Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Lewe światła kierunku oraz stop - żyją własnym życiem (156 1.9 jtd 2003 FL)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Lublin/Warszawa/Skądinąd
    Auto
    AR 156
    Postów
    15

    Domyślnie Lewe światła kierunku oraz stop - żyją własnym życiem (156 1.9 jtd 2003 FL)

    Mam problem z kierunkowskazem lewym oraz światłem stopu. Szukałem na forach podobnych problemów, znalazłem spisy o przerywaczach, jednak niczego podobnego do mojego problemu nie znalazłem. Zaledwie jeden wpis na innym forum jednak użytkownik który go popełnił nie opisał i nie odpowiedział o co chodziło. Do rzeczy.

    Na początku, kiedy włączałem lewy kierunkowskaz, cały czas mrugała mi kontrolka spalonej żarówki na desce. Sprawdziłem natychmiast o co chodzi, jednak wszystko było w porządku, wszystkie żarówki pracowały. Postanowiłem dojechać do domu. W trakcie jazdy, kiedy kolejny raz włączyłem lewy kierunkowskaz, przerywacz bardzo szybko pracował, około 2x szybciej niż normalnie.

    Dojechałem do domu i postanowiłem sprawdzić o co chodzi. Oto co ustaliłem (dotyczy wyłącznie lewego kierunku, prawy OK):
    - kierunkowskaz pracuje 2x szybciej zarówno przód jak i tył, dodatkowo z tyłu nie mruga światło kierunkowskazu, tylko lewe światło stop;
    - kiedy wcisnę hamulec, kierunkowskaz lewy zarówno przód jak i tył pracuje dużo wolniej niż normalnie, ponadto lewe światło stop delikatnie się jarzy a kierunkowskaz z tyłu świeci światłem ciągłym (pozostałe światła OK);
    - Przy wciśniętym hamulcu na desce wyświetla się kontrolka spalonej żarówki, przy niewciśniętym mruga w rytm kierunkowskazu światła lewego.

    Rozebrałem tylne światła ale wszystko jest OK. Styki przeczyszczone, żarówki podmienione, nawet zmieniłem gniazda z prawego na lewe i odwrotnie, by ustalić czy może to wada gniazda - wynik negatywny. Rozebrałem i wyczyściłem również przerywacz (mimo tego, że był czysty), nie wymieniałem go jednak, tylko zamontowałem ponownie.
    Mam swój typ, jednak chcę przed wizyta u elektronika jeszcze Was dopytać by nie okazało się, że wydam pieniądze a przyczyna jest śmiesznie prosta do naprawienia. Czy ktoś miał podobny problem (wiem że to się zdarza, wczoraj na spacerze z żoną widziałem 156 przed liftem w której również lewy kierunkowskaz zastąpiło światło stop)? Jak go zlikwidować? Co ewentualnie mógłbym dodatkowo sprawdzić?
    Ostatnio edytowane przez rycho181 ; 29-08-2016 o 09:35

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Masz problem z masą w tylnej lampie. Zawsze przy problemie z masą żarówki reagują na różnice między plusami - i zaczynają mrugać światła stop a na wciśnięcie hamulca reaguje kierunek.
    Szybsze przerywanie jest spowodowane tym że opór na kierunkach jest inny - bo tylna żarówka wypadła z obiegu (przez niestykającą masę).

    Popraw masę z tyłu a wszystko wróci do normy

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    6

    Domyślnie

    Też obstawiałbym problem z masą lampy.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Kolego miałem dokładnie taki sam problem. Okazalo się, że tylna masa zwierała do jakiegoś przewodu. Poprawiłem, poczyściłem styki i wszystko okej. Nie masz lekkiego nadpalenia gniazda w lampie?

Podobne wątki

  1. wycieraczki żyją własnym życiem
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2014, 13:51
  2. 2,4 JTD - obroty nie falują, ale żyją swoim życiem.
    Utworzone przez CinQss w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 20:34
  3. [MiTo] Tylna wycieraczka i kontrolka paliwa w MITO żyją własnym życiem...
    Utworzone przez Jola w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 143
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 13:58
  4. [159] [159] Żarówki pozycyjne żyją swoim życiem
    Utworzone przez jar.w w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 16:08
  5. [146] Wycieraczki żyją własnym życiem :)
    Utworzone przez Karol88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-05-2009, 06:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory