Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: [156] 2.0 TS 16V dodanie paru KM

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Hrubiesżów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V Sportwagon (155 KM ) (140 tyś km / fabryczne plomby na silniku)
    Postów
    8

    Cool [156] 2.0 TS 16V dodanie paru KM

    Witam,
    Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Alfy Romeo 156 2.0 TS 16V Sportwagon (155KM).
    Auto sprowadzane z Niemiec i trafiła mi się perełka, gdyż ma tylko 140 tyś km przejechane i jest w super stanie.
    Jednak zauważyłem, iż autko ma jakiś problem z mocą na 1 biegu, auto rusza jakbym miał automat a posiadam manualną skrzynie, o co tutaj może chodzić ( jak wrzucę 2 to dostaje auto kopa i czuć to )
    Jednak wracając do tematu
    Czy opłaca się w silniku 2.0 benzyna 16V TS modyfikować go aby dodać mu mocy ?
    Chwilowo myślałem o wymianie filtrów na sportowe (brat mechanik mi to odradza, gdyż ponoć zbierają wszystko co wleci spod silnika) Nie jestem mechanikiem i nie znam się na tym dlatego pytam się lepiej doświadczonych ludzi.
    Co mógłbym zrobić na sam początek, tak do 1000zł aby poprawić trochę osiągi ? Wymiana wydechu ? Ponoć wydech mam w porządku. Chipowanie auta się opłaca ( szczególnie z tym moim problemem przy ruszaniu :/)?
    Zakładanie dolotu, turbo do 2.0 TS ? czytałem tutaj na forum to nie ma zbytnio wypowiedzi na ten temat, poza tym są one sprzed 2-3 lat.
    Jeżeli chipowanie auta naprawdę by się opłaciło to gdzie mógłbym tego dokonać ? Jakiś dobry warsztat/mechanik w okolicach Hrubieszowa/Zamościa/Lublina ?
    Jeżeli byłby tutaj ktoś bardziej doświadczony ode mnie i się by podzielił wiedzą byłbym wdzięczny

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    wymien rozrzad ,oleje ,filtry, swiece,zrob cos z tym ruszaniem bo to moze byc przeplywomierz i zobaczymy czy sie wtym 1000 zmiescisz

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.9 JTDm '04
    Postów
    160

    Domyślnie

    Żaden chip w TS'ach nic nie da. Jak trochę zainwestujesz to może o te 5-10 KM podniesiesz moc, ale jeśli chcesz więcej to potrzebne już jest kilka tysięcy.
    Zacznij od świec, przewodów, filtrów, rozrządu, bo takie ruszanie nie jest normalne. Na pierwszym biegu pow. 3k powinno konkretnie wgniatać w fotel.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Hrubiesżów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V Sportwagon (155 KM ) (140 tyś km / fabryczne plomby na silniku)
    Postów
    8

    Domyślnie

    Właśnie "powinno" a nie wgniata, czuć to dopiero jak wrzucę 2 bieg. rozrząd, oleje i filtry to mogę się w 1000zł zmieścić ? to moje pierwsze auto ogólnie .
    Zawsze sądziłem, że rozrząd to wydatek 1000-2000 zł. Chyba, że coś się zmieniło
    Dobra, wymienie oleje, zobacze jakie filtry mógłbym wymienić(jakieś polecacie sprawdzone jakiejśc firmy ? ) i wtedy zobaczymy.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekierka Zobacz post
    Czy opłaca się w silniku 2.0 benzyna 16V TS modyfikować go aby dodać mu mocy ?
    Nie, doprowadź do porządku problem z osłabnięciem który opisujesz i módl się żeby silnik wytrzymał długo z tymi 155 koniami, czyli bardzo dobre oleje i regularny serwis.

    Cytat Napisał ekierka Zobacz post
    Chwilowo myślałem o wymianie filtrów na sportowe (brat mechanik mi to odradza
    Słuchaj brata, ma w tym przypadku rację. Dużo nie zdziałasz stożkiem oprócz dżwięku w serii, może te 2-3KM ale ich nie odczujesz albo odczujesz pogorszenie np. z powodu utraty momentu obr w dolnym zakresie.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Zacznij od przepływomierza, to może rozwiązać problem z tym mułem. Ale nie musi.
    Ale przede wszystkim rozrząd, olej filtry!

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Hrubiesżów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V Sportwagon (155 KM ) (140 tyś km / fabryczne plomby na silniku)
    Postów
    8

    Domyślnie

    Mam wymieniać rozrząd ? Filtry ok, ale rozrząd to już ponad mój budżet 1000zł :/

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Zapomnij o modyfikacjach jak masz awarię. Napraw i doprowadź do ładu , rozrząd jak nie masz pewności kiedy był to oczywista konieczność zmienić - bezwzglęnie(!) ,tak jak i oleje, świece itd. itp.
    Ale może nie masz awarii, może to "mulenie" na jedynce to po prostu ASR Ci działa - ślisko ostatnio, nietrudno o to zwłaszcza na marnych oponach , starych.
    Odzyskaj i utrzymaj parametry fabryczne to będzie aż nadto zwłaszcza jak na pierwsze auto!
    Tak , to nudne strasznie - tak nic nie modyfikować, nie chipować, nie "projektować" nie ?
    A silnik jest super, nie trzeba mu modłów, tylko sprawny musi być !
    ps. co to są "fabryczne plomby na silniku" ?
    ps2 wydatki będą - to używane auto z Niemiec w końcu.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekierka Zobacz post
    Mam wymieniać rozrząd ? Filtry ok, ale rozrząd to już ponad mój budżet 1000zł :/
    To powinno być w każdym budżecie na auto, zwłaszcza gdy nie znamy jego historii- sam sprowadzałeś czy przez pośrednika??????????????
    Przyłączam się do pytania Andrzeja co to za plomby (daj foto najlepiej) i skąd o nich wiesz??????

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Hrubiesżów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V Sportwagon (155 KM ) (140 tyś km / fabryczne plomby na silniku)
    Postów
    8

    Domyślnie

    Fabryczne plomby na silniku - po prostu nikt tego silnika jeszcze nie rozbierał, ma plomby z fabryki jeszcze. Ma przejechane tylko 140 tyś km od nowości
    Auto w niemczech nie było zbytnio używane, kolektor nie ma nawet przebarwień, a rozrząd był chyba wymieniany przy 126 tyś, tak przynajmniej w książce serwisowej pisze.
    pozostaje mi wymienic tylko oleje i filtry na nowe, i zobaczyc ten przepływomierz.
    Co do tego mojego mulenia, mulił jeszcze zanim przyszła zima.

Podobne wątki

  1. [159] Czujniki parkowania dodanie
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 10:41
  2. dodanie zmieniarki
    Utworzone przez peperh w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 10:39
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 16:22
  4. [145] Lokalizacja paru podzespołów
    Utworzone przez themim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 09:59
  5. Wymiana paru gratów
    Utworzone przez FlaY w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory