Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Nie pali na 2 cylindry

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie Nie pali na 2 cylindry

    Witam.
    Posiadam nie wielką wiedzę na temat mechaniki więc proszę mnie poprawiać.
    Z moją alfą 156 (1.8 ts `98) miałem taki problem iż falowała na rozgrzanym silniku w momencie gdy naciskałem sprzęgło. Tzn jak sobie stała było ok tylko w trakcie jazdy przy zmianie biegów itp. Znajomy mechanik który posiada taką samą alfę doradził mi wyczyszczenie przepustnicy i silniczka krokowego. Tak też zrobiliśmy, okazało się, że 1 cewko fajka jest polepiona na taśmę izolacyjną(tragedia). Silniczek krokowy został nasmarowany całość złożona jak było wcześniej, odpalamy samochód i dupa. Po odpaleniu samochód nie pracuje na 2 cylindrach. Czasem na 1 nie pracuje. Pracuje 1 oraz 4 a środkowe 2 i 3 nie pracują. Wymieniliśmy cewke na inną = nic, zmieniliśmy świece na tych cylindrach które nie działają = nic zmieniliśmy całą klawiaturę na której są wszystkie fajki z kablami itp. = nic! . Co lepsze gdy dodamy gazu to pracują wszystkie 4 tak jak powinny, a gdy tylko spada na wolne obroty falowanie i 2 cylindy się odłączają jakby. Wcześniej się nie świecił błąd wtrysków (ta marchewka) zaświecił się dopiero gdy złożyliśmy samochód po wyjęciu przepustnicy i krokowego.
    Być może nie wyjaśniłem tego tak jak powinienem. Wybaczcie, mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś kto zrozumie o co mi chodzi i być może jakoś doradzi.
    Ps. Jutro będę przekładał całą przepustnicę wraz z silniczkiem krokowym od tego znajomego ^^ u niego wszystko działa więc ewentualnie wyeliminujemy awarię czegoś.
    Proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez maxrolex ; 28-08-2016 o 17:13

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To by wyglądało na kłopoty ze sterowaniem cewkami ze strony ECU. Może są jakieś problemy na stykach pinów. Na początek może spróbuj odłączyć akumulator, a następnie odłącz wtyczki od ECU i popracuj nad stykami.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    No prawie jak byś zgadł
    Okazało się, że problem tkwił właśnie w pinach, jeden z nich w niewiadomych okolicznościach się wygiął i nie wchodził w kostkę. Wyprostowałem go i złożyłem wszystko efekt = wszystko gra i huczy jak powinno

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Okoliczności są wiadome - ktoś nieobeznany z techniką zakładania wtyczek do ECU próbował robić to na siłę i wygiął jeden pin, a potem na siłę docisnął blokadę i uznał, że założył wtyczkę.

Podobne wątki

  1. [145] 145 1.6 boxer kopci pali na 3 cylindry wymienilem swiece kable co jest?
    Utworzone przez majki_222 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 17:37
  2. [145] 1.4 boxer pali na 3 cylindry
    Utworzone przez mattom w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 22:27
  3. Pracuje na 2 cylindry 2.0V6 TB
    Utworzone przez sebek501 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 14:08
  4. nie pali na wszystkie cylindry.trzesie silnikiem
    Utworzone przez michu w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 19:34
  5. Cylindry
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory