Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Jakiej firmy żarówki

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie Jakiej firmy żarówki

    Witam. Wracając wieczorami zauważyłem, że w mojej 156 przed lf żarówki są do dup*. Świecą słabo co jak wiecie bardzo źle wpływa na bezpieczeństwo. Mam teraz pytanie, jakiej firmy h1/h7 oczywiście w 100% legalne ? Cenowo myślę, że nie ma ograniczeń, chcę zainwestować w dobre oświetlenie. Dzięki z góry za odp

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Osram, Philips, Bosch i tego typu markowe żaówki jak najbardziej sa ok. Unikaj marketowych ala ksenonów czy innych niebieskich no name żarówek.

    A jak już rozmawiamy o żarówkach, pytanie, czy ktoś wie lub stosował w praktyce żarówki led h7. Czy są czegoś warte, jak świecą ?
    http://allegro.pl/h7-18-led-5050-biala-zimna-halogen-dzienne-zarowka-i6438053881.html


    http://allegro.pl/zarowka-led-h7-12v...512492820.html

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Tematów o żarówkach na forum jest pierdylion. Przecież H7/H1 nie tylko w 156 jest używane. Mało to. Więcej opinii i testów (a to jest ważniejsze niż opinie) znajdziesz wspólnie z wujkiem google.
    Cytat Napisał PewienPan Zobacz post
    że w mojej 156 przed lf żarówki są do dup*. Świecą słabo co jak wiecie bardzo źle wpływa na bezpieczeństwo
    To wcale nie jest powiedziane że tylko żarówki za to są odpowiedzialne.
    Cytat Napisał PewienPan Zobacz post
    Cenowo myślę, że nie ma ograniczeń, chcę zainwestować w dobre oświetlenie
    To radzę od razu kompleksowo do tematu podejść. Sprawdź czy masz oryginalne lampy a nie zamienniki (są zazwyczaj gorszej jakości). Jeżeli oryginał to radziłbym oddać do regeneracji. DO tego nowe żarówki (wcale nie muszą być mega drogie) i temat masz z głowy.
    Możesz też kupić nowe zamienniki (pewnie wyjdzie taniej niż regeneracja) ale ponoć nie dorównują nowym oryginalnym. Co oczywiście nie zmienia postaci rzeczy że i tak pewnie w stosunku do tego com masz będzie druzgocząca różnica.
    I jeszcze jeden wariant. Zainwestować w nowe soczewkowe. To najdroższa wersja i raczej dedykowana pod HID. Przy zwykłej żarówce pomiędzy nowymi lampami soczewka/zwykła do zauważysz specjalnie różnicy w ilości światła. Soczewka jedynie bedzie miała ostrzejsze i precyzyjniejsze odcięcie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    A jak już rozmawiamy o żarówkach, pytanie, czy ktoś wie lub stosował w praktyce żarówki led h7. Czy są czegoś warte, jak świecą ?
    Zieloo wysil się trochę. Są przecież tematy o tych wszystkich wynalazkach. Musicie powielać to ciągle w kolejnych działach i co stały cykl czasu???? Dziwię się bo przecież nowy nie jesteś.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Zieloo wysil się trochę. Są przecież tematy o tych wszystkich wynalazkach. Musicie powielać to ciągle w kolejnych działach i co stały cykl czasu???? Dziwię się bo przecież nowy nie jesteś.
    nie szukałem, nie wiedziałem, że takowe są w ogóle na rynku, nie wiedziałem że jest o nich temat...


  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    W dziale tuning pamiętam przewijał się temat o led na mijania. Temat też jak bumerang wraca w topiku HID na każdą kieszeń. I do tego permanentnie w większości tematów o żarówkach niby to idzie do przodu. Niby tam parę osób pisało że niby jest ok. Ale nadal nie jest to dopracowane (problemy z geometrią, chłodzeniem, jak już iść w przeróbki to nadal hid jest liderem)
    Ja z autopsji wiem że poprawę świateł trzeba zacząć od regeneracji. Ja to robię z każdym nowo nabytym autem i zawsze jest ogromna różnica. NAwet na żarówkach.

    - - - Updated - - -

    Jeden z obszerniejszych tematów o żarówkach.
    Jakie żarówki H7?
    A oczywiście i hidy i ledy się tam przewijają

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dzięki. Zrobię jak mówisz, nawet przejadę się na diagnostykę Ludzie polecają te:

    https://aparts.pl/partscatalogue/122...~8S2~2PHI.aspx

    https://aparts.pl/partscatalogue/129...XVS2~2PHI.aspx

    Warto ?

  7. #7
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL
    Postów
    55

    Domyślnie

    Ostatnio używałem Osram Night Breaker i byłem zadowolony z tego jak świecą, jedyna wada jaką zauważyłem to to że jedna umarła już po pół roku

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gracekk
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Była: AR 156 SW 1.8 TS, AR 156 SW 2.4 20V. Jest: Passat B6 BMR
    Postów
    696

    Domyślnie

    Też miałem te Night Breaker'y i dość szybko mi padła jedna żarówka, ogólnie to polecam Philips Xtreme Vision jak dla mnie świecą najlepiej i dość długo.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maro1500
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    LbN
    Auto
    AR 156 1,9JTD SW
    Postów
    429

    Domyślnie

    Ja natomiast nie jestem zadowolony z tych zarowek(osram nbu). Po opiniach ze sa godne polecenia zakupilej je w zaufanej hurtowni zeby nie bylo ze podróbka. Jezdze na soczewkach od kolegi co sie tu oglasza, sprawdzilem tungsramy, lucasa i hidy. Z calej tej trojki to tylko hid, ze zwyklych to tungsram. Dziwne troche ze ten osram tak slabo swieci, bo w astrze f na h4 mam osrama cool blue i nawet nie mam co porównywać z alfa bo jest kolosalna roznica...
    Ktos pisal ze moze byc problem z napieciem na kostce i dlatego zarowka moze swiecic gorzej. Musze to sprawdzic, tylko nie pamietam jakie powinny byc wartosci na wolnych i wysokich obrotach na kostce.
    Wie ktos?

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Takie jak na aku. Dopuszczalny spadek to dziesiąte części wolta

Podobne wątki

  1. jakiej firmy termostat
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 20:42
  2. 2,4 jtd - jakiej firmy rozrząd
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 11:07
  3. (2005r., GT) Jakiej firmy żarówki :)?
    Utworzone przez swiety007 w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 16:25
  4. Wachacze jakiej firmy
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 09:46
  5. jakiej firmy wahacze??
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 14:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory