Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Szarpanie [156]

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Lublin Chmiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140KM, sedan
    Postów
    165

    Post Szarpanie [156]

    Witam ponownie
    Mój brat sprawił sobie 156 SW z 2002r.
    Zmienił rozrząd, zregenerował maglownice, porobił zawieche co było do zrobienia...
    Problem w tym, że samochód szarpie. Nie chodzi mi tutaj o pracę samego silnika - choć co do tego też będę miał pytanie. Sprawa wygląda tak, że jadąc załóżmy 60km/h po dość nierównej drodze, samochód telepie się na boki. Jest to takie telepanie głową, jak by to powiedziec, samochód chodzi od lewej do prawej.
    Na drodze jak się puści kierownice to nie ściąga, nic się nie dzieje, ale czuć to nieprzyjemne telepanie aż kark boli. Jest to takie uczucie jak byśmy mieli na dachu naładowane jakiegoś towaru, i samochód w ten sposób tracił by stabilność. Nie wiem od czego zacząć mam nadzieję, że w miarę to wytłumaczyłem. Inaczej tak jakbyśmy siedzieli w samochodzie, a ktoś by trzymał za relingi i delikatnie bujał samochodem na boki - podczas jazdy.

    Druga sprawa to ruszanie - coś jest zdecydowanie nie tak. Szarpie, szczególnie wtedy kiedy dodam gazu na 1 lub 2 biegu i nagle go odpuszcze. Ogólnie ciężko się rusza. Najlepiej to gaz do dechy i wtedy wszystko fajnie. Podjeżdżanie w korku to jakaś pomyłka.

    Samochód przeszedł przegląd, amortyzatory 70%, zawieszenie ok w tylnym tylko dwie tuleje do wymiany.

    I ten dziwny dźwięk silnika, rozrząd zrobiony, samochód chodzi dobrze, nie buja w obrotach nic takiego się nie dzieje ale tak jakby gwiżdże. Nie wiem czy to taka natura tego samochodu ?
    Silnik 2.0 JTS.

    Podsuńcie mi jakieś pomysły pliis

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał marieczko Zobacz post
    Druga sprawa to ruszanie - coś jest zdecydowanie nie tak. Szarpie, szczególnie wtedy kiedy dodam gazu na 1 lub 2 biegu i nagle go odpuszcze. Ogólnie ciężko się rusza. Najlepiej to gaz do dechy i wtedy wszystko fajnie. Podjeżdżanie w korku to jakaś pomyłka.
    Wygląda to na kończące się sprzęgło.

    Cytat Napisał marieczko Zobacz post
    ktoś by trzymał za relingi i delikatnie bujał samochodem na boki - podczas jazdy.
    To zaś raczej amortyzatory.

    Cytat Napisał marieczko Zobacz post
    I ten dziwny dźwięk silnika, rozrząd zrobiony, samochód chodzi dobrze, nie buja w obrotach nic takiego się nie dzieje ale tak jakby gwiżdże. Nie wiem czy to taka natura tego samochodu ?
    Silnik 2.0 JTS.
    JTS nie gwiżdże . Szukałbym raczej w osprzęcie lub dziury w wydechu.
    Moja Bella

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Co do tego telepania.. Sprawdź opony czy nie są "wyleżane" . jest tak, że kiedy opony bardzo długo stoją w jednym miejscu (na stojąco bez felg) to potrafią się lekko spłaszczyć w miejscu styku z podłożem.
    Jedź powoli (ok 20 km/h) z kolegami i niech każdy wychyli się przez okno żeby widzieć opony. Jak będzie odkształcone czoło opony to będzie to widać przy takiej prędkości

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Lublin Chmiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140KM, sedan
    Postów
    165

    Domyślnie

    Nie wiem czy to sprzęgło, bo pod nogą chodzi dobrze, biegi dobrze wchodzą, nie ślizga się. A może poduszki silnika?

    Fakt opony moga byc juz kiepskie.. niedlugo zima to sie okaze

Podobne wątki

  1. Szarpanie 2,4
    Utworzone przez motogold w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 12:18
  2. Szarpanie
    Utworzone przez jarzyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 19:54
  3. Dym i szarpanie
    Utworzone przez lubo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 08:24
  4. [GTV] Szarpanie.
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 09:11
  5. Lpg-szarpanie
    Utworzone przez sław w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 20:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory