Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: 156 jtd, gaśnie nagle (od czasu do czasu)

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Honda Civic
    Postów
    8

    Domyślnie 156 jtd, gaśnie nagle (od czasu do czasu)

    Witam,

    chciałbym się podzielić problemem trapiącym moją 156 (2004r, JTD, 140km).
    Wczesną jesienią samochód trochę długo kręcił a po odpaleniu i przejechaniu kilkunastu metrów potrafił zgasnąć. Zdarzyło mi się to 2,3 razy. Wizyta u mechanika nie wykryła żadnych widocznych problemów, nie było też żadnych błędów w komputerze. Mechanik posprawdzał przewody od paliwa i jakoś problem zniknął. Wrócił nagle pod koniec grudnia, z tym że auto zgasło po przejechaniu kilkunastu kilometrów (normalna jazda, nie przyśpieszałem). Ale odpaliłem i pojechałem dalej.
    Od tamtej pory silnik zgasł jeszcze parę razy. Zdarzyło się to i na postoju, kilka sekund po odpaleniu (była nawet seria, że 3 razy zgasł pod rząd), jak i podczas wolnej jazdy (po parkingu) kilkanaście sekund po wyruszeniu w drogę. Nie mogę znaleźć żadnej zależności, jednego dnia jest ok, drugiego auto gaśnie. Z innych okoliczności:
    - po incydencie nie pali się kontrolka wtrysku, na wyświetlaczy pojawia się na chwilę komunikat low oil pressure
    - odpala potem bez problemu, w chwilę moment
    - tak jak wspominałem, mechanik który sprawdzał auto na jesieni, mówił że na kompie nie było żadnego błędu. Czy po tej zimowej serii coś się zapisało, nie wiem
    - egr był czyszczony kilka miesięcy temu
    - tankuje raczej dobre paliwo (Statoil, BP)
    - w czasie jazdy wyczuwam dość często chwilowe (1,2 s) spadki mocy, trudno to opisać, przyśpieszam i auto jakby przez chwile traciło moc (i nie chodzi mi o turbodziurę)
    - niejako w tym samym okresie miałem problemy z immobilizerem (mróz, wilgoć), nie gasła lampka musiałem próbować kilka razy. Teraz, jak jest na + problem zniknął, ale tym tez się będę musiał zająć
    - autem trochę telepie przy gaszeniu (tym normalnym), ale skrzynia biegów, sprzęgło chodzą ok

    I czy ktoś z Was, drodzy koledzy ma pomysł co za czort? Oddam auto do mechanika, ale nie uśmiecha mi się po kolei wymieniać wszystkich części, które pojawiają w kontekście tego typu wątków na forum. Bo znając te auto, mam niedobre przeczucie, że niekoniecznie może to pomóc.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Zafira b 1.9 120
    Postów
    195

    Domyślnie

    Jeżeli gaśnie po nagrzaniu, a po wystygnięciu odpala to może być uszkodzony czujnik wału korbowego.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Matis_FG
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Gdańsk, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW FL 1.9 JTD 16v
    Postów
    57

    Domyślnie

    Jak gaśnie na ciepłym silniku to jest uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu. Szczytaj kod błędu z MESa, wyjdzie jak na dłoni.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Honda Civic
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał norbert007 Zobacz post
    Jeżeli gaśnie po nagrzaniu, a po wystygnięciu odpala to może być uszkodzony czujnik wału korbowego.
    Jest raczej na odwrót. Zazwyczaj gaśnie niedługo po uruchomieniu i odpala zaraz po tym bez problemu.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Matis_FG
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Gdańsk, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW FL 1.9 JTD 16v
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejbst Zobacz post
    Jest raczej na odwrót. Zazwyczaj gaśnie niedługo po uruchomieniu i odpala zaraz po tym bez problemu.
    To są też objawy czujnika położenia wałka rozrządu. Z czasem będą się nasilać i będzie to się działo coraz częściej. Poczytaj o tym, temat był już wałkowany na forum. A dla pewności podłącz kompa

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Dziwne że mechanik nie miał żadnych błędów na kompie. Jak zgaśnie podłącz kompa bo przede wszystkim po tym (odczycie błędu) można dojść co jej dolega. Niemożliwe żeby nic się nie zapisało. Kolega wyżej powróżył na czujnik wałka... ja Ci mogę powróżyć na chwilę obecną regulator ciśnienia na pompie CR, pompę paliwa lub w najbardziej optymistycznej (najtańszej) opcji, przekaźnik pompy paliwa, a lubią one szwankować.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Matis_FG
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Gdańsk, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW FL 1.9 JTD 16v
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    Dziwne że mechanik nie miał żadnych błędów na kompie. Jak zgaśnie podłącz kompa bo przede wszystkim po tym (odczycie błędu) można dojść co jej dolega. Niemożliwe żeby nic się nie zapisało. Kolega wyżej powróżył na czujnik wałka... ja Ci mogę powróżyć na chwilę obecną regulator ciśnienia na pompie CR, pompę paliwa lub w najbardziej optymistycznej (najtańszej) opcji, przekaźnik pompy paliwa, a lubią one szwankować.
    Powróżyłem z własnego doświadczenia i z 2 aut jakie miałem w JTD

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Ja też

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mariatchi
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Alfetka 156 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    123

    Domyślnie

    Jeżeli nie ma błędów, to problem może być np. po stronie zasilania pompy w zbiorniku, przekaźnik lub przewody od przekaźników przed akumulatorem?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    156 SW '05 1.9 jtd 115 KM
    Postów
    69

    Domyślnie

    Ten sam problem spotkał mnie dwa tygodnei temu, -17 degC, auto odpaliło bez problemu, przejechałem ~5km i zgasło, przy okazji sygnalizując "engine oil pressure low" na infocenter. Nie chciało odpalić przez ~1min(rozrusznik kręcił normalnie) po czym odpaliło i wszystko jest ok. Na kompie brak błędów...

Podobne wątki

  1. Reset daty i czasu
    Utworzone przez MarcinGP w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2021, 21:09
  2. Zmiana czasu/godziny
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 17:39
  3. Ustawienie czasu w 166
    Utworzone przez Sławek w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 09:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory