Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: kolo dwumasowe

  1. #21
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    A bo kurde napisalem o sprzegle tym "odnawianym" z aso bo siedzi w gt o ile pamietam ale juz jaki siedzi dwumas to nie pamietam kurde








  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Ja mam właśnie tą fabrycznie regenerowaną kupioną w autosklep24. Ponad 10tyś od wymiany i żadnych problemów.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Prezes156
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2.4 JTD 175KM 2003r.
    Postów
    64

    Domyślnie

    O regeneracji różnych części, w tym koła dwumasowego było chociażby w tygodniku "Motor" kilka miesięcy temu.
    Koło, z którym kupiłem Alfę było regenerowanym w ASO w Warszawie, a oryginalnie pochodziło z Fiata Cromy, jeśli to jakaś różnica.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Ja tez przejechałem dopiero 10 k km. I nie porownujcie regeneracji u pana zdzisia w warsztacie z regeneracja fabryczną, gdzie ze starego koła zostają tylko odlewy. Reszta jest taka sama jak w nowym oryginale, czyli mamy towar jak nowy. Zresztą jak już pisano nikt nie znalazł różnicy miedzy nowym a fabrycznie regenerowanym. Zresztą ja nie miałem informacji od autosklepu, ze dostaje towar regenerowany, jeśli tak jest to zostałem oszukany bo bym wziął od taniego fiata 3 stowki taniej...

    Dodano po 5 minutes:

    Fiat Croma raczej ma inne koło niż 156/166. Tam siedzi silnik i skrzynią jak w 159.
    Ostatnio edytowane przez viader ; 15-03-2015 o 12:13 Powód: Dodano

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dawka
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    JEST:156 SW 2.4JTD 20V Była: Alfa 155 2.0 8V
    Postów
    41

    Domyślnie

    Ja też stoję przed tym dylematem ... Regenerować czy brać tą fabrycznie odnowioną a może odżałować i brać całkiem nową... Najbardziej mnie zastanawia różnica między sprzęgłami z od Opla (Insygnia jak dobrze pamiętam, skrzynia też F40, koło wyglądające po zdjęciach na raczej to samo, no i z tego co już po woli słyszę ma być wersja ze sztywnym kołem a to już by była bajka)

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prezes156 Zobacz post
    Koło, z którym kupiłem Alfę było regenerowanym w ASO w Warszawie
    Czy auto kupiłeś zaraz po wymianie - czy też może poprzedni właściciel jeździł już jakiś określ na nim. Pytam bo większość ludzi jednak ma dobre opoinie o odnawianych przez ASO.

    Cytat Napisał Dawka Zobacz post
    no i z tego co już po woli słyszę ma być wersja ze sztywnym kołem a to już by była bajka)
    Co masz na myśli sztywne sprzęgło - bo chodzi o zwykłe koło zamachowe bez dwumasy to ja bym się w to nie pchał.Jak dla mnie zbyt dużo na komforcie się traci.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Pytanie czy to odnawianie w Aso polegało na wysłaniu do lokalnej firemki czy zamontowaniu regenerowanego fabrycznie bo to duża różnica. Zresztą może nie wiecie ale firmy typu luk dwumasy regenerowane fabrycznie sprzedają na rynku aftermarket jako nowe, więc nawet płacąc 4tyś za koło nie ma się gwarancji, że jest faktycznie nowe. Wolę, więc z pełną świadomością kupić takie samo za 1200. Zresztą w tym regenerowanym fabrycznie stare zostają tylko odlewy, które są starannie oczyszczane. Całe wnętrze jest wymieniane, sprężyny, łożyska, ślizgi itp. Mnie to rybka czy sam odlew jest świerzo odlany czy odzyskany, w nim nie ma się co zepsuć. Natomiast dwumasy regenerowane przez magików są składane na niewiadomego pochodzenia częściach a często są tylko czyszczone. Taki dwumas czort wie ile pochodzi.

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Panowie podepnę się pod temat, nie chce zakładać nowego ponieważ tematów nt wibracji jest multum.

    Otóż, jestem świeżo po wymianie kpl. sprzęgła, dwumasy, dwóch poduszek (silnika i skrzyni) oraz wysprzęglika. Mimo to, czasami podczas ruszania czuje wibracje. Pytanie, czy ten typ ze względu na "starą" konstrukcję tak ma? Wiem, że to diesel, ale myślałem, że na świeżym sprzęgle i dwumasie nie będzie drgało. Niezależnie czy ruszam z 1000 czy 1500 obr wyraźnie to czuć. A może nie umiem ruszać? -_-

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciaba Zobacz post
    Otóż, jestem świeżo po wymianie kpl. sprzęgła, dwumasy, dwóch poduszek (silnika i skrzyni) oraz wysprzęglika. Mimo to, czasami podczas ruszania czuje wibracje. Pytanie, czy ten typ ze względu na "starą" konstrukcję tak ma? Wiem, że to diesel, ale myślałem, że na świeżym sprzęgle i dwumasie nie będzie drgało. Niezależnie czy ruszam z 1000 czy 1500 obr wyraźnie to czuć. A może nie umiem ruszać? -_-
    Najlepiej to podjechać na spot albo do kogoś z takim samym autem i porównać - będziesz wiedział czy coś nie tak czy to ty jesteś przewrażliwiony
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Właśnie.

    Jechałem wcześniej 1.9 JTDm 159 i też drgał jak dostał za mało gazu przy ruszaniu. Jednakże najbardziej zastanawia mnie, dlaczego są u mnie drgania nawet jak ruszam z wyższych obrotów typu 1500. Może zbyt wolno puszczam sprzęgło.

    Jak to wygląda u was?

Podobne wątki

  1. kolo dwumasowe
    Utworzone przez kamoo22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 20:43
  2. Kolo Dwumasowe!!!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 07:35
  3. czy to kolo dwumasowe?
    Utworzone przez turbo42 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 19:50
  4. Kolo dwumasowe?
    Utworzone przez suwa w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 07:28
  5. Kolo dwumasowe
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory