Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wygłuszenie silnika CW

  1. #1
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie Wygłuszenie silnika CW / 1.9 JTD

    Naprawdę, szukałem na forum, ale większość tematów to wygłuszenie drzwi, a to mi potrzebne jak dziura w moście obecnie: hałas we wnętrzu jest jak w jelczu i zabawa w car audio musi poczekać aż z tym coś zrobię.

    No dobra, może nie jak w jelczu, ale 1.9JTD jest doskonale słyszalne powyżej 1.5 krpm. W żony focusie jest ciszej (1.8 tdci). Już nie wspomnę o swoich starych volvach...

    Czyli pytanie - czym to wyciszyć. "Jak" pewnie też, ale zakładam że nie ma magicznych skrótów w stylu wyciszenia okolic pedałów np. Trzeba po prostu rozebrać dechę i wyciszyć matami, zgadza się?

    STP? Dynamat? A może wygłuszenie z 159 by pasowało? W 159 jest o niebo ciszej...

    Nadkola też by pewnie nie zaszkodziło przy okazji obkleić?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Przerost formy nad treścią.

    Żeby to zrobić musiałbyś się dostać do grodzi, a więc demontować całą deskę rozdzielczą.

    Ewentualnie możesz spróbować wyjmując wykładzinę podłogi i wygłuszyć przednią cześć w okolicach pedałów na tyle na ile będziesz mógł dojść w górę.

    Ja mam 15 letnią 156 i nie uważam, żeby silnik generował jakiś hałas jak w jelczu, wręcz przeciwnie uwielbiam jego brzmienie jak na diesel'a. Musiałbyś pojeździć czymś z grupy VW w podobnych rocznikach, tam jest dopiero klekot. Może coś nie tak z silnikiem, że generuje tyle hałasu?

  3. #3
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Nie, może raczej coś ze mną, że takiego mam bzika na punkcie wyciszenia... Generalnie każdy prawie samochód jaki zakupię, to po pewnym czasie kręcenie nosem że za głośno. Alfa w sumie jest dla żony, ale i tak mnie to wkurza.

    Jedyny samochód gdzie było głośno ale nie narzekałem, to było zaturbione subaru, ale ten dźwięk silnika... poezja

    VW jakimś jeździłem, seat leon - głośno, stara octavia jakby ciszej. Zresztą nie w tym rzecz żeby szukać na siłę - tak jak mówię - w focusie żony silnik pracuje ciszej jakby (za to reszta wyciszenia jakby odrobinę gorsza).

    Może ja po prostu lexusa muszę sobie kupić...

    W każdym razie dzięki za info, zobaczę co z tymi pedałami. Rozumiem że z drugiej strony grodzi roboty by było jeszcze więcej, bo tam z kolei chyba cały silnik by trzeba wytargać...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    hybryda kolego hybryda
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

Podobne wątki

  1. Wygłuszenie ścianki komory silnika
    Utworzone przez AlfaZach w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 15:38
  2. Wygłuszenie 147 5d fl
    Utworzone przez czosnek1802 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 13:10
  3. Dodatkowa osłona/wygłuszenie komory silnika
    Utworzone przez jaboleq w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 10:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory