Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: 156 jtd, gaśnie nagle (od czasu do czasu)

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    156 SW JTDm 2004
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariatchi Zobacz post
    Jeżeli nie ma błędów, to problem może być np. po stronie zasilania pompy w zbiorniku, przekaźnik lub przewody od przekaźników przed akumulatorem?
    Wg. mnie dobry kierunek. Miałem podobne objawy, na kompie nie było błędu o czujniku położenia wału. Winne było zasilanie pompy i przekaźniki obok akumulatora. Ponoć w 140KM rzadziej zadażają się awarie czujnika położenia wału.
    Ostatnio edytowane przez tantal ; 14-01-2016 o 20:50

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Honda Civic
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za poświęcony czas Umówiłem się dziś na wizytę u mechanika/elektryka (innego niż zazwyczaj). Mam nadzieję, że ten mimo wszytko coś zdiagnozuje. Jak nie, to na pierwszy rzut pójdzie czujnik położenia wałka rozrządu...

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Honda Civic
    Postów
    8

    Domyślnie

    Jestem po wizycie od której minęło już kilka dni w czasie których przejechałem 350km. Błędów na kompie nie było i tym razem. Wymiana czujnika położenie wałka rozrządu nie pomogła, dwa razy miałem problemy z gaśnięciem. Raz tuż po odpaleniu, drugi raz po przejechaniu 2,3 km. Nie znalazłem konotacji z pogodą - wilgotnością, temperaturą itd.
    Zgodnie z sugestią wezmę się teraz za przekaźnik pompy paliwa. Rozumiem, że najlepiej będzie go wymienić na nowy. A jak sprawdzić te "zasilanie pompy", albo i samą pompę skoro problem występuje tak sporadycznie?

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    156 SW '05 1.9 jtd 115 KM
    Postów
    69

    Domyślnie

    Kiedy wymieniałeś olej, filtr oleju, filtr paliwa? Czy możesz podpisać kabel diagnostyczny i monitorować ciśnienie paliwa (sygnał ciągły) i ciśnienia oleju (sygnał dyskretny)?

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Honda Civic
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_71 Zobacz post
    Kiedy wymieniałeś olej, filtr oleju, filtr paliwa? Czy możesz podpisać kabel diagnostyczny i monitorować ciśnienie paliwa (sygnał ciągły) i ciśnienia oleju (sygnał dyskretny)?
    Filtry i olej był wymieniany przy okazji wymiany czujnika. Kabla nie mam. Co ciekawe, tym razem jak zgasł (tuż po uruchomieniu), na infocenter pokazał się komunikat "Motor control system failure", być może tym razem jakiś błąd się zapisał...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał michal_71 Zobacz post
    Kiedy wymieniałeś olej, filtr oleju, filtr paliwa? Czy możesz podpisać kabel diagnostyczny i monitorować ciśnienie paliwa (sygnał ciągły) i ciśnienia oleju (sygnał dyskretny)?
    Michale, wysłałem Ci wiadomość na priv, ale nie wiem czy doszła, nigdzie mi się nie zapisała :-/

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Wymień ten przekaźnik pompy, oczywiście na nowy. One mają ograniczony czas "życia". Jak to nie pomoże, zajmij się regulatorem ciśnienia na pompie CR, dobrze było by go też wymienić na nowy. Chociaż... chwilowy zanik napięcia na pompę przez przekaźnik nie będzie emitował błędów, a regulator tak. Kilka razy sie spotkałem z tymi usterkami, moją Alfę też w ubiegłym roku to dopadło.
    Ostatnio edytowane przez michal_lc4 ; 29-01-2016 o 13:11

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

Podobne wątki

  1. Reset daty i czasu
    Utworzone przez MarcinGP w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2021, 21:09
  2. Zmiana czasu/godziny
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 17:39
  3. Ustawienie czasu w 166
    Utworzone przez Sławek w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 09:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory