Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Strasznie szarpie przy ruszaniu ,ubywa płyn hamulcowy blokuje się prawy przód zacisk

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie Strasznie szarpie przy ruszaniu ,ubywa płyn hamulcowy blokuje się prawy przód zacisk

    Tak jak w temacie Alfie coś się znowu dzieje przy ruszaniu bez gazu masakrycznie wszystko się trzęsie na początku lekkie dodanie gazu pomagało teraz jednak trzeba dodać go trochę więcej. Dzisiaj zauważyłem że mam mokry wysprzęglik? to przy pedale sprzęgła i teraz narodziły się pytania . Czy to jakiś smar czy jakiś uszczelniacz puszcza płyn ? Płynu hamulcowego ubywa (nie w jakimś zawrotnym tempie ale jednak) , sprawdziłem wszystkie przewody suche zbiornik nigdzie nie puszcze serwo też suche. To szarpanie może powodować zapowietrzający się tamtędy układ ? Sprzęgło poprzedni właściciel robił dwa lata temu. Sprzęgło się nie ślizga , przy próbie sprawdzającą dwumas którą wyczytałem tzn przy ok 60km/h piąty bieg i gaz opór nic złego się nie dzieje , przy kolejnej próbie hamulec 3ci bieg i puszczanie sprzęgła samochód gaśnie . Kolejnym problemem niedawno miałem awaryjne hamowanie dość mocne i gdy już leciałem na "ABS" zablokowało mi się prawe koło i po puszczeniu hamulca nie przestało hamować. Po tym incydencie po testowałem hamulce i dopiero gdy zaczyna działać ABS czasami to koło się blokuje. Będzie to zacierający się tłoczek czy coś z ukł. ABSu? Na desce nie świeci się nic od hamulców bo po prostu ktoś upierd*lił diody (serio) obie są docięte od ręcznego oraz ABS-u. Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi . Samochód znowu wraca na trasy i trzeba trochę się nim zająć przed wyjazdem.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Józefosław
    Auto
    Smart 0,8 CDI , Fiat Croma 1,9 JTD 16V
    Postów
    73

    Domyślnie

    Jak cieknie z pompy sprzęgła to dlatego ubywa płynu . A jak cieknie to może się zapowietrzać . Pompa do wymiany. A hamulce bym rozłożył i sprawdził zacisk .Jak nie jest zatarty to coś się dzieje z ABS - z taka usterką to strach jezdzić szczegolnie że jakis idiota ,,naprawił" ABS wycinając diody.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Jutro będę szukał przyczyny blokowania co do ABSu wiesz jak długo szukałem przyczyny dlaczego mi się nie zapala się kontrolka od ręcznego . Masakra.
    Ostatnio edytowane przez Przemekkk97 ; 12-11-2016 o 00:33

Podobne wątki

  1. [146] Zacisk hamulcowy tylni prawy
    Utworzone przez Gaba w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 18:50
  2. [146] płyn hamulcowy ubywa
    Utworzone przez bartekp21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 23:35
  3. [146] Zacisk Hamulcowy tylny prawy
    Utworzone przez Kodiak w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 21:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory