Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [156] 1.9 JTD - pedał sprzęgła po wymianie kpl. sprzęgła i dwumasu

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie [156] 1.9 JTD - pedał sprzęgła po wymianie kpl. sprzęgła i dwumasu

    Siema.

    Koledzy mam problem. Otóż jakieś 2000km temu wymieniałem komplet sprzęgła wraz z dwumasą i wysprzęglikiem.

    Po odebraniu auta z warsztatu oczywiście była bajka (patrząc przez pryzmat tego co było wcześniej, a wcześniej był dramat).

    Teraz, im dłużej jeżdżę, tym bardziej zaczynam się martwić czy aby na pewno jest wszystko ok.

    Objaw wygląda w ten sposób, że podczas zmiany biegów na wyższych obrotach, lub podczas jazdy, czuję mrowienie na pedale sprzęgła, szczególnie w dolnym położeniu. Mrowienie ewidentnie pochodzi od silnika bo gdy wcisnę sprzęgło i nie wrzucę kolejnego biegu tylko poczekam aż obroty spadną, mrowienie ustaje. Trwa gdzieś tak do 2 tys obr. Dodatkowo czuję takie jakby "chrobotanie/tarcie/skrzypienie" na samym pedale i mam wrażenie, że przy dolnym położeniu ciężej się go wciska. Co najciekawsze, stojąc na postoju z odpalonym silnikiem, takich objawów w ogóle nie ma.. Sprzęgło chodzi płynnie i lekko. Jak tylko ruszę, mam wrażenie, że właśnie sam pedał chodzi ciężko, nierównomiernie i w dodatku czuje mrowienie.

    Co to może być? Od czego zacząć?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Większość Ci powie, że diesel tak ma ale to nie prawda. Nie chcę Cie martwić ale masz chyba ponowny problem ze sprzęgłem ale nie da się też wykluczyć dwumasy. Przed wymianą sprzęgła w 156 v6 ( co prawda benzynowy bez dwumasy) prócz ślizgającego sprzęgła też było mrowienie na pedale i łapał w dolnym zakresie. Słoneczko złamane i cały docisk był szmelc, nie mówiąc o łożysku oporowym.
    Nie chcę tu stawiać diagnozy ale myślał bym o łożysku oporowym i słoneczku.
    Pasuje skonsultować to z dobrym mechanikiem.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Wygląda na to, że skrzypi mi sprzęgło (nie zauważyłem wcześniej tego).

    Ewidentnie dźwięk słychać na zewnątrz pojazdu. Wysprzęglik jest nowy, więc obstawiam zacierającą się tuleję łapy skrzyni... Dramat - jak mechanik mógł tego nie nasmarować jak miał skrzynię na wierzchu ;/. Ma ktoś jakiś patent, żeby to nasmarować? Albo jakim smarem? WD-40 tam dojdzie? Te odczucie podczas wciskania sprzęgła pochodzą właśnie od tego skrzypienia
    Ostatnio edytowane przez maciaba ; 23-04-2015 o 19:06

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyna1
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    rzeszów
    Auto
    alfa 156 jtd 1.9 140km 2003fl
    Postów
    88

    Domyślnie

    bylo o tym juz pisane. jak ciezko chodzi sprzeglo to tulejke gorna mozna wymienic na nowa a na dolna nalac lyzke oleju. ja tak wlasnie zrobilem ale nie widze jeszcze lepszego rezultatu. na dluzszych trasach ciezko mi chodzilo sprzeglo wtedy jak sie silnik nagrzal. narazie mam krotkie trasy.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Tak wiem właśnie, dlatego przed odstawieniem auta do mechanika kupiłem tulejki.

    Górną wymienił, dolną nasmarował. Jeszcze nie widziałem auta, zobaczymy jakie będą efekty.

    Doświadczony mechanik powinien te tuleje wymieniać od razu przy wymianie sprzęgła. Mój stwierdził, że "nigdy nie spotkał się z zatartą tuleją".

    Polecam na przyszłość dla potomnych, 70zł nie jest warte późniejszych problemów. Przy okazji wymiany sprzęgła wymieniać tuleje!!!!

Podobne wątki

  1. Po wymianie sprzęgła pedał twardy V6
    Utworzone przez karol k w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 09:44
  2. Twardy pedał sprzęgła po wymianie kompletu???
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 22:31
  3. Problem z ruszaniem po wymiania sprzęgła i dwumasu
    Utworzone przez m4rk w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 16:21
  4. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 13:25
  5. wymiana sprzęgła bez dwumasu - jest sens?
    Utworzone przez kinol156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 22:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory