Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: 156 2.5 v6 98. ABS czujnik predkosci, blad i brak absu, prosze o pomoc

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie 156 2.5 v6 98. ABS czujnik predkosci, blad i brak absu, prosze o pomoc

    Za oknem w końcu cieplej, wiec przyszła i pora na nadrobienie zaległości związanych z moja Alfa .

    Na pierwszy ogień idzie Abs, a raczej jego brak. Nie ma go już dosyć dawno... Błąd jaki wskazuje ECUscan to czujnik predkosci prawy przedni niewlasciwy sygnal. W lewym dolnym rogu okna programu jest napisane tak :

    No additional help avaliable
    Powodem tego jest ogólny
    Obecny stasus bledu jest obecny(ciągły)
    Błąd wartości licznika jest 20

    I teraz pytanie, czy sam w sobie czujnik moze być winowajca i należy go wymienić czy tez moze miec gdzieś uszkodzone połączenie?, gdzies tam dalej??, wogole czy wie ktoś gdzie ten czujnik sie konczy?
    Moze ma jescze jakieś polaczenie uszkodzone?
    Idzie sobie przy scianie grodziowej przy kielichu i dalej gdzies tam mi znika, zeby lepiej to widziec musiałbym zdjac kol. Dolotowy a nie bardzo mi się chce...

    Dodam, że wymienilem mu wtyczki oraz te kontaktrony /blaszki które są w środku . Po przekreceniu kluczyka i odpaleniu auta blad mi znikał! .
    Ale kiedy tylko przejechalem kilka metrow 10 kmh, pojawiał się ponownie. Obcnie świeci się caly czas kontrolka abs i blad na komputerze pozostaje ten sam.
    Robilem jeszcze jeden test... Auto podnosilem na lewarku bez kola i jechalem 1-2-3 wsteczny bieg nawet i kontrolka sie nie zapalała. Dopiero kiedy auto na kołach przejechalo doslownie kilka metrów błąd powracał i jest caly czas.

    Nie chciałbym wydac 180 zl na darmo...
    Jednak będę także wymieniał lozysko na tej stronie i mialbym ułatwiona robote...

    Będę wdzięczny za jakąś mądra sugestie i poradę. Jeżeli ktoś wymieniał ten czujnik kiedykolwiek sam to także proszę powiedzieć jak poszlo i jaki byl efekt pracy.

    Wiem, że jest pełno tych tematów z czujnikami ale żadnych konkretów, które by mnie interesowaly tam nie ma

    Przepraszam za skladnie mojego Posta ale pisze z telefonu
    Ostatnio edytowane przez Walsh 156 ; 22-04-2016 o 10:53

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 19:53
  2. [155] Jak wyjąć czujnik ABSu ??
    Utworzone przez kasztelan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 17:39
  3. [156]czujnik predkosci i polozenia walu korbowego
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2008, 22:54
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 09:27
  5. [156] Problemy z ABS szyna can, uszkodzony czujnik predkosci
    Utworzone przez Dario w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 23:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory