Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Poduszka silnika Alfa 156 2,4JTD

  1. #11
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    tez jestem ciekaw :-)








  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    U mnie wytrzymał trochę ponad rok, gdzie oryginał ponad 5 lat.
    A czy zauważyłeś gorszą pracę silnika - chodzi o przenoszenie drgań.

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    TRW już jako część zamienna czasem nie dociąga do 10tyś km....?
    A czy jako część zamienna jest tak samo jak na pierwszy montaż montowana z wszystkimi pozostałymi elementami zawieszenia nowymi. U mnie Lemforder zamontowany z dolnymi wahaczami, końcówką łącznika i nowymi amorami wytrzymał prawie 50tys.km. Pytanie czy gdyby wymienić wszystkie elementy tak jak wyjeżdża z fabryki jaka wtedy była by trwałość takich wahaczy.


    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    To samo jest z poduszką pod skrzynią, oryginał jest miękki i daje się wyginać,
    Na poduszce mam numery oryginału i sprawdzałem jak się wygina i jakoś nie jest zbyt miękki - no chyba że to kwestia że siedzi tam co najmniej 40tys.km.

    Poza tym odkręciłem śrubę którą przykręca się łapę do poduszki i niestety widać pęknięcia gumy więc problem czy dobra czy nie rozwiązany. Teraz jeszcze kwestia wyboru producenta.
    pozdro
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    A czy jako część zamienna jest tak samo jak na pierwszy montaż montowana z wszystkimi pozostałymi elementami zawieszenia nowymi.
    A jeżeli tak jest, że reszta też jest zmieniona i nie zrobi tych 50 to jest okej ??

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    Na poduszce mam numery oryginału i sprawdzałem jak się wygina i jakoś nie jest zbyt miękki - no chyba że to kwestia że siedzi tam co najmniej 40tys.km.
    No chyba że weźmiesz w łapy jeszcze poduszkę np. Febi i porównasz, to jednak stwierdzisz że oryginał przy niej jest jednak miękki.

    Zresztą z obserwacji piszących tematy, 90% osób i tak musi się przekonać na własnej skórze, mimo że inni coś tam już przerobili i starają się doradzić.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepard Zobacz post
    (...)

    Co dokładnie masz na myśli ?
    No jeżeli ja musiałem wymienić poduszkę po 15 miesiącach to nie będę dzwonił z reklamacją skoro gwarancja to 12 miesięcy (nie kupowałem u Ciebie). Stąd możesz nie wiedzieć o tym, że klient niezadowolony.
    Uprzedzając komentarze - u mnie przebieg to około 15-18 kkm/rok czyli padła po jakichś 30kkm. Wg mnie to zbyt wcześnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    A czy zauważyłeś gorszą pracę silnika - chodzi o przenoszenie drgań.
    No ja to widzę tak, że pogorszenie stanu poduszki następuje stopniowo, przez co do pewnego momentu to akceptujemy. Każdy z nas ma inny próg akceptacji, stąd jedni wymieniają wcześniej inni później.
    Ja z poduszką po stronie skrzyni mam prostą sprawę - jak już padnie na amen, to na takich 'dołach-muldach', przy szybszym przejechaniu skrzynia lekko dobijała do sanek zawieszenia - taki jeden stuk-puk.
    Za to po wymianie to silnik w śrdoku jest zupełnie inaczej 'odbierany' - pracuje jakby bardziej miękko (wymieniałem poduszkę po stronie kierowcy i tą na środku, obok wydechu)

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    A jeżeli tak jest, że reszta też jest zmieniona i nie zrobi tych 50 to jest okej ??
    Oczywiście, że nie jest ok też chciałbym żeby wymiana wahaczy starczała na minimum 100tys. km - ale czy jak zaczyna odzywać się górny wahacz wymienisz całą zawiechę? Więklszość wymienia elementy które wskazują uszkodzenie i stąd mogą wynikać mniejsze przebiegi.

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    No chyba że weźmiesz w łapy jeszcze poduszkę np. Febi i porównasz, to jednak stwierdzisz że oryginał przy niej jest jednak miękki.
    Przy wymianie tulei zawieszenia na poliuretan większość sobie chwali, a tutaj tak samo usztywnia się elementy zawieszenia przez co większość drgań przenosi się na budę.

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    Zresztą z obserwacji piszących tematy, 90% osób i tak musi się przekonać na własnej skórze, mimo że inni coś tam już przerobili i starają się doradzić.
    W większości przypadków zakładam części, które gwarantują spokojniejsze i dłuższe użytkowanie. Czasem jednak mnie korci założyć tańsze zamienniki - szczególnie jeżeli ich ewentualna wymiana nie jest zbyt skomplikowana - kwestia cena/jakoś.
    Druga sprawa że większość oddających auto do mechanika nawet nie wie co jest włożone, a często są to tańsze zamienniki np.: u mnie poduszka którą wyciągnąłem (była tam od zakupu auta) nie ma żadnych emblematów oryginalnych więc pewnie jest to już zamiennik - tym bardziej że numer nie zgadza się z tym w eperze i jest na żółtej naklejce.

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Ja z poduszką po stronie skrzyni mam prostą sprawę - jak już padnie na amen, to na takich 'dołach-muldach', przy szybszym przejechaniu skrzynia lekko dobijała do sanek zawieszenia - taki jeden stuk-puk.
    U mnie objawów nierównej pracy silnika nie było żadnych - temat poduszki pojawiła się przy jej odkręceniu podczas robienia dwumasy. Zresztą dwumas oprócz stuków też jakoś nie wprawiał silnika w większe drgania - czy to podczas przyspieszania czy też gaszenia silnika.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    No jeżeli ja musiałem wymienić poduszkę po 15 miesiącach to nie będę dzwonił z reklamacją skoro gwarancja to 12 miesięcy (nie kupowałem u Ciebie). Stąd możesz nie wiedzieć o tym, że klient niezadowolony.
    Uprzedzając komentarze - u mnie przebieg to około 15-18 kkm/rok czyli padła po jakichś 30kkm. Wg mnie to zbyt wcześnie.

    (...)
    Dzięki za wyjaśnienie , domyśliłem się później że to to Ci chodziło :-). Masz rację że tak to działa (niestety) .

    Pamiętaj jednak że reklamację możesz składać przez 24 m-ce, to jednak znaczna różnica.

    Co do poduszek - naprawdę do tej pory nie sadziłem że są do nich zastrzeżenia (do tych konkretnych).
    Cóż , pozostaje mi zbierać opinie Klientów i proponować różne opcje, łącznie z oryginałem ...
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Gepard jaki jest koszt kompletu poduszek do 2,4 po lifcie w oryginale i w zamienniku?

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarnecki Zobacz post
    Gepard jaki jest koszt kompletu poduszek do 2,4 po lifcie w oryginale i w zamienniku?
    Prawa i lewa Akron-Malo
    środkowa Orignial Birth

    razem
    370 zł detal
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Może ktoś z Was będzie zainteresowany
    Do soboty na autosklep24 trwa wyprzedaż do -40%

    Oryginalną poduszkę środkową do JTD można kupić za 110 zł
    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Podu...60656524/14422

    Wystarczy w koszyku wpisać hasło "JW2019"
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

Podobne wątki

  1. Poduszka silnika 1,9 JTD 16v
    Utworzone przez sabus w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 17:49
  2. poduszka silnika
    Utworzone przez chris3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 21:52
  3. Czy to poduszka silnika??
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 16:08
  4. [156]Poduszka silnika?
    Utworzone przez Tuchol w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 16:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory