Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Mokra turbina , głośne schodzenie z obrotów i pytanie o wyprowadzenie odmy.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie Mokra turbina , głośne schodzenie z obrotów i pytanie o wyprowadzenie odmy.

    Jak w temacie mam całe turbo mokre od oleju pisałem już kiedyś o tym ale nie otrzymałem odpowiedzi mianowicie oleju nie ubywa między zmianami. Doleje może setkę na 15tkm żeby na bagnecie było na max. Czy można tak jeździć ? Odkryłem (chyba) że olej bierze się z odmy bynajmniej tak myślę bo przy wymianie filtra powietrza na wejściu wężyka było mokro. Można po prostu wyprowadzić tą rurkę pod samochód a otwór zaślepić ? Czy ma to jakiś wpływ na silnik.
    Kolejne spostrzeżenie to że jako jedyny diesel w kręgu znajomych tak fajnie "schodzi z obrotów" . Chodzi o to że przy dodaniu gazu +/- 2200/2400rpm i odpuszczeniu turbina (nie wiem jak to określić) robi "PSIU" jak to kiedyś ktoś określił. To przez to że nie mam KAT-a i praktycznie EGR-a ? Teraz będę pracował przez wakacje i chce jak najwięcej rzeczy zrobić w Alfie ale wizyta u mechanika i stwierdzenie że "uszczelniacze pewnie już puszczają" i że turbo do regeneracji mnie nie satysfakcjonują gdyż oleju nie ubywa.

    Z góry dzięki za odpowiedzi . Pozdrawiam !

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    stary brus
    Auto
    alfa romeo 156 sportwagoni 1.9 jtd 2001r
    Postów
    590

    Domyślnie

    U mnie też wejście i wyjście z turbo mokre i olej jest w IC a stan trzyma od wymiany do wymiany , ale z biegiem czasu czuję jak by mocy ubywalo :/ więc turbo do regeneracji będzie coś mi się zdaje

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Nie wiem mi brakowało mocy chwilowo przez EGR. Teraz cały czas tak samo "ciągnie" tylko że dymi na czarno (ale to pewnie przez to że nie mam kata). Po wypłacie lecę na hamownie , sprawdzić co i jak może nawet zmieni się mapę o ile pozwoli stan jednostki.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    ja mam odmę puszczoną pod silnik a wejście w dolot zaślepione. Zanim to zrobiłem wyczyściłem z grubsza układ. Duużo czyściej się zrobiło w dolocie, nie ma pocenia na rurach a i kolektor ssący się ucieszył. Musisz pokombinować tak wylotem żeby opary nie dostawały się do nawiewu. Oryginalne wyjście odmy przedłużyłem gumowym wężem i kawałkiem rurki. Miałem zainwestowac w separator ale czas leci a są inne wydatki i tak na patencie jeżdżę ponad rok. Jeżeli parkujesz w garażu to licz się z kropkami oleju.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Ooo czyli jednak można tak zrobić, w weekend powalczę z tym. Przedmucham cały układ. Turbine z tego oleju czym "umyć" odtłuszczacz do hamulców będzie dobrym specyfikiem ?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Rury z grubsza czyściłem przeciągając szmatę, IC wyciągnąłem i płukałem benzyną a na zewnątrz karcherem ale z dalszej odległości żeby zwyczajnie poprawić i tak kiepskie chłodzenie.Kolektor czyściłem przed zdjęciem turba do regeneracji metodą Lique Moly psikając bezpośrednio w kolektor na odpalonym silniku. Szału nie zrobiło ale też jakiegoś dużego syfu tam nie było. Pamiętaj żeby benzyna odparowała z IC bo będziesz miał strzała Turbo z zewnątrz możesz zmywaczem , ale w środku to nie wiem czy jest sens.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Ok ok dzięki za podpowiedź , w weekend bd działane

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-04-2016, 17:03
  2. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  3. Turbina mokra od oleju i okolice vacum pompy
    Utworzone przez Przemekkk97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 06:58
  4. Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 19:16
  5. Powolne schodzenie obrotów 2.0 JTS
    Utworzone przez viento w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory