go. Mechanik nie zapytał i wyjmował drugi raz skrzynie bo po przy próbie wybicia łożyska przy montażu skrzyni przypierdzielił po łożysku kilka razu a dodam, że nie było nić widać aby coś się uszkodziło. Złożył i okazało się że auto nie wysprzęgla tak jak powinno. Za brak wiedzy w tym temacie musiał założyć mi nowe całe sprzęgło Valeo.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    AR 156 q4
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Złoty Zobacz post
    Ja wczoraj oddałem do regeneracji skrzynię i przedni most z reduktorem. Reduktor mi się rozsypał (wywaliło zęby), a że miałem już rozebrane to i skrzynie zrzuciłem i wygląda na to, że dzięki rozwalonemu reduktorowi uratowałem skrzynie, bo dosyć głośno chodziła. Niestety koszt regeneracji reduktora (bebechy z tylnego starego mostu który miałem) jest spory. Jedno z łożysk, największe, koszt ok 350zł. w przyszłym tygodniu ma mi zajrzeć do skrzyni. Na pewno synchronizator 3-go biegu i łożyska. Oby tylko tyle.

    Lufa, a co stało się w twojej starej skrzyni?
    siema powiedz mi czy znasz nr seryjny synchronizatora 3 biegu bo u mnie wlasnie padl i musze wymienic

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-05-2019, 09:56
  2. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06
  3. [166] Skrzynia biegów !!
    Utworzone przez Bedboys w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-07-2008, 09:50
  4. [156] skrzynia biegów
    Utworzone przez Hrabuncio w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 20:12
  5. [145] skrzynia biegów
    Utworzone przez pepe w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-03-2008, 19:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory