Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Klima - dziwnie chodzi

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar maxim
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2003r 1,9 jtd 115KM
    Postów
    38

    Domyślnie Klima - dziwnie chodzi

    Koledzy Alfaholicy nie często tu się pojawiam, ponieważ brakuje czasu, a poza tym moja Alfa raczej nie sprawia problemów, ale tym razem w Was cała nadzieja. Wiem, że temat często poruszany, ale w sumie to nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Może Wy jesteście w stanie mi pomóc w kwestii klimy ponieważ odwiedziłem już trzech specjalistów zajmujących się tylko klimatyzacjami (w tym chyba najsłynniejszy serwis klimy w Bydgoszczy), a moja klima działa lekko mówiąc kulawo. Zacznę od początku. Do połowy lata klima działała mi bez najmniejszych zarzutów. Pewnego dnia podczas wkładania ładowarki do telefonu do gniazda zapalniczki, ładowarka nie zadziałała. Po pewnym czasie zorientowałem się, że klima nie chodzi. Podłączyłem MES-a nie wykazał żadnych błędów. Obdzwoniłem kilku specjalistów, ale żaden nie chciał zabrać się za to od ręki. Tak po tygodniu męczarni bez klimy zajrzałem na forum i jeden z kolegów pisał, że po przepaleniu bezpiecznika od gniazda zapalniczki sprężarka mu się nie załączała. Zaglądam w bezpieczniki i Eureka spalony bezpiecznik od gniazda zapalniczki. Wymieniony i sprężarka zaczyna śmigać, jednakże okazuje się, że klima nie jest już tak wydajna jak przed spaleniem bezpiecznika. Podjechałem do gościa od klimy. Podłączył aparaturę w układzie było 350 gram czynnika, według tabel, które posiadał powinno być 500 i tyle napełnił. Na zegarach spokojnie ciśnienie dochodziło do 20 bar, jednakże temperatura powietrza z nawiewów 16 stopni przy temperaturze zewnętrznej ok. 26 stopni. Po chwili analizy fachowiec stwierdził, że po dłuższym chodzeniu powinna osiągnąć wydajność. Niestety tak się nie stało. Po tygodniu działania klimy w sposób: po włączeniu działa w miarę, po 15 minutach jazdy przestaje chłodzić odwiedziałem kolejnego fachowca. Ten po kilku minutach analizy stwierdził, że walnięty mam rezystor wentylatora, który chodzi na pełnych obrotach (chyba od momentu jak kupiłem swoją bellę wentylator chodził na pełnych obrotach po włączeniu klimy). Wymieniłem rezystor i niestety nic to nie dało. Po raz kolejny odwiedziłem fachowca, po dwóch dniach analiz stwierdził, że mam wymyć chłodnicę ponieważ słabo skrapla czynnik. Ściągnąłem zderzak wymyłem chłodnicę i nadal nic (swoją drogą wcale nie była zabrudzona). Po tym przydługim wstępie moje obserwacje i jednocześnie pytania. Po pierwsze w jaki sposób powinien włączać się wentylator. Obecnie wentylator włącza się w okolicach 20 bar w układzie i wyłącza w okolicach 15-16 bar. Czy to normalne. Wydaje mi się, że przed awarią wentylator chodził non stop po włączeniu klimatyzacji. Po drugie obecnie pod samochodem nie pojawia się choćby kropla wody. Czy może być winny osuszacz, który nie odprowadza wody z układu? A jeśli tak to gdzie mam go szukać, bo wiem że były dwa typy? Mam Alfe 156 1,9 jtd 8v 2003 rok przed liftem.

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar patalacho
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Alfa Romeo 1.9 JTD 105KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    U mnie też wentylatory chodzą jak chcą, najczęściej włącza się na najwyższy bieg na dosłownie parę sekund i wyłącza, czasami chodzi wolniej i dłużej. Co do osuszacza to u mnie po wymianie poprawiło się chłodzenie, przynajmniej takie odczułem wrażenie. Jak staniesz przed autem to osuszacz jest po lewej stronie od chłodnicy za kratką obok halogena. Jak masz przedlift to chyba 650g czynnika jak u mnie, ale mogę się mylić.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Józefosław
    Auto
    Smart 0,8 CDI , Fiat Croma 1,9 JTD 16V
    Postów
    73

    Domyślnie

    Wg mnie masz zatkany osuszacz w układzie . Za dużo oleju podane ??

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Podczepie się gdzie znajduje się odpływ wody ? U mnie jest zatkany i nie leci woda pod samochód a podobno to nie zdrowe dla układu

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar maxim
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2003r 1,9 jtd 115KM
    Postów
    38

    Domyślnie

    Kolego patalacho ja za halogenem w okolicach chłodnicy klimy nie mam nic poza rurką ułożoną w spirale, dlatego obstawiam, że osuszacz mam ten schowany w chłodnicy, tylko pytanie jak to rozpoznać.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Osuszacz masz w chłodnicy żeby się do niego dostać musisz zdjąć osłonę wlotu powietrza przy lewej lampie, następnie wykręcasz plastikowy korek , wyciągasz pierścień segera i wyjmujesz osuszacz. Oczywiście robisz to na opróżnionym układzie z czynnika.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar maxim
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2003r 1,9 jtd 115KM
    Postów
    38

    Domyślnie

    Dzięki Rolek. Orientuje się ktoś, jak powinno być z tym wentylatorem?

Podobne wątki

  1. Błędy i dziwnie chodzi...
    Utworzone przez featmilka w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 20:08
  2. [145] dziwnie chodzi na benzynie, dusi, stuka.
    Utworzone przez raflooldz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 13:56
  3. Dziwnie chodzi na benzynie!!!!
    Utworzone przez puszuszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 22:08
  4. Klima dziwnie syczy
    Utworzone przez damian89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 21:57
  5. [156] JTD 1.9 Dziwnie chodzi kiedy wciskam sprzęgło.
    Utworzone przez Daniel156SW w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory