Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Alfa 156 nieznany problem ??

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    1

    Lightbulb Alfa 156 nieznany problem ??

    Witam i czołem. Od 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem alfy 156 2.0 TS 99 rok 155km. Benzyka + gaz . Autko świetnie się trzyma drogi. Ale niestety z nim coraz gorzej.. Pomimo próby ratowania tylko pogorszyłem sprawę i nie wiem już gdzie może leżeć problem.

    Mianowicie.. na początku były to lekkie wahania na biegu jałowym i zmniejszony brak mocy. Później nierówna praca silnika. Brak mocy. Pod górkę pomimo 155km trudno mi jest podjechać... Póki co udało mi sie ustalić to:
    - Przy przyspieszeniu i puszczeniu gwałtownie gazu (wrzuceniu na luz) najczęściej kończy się zgaśnięciem silnika.
    - Przy dłuższym staniu na postoju tez silnik się wyłącza.
    - Silniczek krokowy daje sygnal przepustnicy pomimo tego ze nikt nie dodaje gazu falowanie silnika to ok 1200 - 200 lub do wyłączenia
    - Gdy bylem na regulacji gazu na wtryskach powinno być ok 4,9 czegoś tam . Natomiast w mojej alfie pomimo małego falowania wtedy było od 4.1 do nawet 6.1
    - Po Regulacji udało mi sie ustalić że mapy są rozbiegane. Mechanik stwierdził że problem może tkwić w sondzie lambda.
    - Przepustnica wyczyszczona - silniczek krokowy tez.
    - Przepływka sprawdzona.
    - uszczelka pod głowica i rozrząd były robione stosunkowo nie dawno.

    Nie mam ochoty na zmiany auta.Gdyż je bardzo lubie ale powoli trace siły i mam dosyć. 156 są jak kapryśne kobiety ale za to je kochamy. Proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Odłącz gaz. Zrób reset ECU. Jeśli na benzynie będzie dobrze to znaczy, że gaz rozjeżdża Ci mapy.
    Warto też sprawdzić świece, kable, cewki oraz czy czasami nie dostaje gdzieś lewego powietrza. Często lubi pękać gumowa rura na dolocie między przepływomierzem, a przepustnicą.

Podobne wątki

  1. [GTV] Nieznany przełącznik.
    Utworzone przez mirco w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2014, 21:17
  2. Nieznany uchwyt lusterka wstecznego.
    Utworzone przez szerszeń w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2014, 07:14
  3. Nieznany mi kabel
    Utworzone przez jaboleq w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 09:26
  4. Nieznany element zawieszenia.
    Utworzone przez Malita w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 22:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory