Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Jak to jest w końcu ze zmianą oleju z półsyntetycznego na syntetyczny?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa romeo 156 1.9 jtd 105km
    Postów
    39

    Domyślnie Jak to jest w końcu ze zmianą oleju z półsyntetycznego na syntetyczny?

    Przeszukałem forum oraz internet i to był chyba mój błąd bo teraz mam mętlik w głowie. Kupiłem alfe romeo 156 1.9 jtd 105km 288 tyś km przebiegu , chce zmienić olej wiem tylko tyle że jest tam obecnie Mobil 10w40 i to od 20 tyś kilometrów nie zmieniany . Ogólnie z tego co wyczytałem na forach to gdy zaleje olejem syntetycznym to spowoduje to wycieki oleju ,rozszczelnienie oraz późniejsze awarie . Gdy wleje półsyntetyczny to silnik będzie pracował głośniej oraz niektórzy pisali że gorzej . Te przykłady oczywiście to gdybym wlał syntetyczny gdy był półsyntetyczny i odwrotnie. Czy mógłbym liczyć na waszą poradę ?Myślałem o shell helix ultra diesel 5w40 lub wydać trochę więcej i kupić Selenia WR 5w40 .

    Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Nikt nie wie w jakim stanie jest ten silnik. Przebieg to nie wszystko... Jakie jest zużycie oleju teraz na 10w ? Olej proponowałbym zmienić jak najszybciej ...
    Jeżeli jest w dobrym stanie to śmiało można przejść na syntetyk i nic nie powinno się stać... Sam jestem tego przykładem

    Ale matko bosko :_: dlaczego takie duże przebiegi na 1 oleju


    Tu jest wszystko czego potrzebujesz << http://www.forum.alfaholicy.org/foru...olecacie_.html >>
    Ostatnio edytowane przez Andrzej78500 ; 04-01-2016 o 23:41

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar maroo
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa 156 2.5 v6 SW - do sprzedania :)
    Postów
    22

    Domyślnie

    Proponował bym możliwie szybko zalać go pół syntetykiem, przejechać 500-1000km, najlepiej kilka tras i wtedy jak silnik jest w stanie jako takim, zalać 5w40. Może pocieknąć ale to jest sytuacja gdy silnik jest mocno wyeksploatowany, był przegrzewany itp. Może spaść też ciśnienie przy max temperaturach ale to to samo - silnik wyjechany. Ale jeśli silnik jest w jako takiej kondycji - śmiało zalej. I chyba nie warto przepłacać za selenię 5w40 w stosunku do Hellixa 5w40, raczej w żaden sposób nie będzie istotnie lub w ogóle lepsza.

    I jeszcze jedna myśl, pewnie wielu wie, bo to oczywista oczywistość ale czasem ktoś tak nie pomyśli - lepiej trochę tańszy olej (oczywiście najlepiej syntetyk) i zmiana co roku czy po 10-12tyś km, niż drogie marki i wymiana po 2 latach.

    - - - Updated - - -

    Proponował bym możliwie szybko zalać go pół syntetykiem, przejechać 500-1000km, najlepiej kilka tras i wtedy jak silnik jest w stanie jako takim, zalać 5w40. Może pocieknąć ale to jest sytuacja gdy silnik jest mocno wyeksploatowany, był przegrzewany itp. Może spaść też ciśnienie przy max temperaturach ale to to samo - silnik wyjechany. Ale jeśli silnik jest w jako takiej kondycji - śmiało zalej. I chyba nie warto przepłacać za selenię 5w40 w stosunku do Hellixa 5w40, raczej w żaden sposób nie będzie istotnie lub w ogóle lepsza.&nbsp;<br><br>I jeszcze jedna myśl, pewnie wielu wie, bo to oczywista oczywistość ale czasem ktoś tak nie pomyśli - lepiej trochę tańszy olej (oczywiście najlepiej syntetyk) i zmiana co roku czy po 10-12tyś km, niż drogie marki i wymiana po 2 latach.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroo Zobacz post
    Proponował bym możliwie szybko zalać go pół syntetykiem, przejechać 500-1000km, najlepiej kilka tras i wtedy jak silnik jest w stanie jako takim, zalać 5w40. Może pocieknąć ale to jest sytuacja gdy silnik jest mocno wyeksploatowany, był przegrzewany itp. Może spaść też ciśnienie przy max temperaturach ale to to samo - silnik wyjechany. Ale jeśli silnik jest w jako takiej kondycji - śmiało zalej. I chyba nie warto przepłacać za selenię 5w40 w stosunku do Hellixa 5w40, raczej w żaden sposób nie będzie istotnie lub w ogóle lepsza.

    I jeszcze jedna myśl, pewnie wielu wie, bo to oczywista oczywistość ale czasem ktoś tak nie pomyśli - lepiej trochę tańszy olej (oczywiście najlepiej syntetyk) i zmiana co roku czy po 10-12tyś km, niż drogie marki i wymiana po 2 latach.

    - - - Updated - - -

    Proponował bym możliwie szybko zalać go pół syntetykiem, przejechać 500-1000km, najlepiej kilka tras i wtedy jak silnik jest w stanie jako takim, zalać 5w40. Może pocieknąć ale to jest sytuacja gdy silnik jest mocno wyeksploatowany, był przegrzewany itp. Może spaść też ciśnienie przy max temperaturach ale to to samo - silnik wyjechany. Ale jeśli silnik jest w jako takiej kondycji - śmiało zalej. I chyba nie warto przepłacać za selenię 5w40 w stosunku do Hellixa 5w40, raczej w żaden sposób nie będzie istotnie lub w ogóle lepsza.*<br><br>I jeszcze jedna myśl, pewnie wielu wie, bo to oczywista oczywistość ale czasem ktoś tak nie pomyśli - lepiej trochę tańszy olej (oczywiście najlepiej syntetyk) i zmiana co roku czy po 10-12tyś km, niż drogie marki i wymiana po 2 latach.
    Selenia nie jest drozsza od shella

    Wysłane z mojego LT18i przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa romeo 156 1.9 jtd 105km
    Postów
    39

    Domyślnie

    Zużycie teraz to nie wiem, muszę wymienić rozrząd oraz najprawdopodobniej pasek alternatora, w czwartek zrobi mi to mechanik . Więc do tej pory staram się nie jeździć tym autem. Auto obecnie pracuje normalnie, jeżeli zostawię go na kilka dni to pierwsze zapalenie trwa gdzieś tak o sekundę dłużej , może krócej. Za pierwszym razem jak przyjechałem do garażu to zobaczyłem pod silnikiem małą czarną plamkę później się to nie powtórzyło. Nie wiem jakie mogą być jeszcze oznaki czy olej jest złym stanie, kolor oleju w dieslu nic mi nie powie, nie dymi mi bardzo też. Co do Seleni i Helixa to jak patrzyłem na ceny to różnica jest 30 zł czasem do 40 zł . Auto przed zakupem było na stacji diagnostycznej, oglądałem go razem z kumplem który miał kilka alf , wydaje mi się że na razie silnik jest w dobrym stanie.

    Co do tego zalewanie półsyntetykiem na 500-1000km i potem wlanie syntetyka to będzie to trochę drogie rozwiązanie

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Plama oleju może być dowodem co najwyżej na nieszczelną miskę bądź inną uszczelkę :_: a nie stan silnika ... Możesz zalać półsyntetykiem, przejeździć te 10k i dopiero, jak będzie ok zmienić na 5w ... Co do cen Shell Helix ultra 5w40 to ok 25zł/l a selenia turbo diesel ~23zł/l ... Równie dobrze możesz kupić w pełni syntetyczny olej 10w :V

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa romeo 156 1.9 jtd 105km
    Postów
    39

    Domyślnie

    Ok dziękuje bardzo za pomoc, Dzisiaj zrobię tak jak pisaliście i poszukam jakiegoś oleju półsyntetycznego.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalll193 Zobacz post
    Przeszukałem forum oraz internet i to był chyba mój błąd bo teraz mam mętlik w głowie. Kupiłem alfe romeo 156 1.9 jtd 105km 288 tyś km przebiegu , chce zmienić olej wiem tylko tyle że jest tam obecnie Mobil 10w40 i to od 20 tyś kilometrów nie zmieniany . Ogólnie z tego co wyczytałem na forach to gdy zaleje olejem syntetycznym to spowoduje to wycieki oleju ,rozszczelnienie oraz późniejsze awarie . Gdy wleje półsyntetyczny to silnik będzie pracował głośniej oraz niektórzy pisali że gorzej . Te przykłady oczywiście to gdybym wlał syntetyczny gdy był półsyntetyczny i odwrotnie. Czy mógłbym liczyć na waszą poradę ?Myślałem o shell helix ultra diesel 5w40 lub wydać trochę więcej i kupić Selenia WR 5w40 .

    Z góry dziękuje za pomoc
    Nie słuchaj bzdur o rozszczelnieniu silnika i tym podobnych bajek.Bez jakichś przyczajek z semisyntetykiem możesz lać syntetyk.Zaraz mnie znawcy zjedzą ale do klekocika JTD leję Lotosta(!) 5W40 od prawie 100 tys i jest z tego bardzo zadowolony.Zużycie oleju praktycznie zerowe.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    A jaki jeśli można wiedzieć [MENTION=122]Lesio[/MENTION] interwał wymiany ?

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej78500 Zobacz post
    A jaki jeśli można wiedzieć [MENTION=122]Lesio[/MENTION] interwał wymiany ?
    Wymieniam co 15 tys.Pewien ekspert twierdził że ten olej to po 15 tys w filtrze zostawi tyle syfu że hej.Bzdura.Zrobiłem sekcje filtra i nic podobnego.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. [159] Korozja - jak to w końcu jest z tą 159?
    Utworzone przez michal-ar1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 14:57
  2. [Giulietta] Jak to w końcu jest z tą wymianą oleju?
    Utworzone przez kgv166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 20:16
  3. Jak to w końcu jest z tym spalaniem w Busso 3.2?
    Utworzone przez tomas1907 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 09:21
  4. Jak to w końcu jest z tymi przegubami (2.5 V6)
    Utworzone przez Paranoiks w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 17:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory