Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wycena

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 Q4 1.9 110KW
    Postów
    32

    Domyślnie Wycena

    Witam. Ostatnio miałem stluczke. Dzisiaj ma przyjechać rzeczoznawca do mnie. Chciałbym się wstępnie zorientować ile mogłoby kosztować naprawienie mechanizmu lusterka, tylnej szyby oraz nowe lub używane drzwi kierowcy wraz z lakierowaniem ? Oczywiście wszystko plus robocizna. Alfa 156 SW 2005 nie wiem czy dostanę gdziekolwiek nowe drzwi (nie chce mieć ani grama szpachli na aucie )

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Jak firma ubezpieczeniowa?

    Pierwszy kosztorys będzie zaniżony. Osobiście oddałbym do ASO na naprawę bezgotówkową.
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 Selespeed, Alfa Romeo 156 Crosswagon
    Postów
    53

    Domyślnie

    Trudno coś wycenić nie widząc, na czuja dostaniesz 3500-4000 zł, ja osobiście jak kolega wyżej zrobiłbym naprawę bezgotówkową ale nie koniecznie w ASO :-)

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał xdevil2x Zobacz post
    Ostatnio miałem stluczke.
    Tak trudno dopisać, z własnej, czy czyjejś winy? To dwie całkowicie odmienne formy likwidacji szkód. Przy szkodach z AC, to ubezpieczyciel dyktuje warunki (zapisy w umowie), natomiast przy szkdzie z OC sprawcy, masz prawo do części nowych i oryginalnych.
    Cytat Napisał xdevil2x Zobacz post
    Chciałbym się wstępnie zorientować ile mogłoby kosztować naprawienie mechanizmu lusterka, tylnej szyby oraz nowe lub używane drzwi kierowcy wraz z lakierowaniem ?
    Chciałbym Ci pomóc, ale mimo że mam uprawnienia rzeczoznawcy, po tak "obszernym" opisie uszkodzeń i "bogatej" dokumentacji fotograficznej pozostaje mi tylko zaproponować kontakt z wróżką...
    Jakoś nie potrafię powiązać uszkodzenia mechanizmu lusterka, z tylna szybą i drzwiami kierowcy. Przeczytaj sobie to: http://www.forum.alfaholicy.org/hyde...szy_post_.html
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 Q4 1.9 110KW
    Postów
    32

    Domyślnie

    Przepraszam za mało szczegółów lecz wydaje mi się to nie istotne . Istotne jest to że nie chce szpachli więc jedynie używane lub nowe drzwi plus lakierowanie . Dla rzeczoznawcy mogę powiedzieć że lusterko złożyło się podczas stłuczki (akurat jest zarysowane) a szyba nie działa bo uderzył w sterownik który był w drzwiach. Ja jestem osobą poszkodowana w tej sytuacji. Sprawca ubezpieczony w TUZ. Tamtego linka co podesłałeś czytałem już.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał xdevil2x Zobacz post
    wydaje mi się to nie istotne .
    Rzeczoznawca zwraca uwagę właśnie na te z pozoru nieistotne szczegóły. Sama kwalifikacja czynności "naprawa", czy "wymiana" zależy od stopnia uszkodzenia elementu. Jak tego dokonać nie dysponując fotkami, lub choćby opisem uszkodzeń (określenie "uszkodzenie" może bowiem oznaczać zarówno kilka drobnych zarysowań lakieru, jak i kompletne zniszczenie z naruszeniem elementów konstrukcyjnych)? W dalszym ciągu nie wyjaśniłeś związku przyczynowo - skutkowego pomiędzy uszkodzeniem drzwi kierowcy i tylnej szyby.
    Cytat Napisał xdevil2x Zobacz post
    Dla rzeczoznawcy mogę powiedzieć że lusterko złożyło się podczas stłuczki (akurat jest zarysowane)
    Z tym radzę uważać. Jeśli trafisz na zawodnika o podobnych lub lepszych od moich kwalifikacjach, to z pewnością ugutuje Cię we własnym sosie, udowadniając brak możliwości takiego uszkodzenia przy uderzeniu czołowo-bocznym, albo wysokość umiejscowienia rys nie będzie odpowiadać elementom wozu sprawcy, albo lakier wtarty w owe zarysowania nie odpowiada lakierowi samochodu sprawcy. A wtedy nietrudno z poszkodowanego w kolizji, stać się oskarżonym o usiłowanie wyłudzenia nienależnego odszkodowania.
    Nie wklejasz fotek, nie opisujesz uszkodzeń, nie wyjaśniasz okoliczności zdarzenia, nie oczekuj więc fachowej odpowiedzi, a zwłaszcza rzetelnej wyceny szkody, bo żaden profesjonalista nie bawi się fusami po kawie...
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

Podobne wątki

  1. Wycena 166
    Utworzone przez Gandziuch w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 23:07
  2. Wycena auta
    Utworzone przez olrzyn w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 17:20
  3. Wycena szkody .
    Utworzone przez bartekalfa166 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 13:49
  4. Wycena 166...
    Utworzone przez kelpin w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 17:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory