Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Sprawdzenie pomiarów przepływki, alfa dymi

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW FL 1.9JTDm
    Postów
    9

    Smile Sprawdzenie pomiarów przepływki, alfa dymi

    Witam, walczę już długi czas z dymieniem mojej alfy 1.9 jtdm 140KM niestety bez rezultatu:( Alfa na wolnych nie dymi, jedynie przy przyspieszaniu później gdy utrzymuję stałą prędkość wszystko jest ok. Wyczyściłem cały układ doładowania powietrzem (nowe przewody turbo ic oraz ic kolektor) Przepływomierz wyczyszczony, czujnik doładowania wyczyszczony, zawór turbiny wyczyszczony, wtryski w normie, EGR zaślepiony. Alfa zapala super przyspieszenie też ok. Jedynie przepływomierz nie daje mi spokoju. poniżej plik z wykresem, dodaję plik oraz dane tak jak powinno być, robiłem na rozgrzanym
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez rubix ; 31-01-2016 o 16:58 Powód: zmiana danych

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105@125
    Postów
    70

    Domyślnie

    Co do logów to nie do końca poprawnie zostały wykonane. Widzę ze obroty maks to 2200. A więc od początku. Logi się robi tak że zapinasz 3 bieg 1500 obrotów i gaz do dechy i tak do 4200. Silnik oczywiście rozgrzany. Później nie trzeba robić żadnych printscreenów wystarczy ze klikniesz eksportuj zapiszesz plik na pulpicie i jego tutaj nam wrzucasz. Będzie on wtedy dopiero czytelny. Chociaż z tego co tu widzę wnioskuje że raczej przepływka jest ok maksymalna wartość uzyskała ponad 1150 a gdyby były jakieś z nią problemy to czułbyś szarpanie przy spadku mierzonej wartości powietrza. Sporo sprawdziłeś a czy sam IC sprawdziłeś pod kątem nieszczelności? I Najważniejsze pytanie świeży zakup? Od razu z tym problemem czy nie dawno to się pojawiło? Jeśli kupiłeś i już ten typ tak miał możliwe jest że ktoś pogrzebał w ecu silnika nie udolny chiptuning i za dużo paliwa podlewa przez co dymi ew za bardzo wydłużył mapy czasu wtrysku paliwa i samochód nie jest wstanie tego przepalić. To teraz spróbuj wrzucić logi tak jak napisałem zamieść oczekiwana mase powietrza, zmierzona, obroty silnika, zmierzone cisnienie doładowania oczekiwane oraz dawke paliwa może ktoś kto ma ten silnik zajrzy tutaj i zobaczy że nie jest to seryjna dawka paliwa.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW FL 1.9JTDm
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dodałem załącznik w poście wyżej. Jak go kupiłem to wydaje mi się, że był już ten problem najbardziej dymi przy wysokich obrotach jak było już 4000 obr to było za mną już dość czarno gdyby mógł ktoś porównać było by super nie chce wydawać kasę na serwis jeśli i tak nie pomogą. Jedna sprawa mnie zastanawia, że w funkcji przebieg wyświetla mi 0.0 km dziwne.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Logi się robi w miarę pojedynczo - bo czas próbkowania przy twoim jest ponad 3s. Z twoich logów nic nie widać złego. Zrób jeszcze logi obroty/doładowanie (oba). Bo raczej tu będzie problem z działaniem turbiny.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW FL 1.9JTDm
    Postów
    9

    Domyślnie

    Tak jak kolega prosił dodałem jeszcze test doładowania

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105@125
    Postów
    70

    Domyślnie

    Pierwszy log chaotycznie zrobiony, tak jak Jaboleq pisał za dużo wartości dałeś do mierzenia, korekty nie potrzebnie, termostat, egr. Przyśpieszałeś odpuszczałeś ciężko coś z tego wypatrzyć, najlepiej tak jak pisałem 1500 obrotów 3 bieg but w podłoge logujesz do 4200 nie odpuszczając gazu. Co do drugiego loga wygląda na to że turbo pompuje tak jak należy nie ma wielkich przeładowań ciśnienie też turbo trzyma. Oczekiwania z tym co mierzy są bardzo zbliżone.
    Jaboleq nie koniecznie z turbo, ja miałem pseudo gotowca jak kupiłem samochód. Wtryski wymieniłem sprawdzilem działały egr zaślepiłem nadal mi kopcił i okazało się że miałem tak podciągnięta mapę duration injection że dymił jak cholera. Wgrałem orginalną mapkę jak ręką odjął. Poza tym wymieniał węże, więc mechanik chyba dopatrzył by się że za dużo oleju w nich jest

    A najważniejsze to jaki kolor dymu, bo jak turbo pada to pali olej i pojawia się niebieski dym? za dużo paliwa/za mało powietrza ciemny czarny.
    Ostatnio edytowane przez Dron ; 31-01-2016 o 18:03

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW FL 1.9JTDm
    Postów
    9

    Domyślnie

    Jest bardzo prawdopodobne, że ktoś tam coś grzebał ponieważ gdy dawałem autko mechanikowi stwierdził, że zbiera się jakby miało co najmniej 170KM. Wszystko super tylko mam z tym kopceniem mały problem dużo przebywam w niemczech tutaj niektórym nie podoba się kupa dymu przed jego maską i może uprzejmie donieść Jak mogę sprawdzić czy ktoś w niej grzebał? Gdybym chciał powrócić do standardowych ustawień to gdzie na śląsku mogę to zrobić i mniej więcej jaka jest cena takiej zabawy? Dzięki koledzy za wszelkie uwagi i wskazówki

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105@125
    Postów
    70

    Domyślnie

    Sposób 1: najtańszy zrobić właśnie logi, z nadzieją że w którymś parametrze będzie odbiegać od normy. Turbo na pewno nie jest ruszone już pod kompem by wyszło, dawka paliwa ja tylko w 1 logu przez ułamek widziałem 69 ale zaraz po niej 0 jakbys noge z gazu zdjął. Także po dawce może coś wyjść ew jak ktoś ruszył ciśnienie na railu i to na tyle, 2: Hamownia, wjeżdzasz hamują auto masz wykres z nm i mocą maksymalna. 3: Mpps ściągasz swoją mapę porównujesz z oryginalną i widzisz czy było coś zmieniane czy nie. Pozniej masz kabel chwila chęci i zacięcia i sam możesz sobie napisać program. Co do conajmniej 170 koni to przesadzone żeby taki wynik uzyskać na pewno trzeba byłoby zwiększyć trochę ciśnienie na turbo. 30 Koni na samym podlaniu paliwem jakoś mi się nie widzi

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW FL 1.9JTDm
    Postów
    9

    Domyślnie

    Nie powiedziałem ze tyle ma[emoji4] po prostu takie odczucie miał mój mechanik. Kolego gdybyś jeszcze podpowiedział jakim sprzętem dam radę to ugryźć? Bo zwykłym kkl raczej nie. No i kolejna sprawa oryginalnej mapy do porównania[emoji4]

    Wysłane z mojego S56 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105@125
    Postów
    70

    Domyślnie

    Zwykłym kkl to na razie log ustaw dawkę paliwa ogólna, ciśnienie na railu, obroty, przepływomierz. Podeślij mi logi w prywatnej wiadomości. Co do ori mapki to wczoraj z ciekawości taką sciągnąłem i ją przejrzałem. Jakim sprzętem mpps v13 koszt chyba około 80 zł. Ja kupiłem wcześniej galletto nie polecam, mpps szybko łatwo i przyjemnie. Później sam sobie napisałem moda jeżdzę już pół roku 10 tys za mną turbo się nie wysrało dziur w tłokach nie wypaliłem a nie jestem osobą która jeździ spokojnie. Ba nawet grzebiąc się w mapkach SOI spalanie zbiłem na trasie. Wiadomo sam małymi kroczkami do celu doszedłem ale jaka radość że sam sobie z tym poradziłem

Podobne wątki

  1. ALfa 156 1.9 JTD strasznie dymi.
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 20:07
  2. Wiarygodność pomiarów na hamowni - elektronicznie sterowane przepustnice
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 18:02
  3. 156 1.9 jtd 16v - wysokie spalanie, logi z pomiarów
    Utworzone przez pawel9610 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 08:11
  4. Alfa dymi na Czarno
    Utworzone przez Adriann w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 20:48
  5. FES interpretacja pomiarów
    Utworzone przez Dawid_Zielu w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 08:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory