Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Wzmacniacz Bose

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 JTDm
    Postów
    28

    Domyślnie

    Ok. trochę zacząłem ogarniać te schematy. Mam jednak pewien problem i nie wiem co jest tego przyczyną. Na pinie 11 i 24 jest wyprowadzona masa jednak te masy nie maja przejścia. Jak sprawdzam z obudową to jedna masa ma przejście a druga nie ma. Mało tego miedzy masą a obudową jest napięcie ok 6v zamiast 12V.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Ale jaki masz w tym problem, zaczynasz wnikać w elektronikę wzmacniacza i i upływność prądu podzespołów do masy. Podłącz tak jak w schemacie i tyle, zaraz zaczniesz mierzyć wszystkie wejścia/wyjścia i napięcia na nich i dopiero powstanie problem na kolejne 10 stron.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 JTDm
    Postów
    28

    Domyślnie

    Już nic nie powstanie bo okazuje się że wzmacniacz jest uszkodzony. Poprawnie działają wszystkie kanały poza subem. Byłem u fachowca i sprawdził co i jak. Samo podłączenie mam już przygotowane i wiązki wyprowadzone teraz czekam tylko na sprawny wzmacniacz.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    No cóż... doświadczenie mi mówi (bo tego nie wiem ale tak mi sie wydaje) że zwieranie przewodów suba to był poważny błąd - bo jak sądzę. sub to nie jeden głośnik lecz dwa w jednej obudowie...
    Więc jak kupowałeś wzmaka to on był jeszcze sprawny....
    Więc... półka w garażu czy śmietnik?
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Aż tak zaawansowany technologicznie to on nie jest żeby były tam dwa głośniki w jednej obudowie.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    No cóż - polazłem do swojej alfy sprawdzić - ale w sedanie sub jest inny niż w sportwagonie więc argumentów nie mam i tak naprawdę nie jestem autorytetem w tej sprawie ale:
    1. w domu mam stacjonarnego suba - a on ma dwa głosniki złożone membranami do siebie. Wchodzą 4 kable (2 do jednego i 2 do drugiego) Efekt dwa razy większa moc i sub odtwarza basy dla lewego i prawego kanału.
    2. nigdy nie słyszałem o równoległym podłączaniu końcówek mocy - co innego równoległe łączenie tranzystorów w końcówce a co innego równoległe łączenie końcówek - zwłaszcza różnicowych (bo do tego to się sprowadzi jak "zmostkujesz" przewody przy subie) - i to zawsze kończy się tak samo (fajerwerkami)
    3. Jakby tak było - narysowaliby połączenie przewodów na schemacie - a nie narysowali...
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    No cóż - mam ten sub przed sobą i muszę Cię zmartwić ale odnośnie pkt 2,3 się mylisz, tzn nie widziałeś wiec nie wiesz, okej. Co do mostkowania kanałów jak najbardziej sie je mostkuje albo podłącza + z jednego kanału / - z drugiego. Ale wzmak musi byc do tego przystosowany, a przystosowane sa najprostsze nawet dwukanałówki.

    A ten sub w domu co masz to jak on jest podłączony do wzmacniacza? pod lewy i prawy kanał? to jest sub aktywny czy pasywny. Bo przeważająca większość subów aktywnych ma zmostkowane kanały lub jedno wejście juz zmostkowanego a wzmacniacze nawet domowe oddzielne wyjście jednokanałowe (zmostkowany lewy i prawy kanał na etapie przedwzmacniacza) do suba. Co z ciśnieniami pracujących w innym zakresie częstotliwości membran (L/P), czy masz tam przegrode oddzielającą głośniki?

    Nie narysowali, a może narysowali... na schemacie nie masz zaznaczonych ani biegunów do suba ani lewego i prawego jego kanału, więc...
    Ostatnio edytowane przez michal_lc4 ; 20-09-2015 o 17:52

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Ten w domu jest aktywny, ma dwie oddzielne końcówki mocy i wejścia dla lewego i prawego kanału. Jest to sub bas refleks, jeden magnes jest skierowany do wewnątrz obudowy, drugi na zewnątrz i jest pod maskownicą. Między membranami nie ma przegrody - są skręcone frontem koszy do kupy, tzn membranami do siebie. Podobny był kiedyś opisany w radioelektroniku ale nie mogę znaleźć numeru.

    Co do mostkowania kanałów - jest coś takiego jak mostkowe podłączenie końcówek mocy. Wyjścia wzmacniaczy łączy się z głośnikiem - ale jeden ze wzmacniaczy ma zanegowane (odwracające sygnał) wejście, ale w przypadku wzmacniaczy różnicowych nie wolno łączyć minusów wyjść.
    Faktem jest - nie mam tego suba na stole, ale jeśli jest tak jak piszesz to bardzo dziwna ta konstrukcja. Jeszcze zrozumiałbym że plusy do głośnika a masy zwarte i nie podłączone do niczego, ale plus do plusa a minus do minusa i to do głośnika to jakaś kasjopeja - ale jak napisałem nie mam tego suba na stole więc jak piszesz że tak jest to jest.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol Zobacz post
    Ten w domu jest aktywny, ma dwie oddzielne końcówki mocy i wejścia dla lewego i prawego kanału.
    Nie ma opcji żeby jeden głośnik odtwarzał lewy kanał a drugi prawy w układzie który opisałeś, na wejściach sygnał jest sumowany. Co to za model ? Jest to bardzo niebezpieczne rozwiązanie i bardzo rzadko spotykane. Jesteś pewien że tam pracują 2 niezależne końcówki?
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Jeżeli ten w domu masz aktywny z dwiema oddzielnymi końcówkami powiedz mi z jakie masz WYjście w ampifier'ze/amplituner'ze po niskim sygnale do podłączenia tego monstrum.

    ...nie wyobrażam sobie we wspólnej skrzyni dwóch głośników na dwa oddzielne kanały, sam to zbudowałeś?

    Podaj jak możesz model amplifiera i subwoofera jaki masz, bo temat ciekawy.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

Podobne wątki

  1. Moc wzmacniacz BOSE w 147.
    Utworzone przez sisiok88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 22:38
  2. Wzmacniacz BOSE 147
    Utworzone przez jakub1t w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 11:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory