Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Alfa 156 1.9 jtd 105 problem z odpalaniem na cieplym

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa 156 1.9 jtd 105 problem z odpalaniem na cieplym

    Witam mam taki problem dokladnie w sumie kumpel auto na cieplym nie chce palic wywala marchewe na zegarach po ostygnieciu pali od strzala,ja obstawiam czujnik polozenia walu lub walka ,machery twierdza ze swiece zarowe lub czujnik temperatury i uszczelka egr ,i mam takie pytanie co to za czujnik znajduje sie za kolem pasowy gdzies w tych okolicach przewod do niego idzie od takiej wtyczki ktora znajduje sie za ta plastikowa pokrywa silnika i idzie poprzez przelotke wlasnie gdzies w okolice kola pasowego badz za nie.
    czy jeśli bd problem z egr to auto nie bd palilo na cieeplym ?




  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Anakin
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Tarnowska Wola
    Auto
    Alfa 156 SW GQ 1.9 16V '05
    Postów
    136

    Domyślnie

    Czujnik położenia wału.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam auto po podpieciu do kompa wywalilo bład "uszczelki egr" czy cos w ten desen ,czy ten czujnik czy jak to nazwac ktory patrzac od gory jest za kolem pasowym to wlasnie czujnik polozenia walu ?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Czujnik położenia wału jest z tyłu silnika na dole, od strony grodzi - zaraz pod rozrusznikiem. Dojście od spodu. Odkręcasz kluczem 10 albo 13, nie pamiętam.

    Mógł to być błąd zaworu EGR. Pewnie masz zaślepiony. W wersji 105 KM zaślepienie EGRa powoduje wyświetlenie błędu pod kompem, ale ten błąd nie przekłada się na nic negatywnego, więc możesz go spokojnie zignorować.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Auto nie jest moje tylko kumpla cytuje co od niego usłyszałem

    Panowie Mechanicy stwierdzili ze był jeszcze jakiś błąd pompy wtryskowej dokładnie coś o jakimś magnesie czy czujniku który znajduję się w pompie i polecają wymianę całej pompy na używaną
    jak mniema chodzi pewnie o czujnik ciśnienia paliwa czy coś w tym stylu ,i jesli by to bylo to co mysle tzn czujnik cisnienia paliwa to nieraz wystarczy wyczyścić regulator ciśnienia paliwa i to pomaga .
    Jestem z wykształcenia Mechanikiem pojazdów lecz nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tym zawodzie dlatego pytam tutaj o porady bo wydaje mi się ze chcą go naciągnąć na kase .

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szalonyJohn
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    76

    Domyślnie

    Oczywiście że chcą! Czujnik wysokiego ciśnienia powoduje objawy że raz na zimnym raz na ciepłym to zależy. A kiedy mamy do czynienia kiedy gaśnie przy ciepłym stawiałbym na położenia wału. Lecz nasze gdybanie tutaj nie jest pewnością, najlepiej rozejrzeć się za znanym mechanikiem nie koniecznie od alf i wszystko w tym temacie.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebciomk2 Zobacz post
    Witam mam taki problem dokladnie w sumie kumpel auto na cieplym nie chce palic wywala marchewe na zegarach po ostygnieciu pali od strzala,ja obstawiam czujnik polozenia walu lub walka ,machery twierdza ze swiece zarowe lub czujnik temperatury i uszczelka egr ,i mam takie pytanie co to za czujnik znajduje sie za kolem pasowy gdzies w tych okolicach przewod do niego idzie od takiej wtyczki ktora znajduje sie za ta plastikowa pokrywa silnika i idzie poprzez przelotke wlasnie gdzies w okolice kola pasowego badz za nie.
    czy jeśli bd problem z egr to auto nie bd palilo na cieeplym ?


    niech kolega zmieni mechanika bo Ci nie maja zielonego pojecia
    obstawiaja siwece zarowe jak na zimnym odpala a na cieplym ma problem? xD raczej powinn obyc na odwrót, w ogole jest jakis blad ze swiecami?
    pojawia sie jakis blad z czujnikiem temp? ogolnie jak jest uszkozony to wywala marchewe, zapalaja sie wentylotory od chlodnicy
    stawiaja na regulator i chca wymienic cala pompe a nie sam regulator? wtf! sprawdzali w ogole cisnienie rzeczywiste a wymagane?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Też stawiam na czujnik położenia wału. U mnie nawet błędu nie wywalał, po wymianie problem zniknął od ręki, a mechanik już wymyślał teorie o zawieszających się wtryskach. Dopóki nie wyciągniesz starego i miernikiem nie sprawdzisz, to się nie dowiesz, bo na samym początku jak wariuje to może błędu wcale nie pokazać.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


Podobne wątki

  1. Alfa 147 problem z odpalaniem
    Utworzone przez kominiora w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 19:12
  2. Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM Problem z odpalaniem
    Utworzone przez kosa156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 22:40
  3. alfa 147 1.9 jtd 115 km problem z odpalaniem na mrozie
    Utworzone przez b.wojciech w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 14:15
  4. Alfa 1.8TS problem z odpalaniem
    Utworzone przez zor-ro1970 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 15:35
  5. [146] Problem z odpalaniem na cieplym silniku
    Utworzone przez yrokez w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory