Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 156 1.9 JTD 16V 140KM - ślizgające się sprzęgło

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    156 lift 1.9 16v
    Postów
    23

    Domyślnie 156 1.9 JTD 16V 140KM - ślizgające się sprzęgło

    Witam.
    W mojej Alfie 156 od pewnego czasu zauważyłem, że podczas gwałtownego przyspieszania w zakresie maksymalnego momentu obrotowego obroty idą w górę, a samochód nie przyspiesza, po prostu ewidentnie sprzęgło się ślizga. Dodam, że nie ma żadnych objawów wskazujących na padnięte koło dwumasowe, nie słychać niepokojących stuków, samochód odpala i gaśnie w miarę gładko jak na starego diesla. Przy jeździe na niskich obrotach nie telepie budą. Mam chipa na 165 koni, więc sprzęgło ma więcej roboty. Przebieg to 250 tysięcy i poprzedni właściciel podobno wymieniał koło dwumasowe (czyżby bez wymiany sprzęgła?). I teraz pytanie: czy trzeba wymienić samo sprzęgło czy cały komplet z kołem dwumasowym? Ile to może kosztować? Czy można założyć używane sprzęgło (oczywiście takie w dobrym stanie)? I tak prawdopodobnie w tym roku będę samochód sprzedawał i nie chcę już w niego inwestować zbyt wielkiej kasy. Z góry dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    z tego co opisujesz to na 95% sprzęgło... 100% pewność będziesz mieć jak dostaniesz się do sprzęgła co do poprzedniego właściciel to wiesz jak to może być... gość naopowiada co to nie wymienił a tak naprawdę w trakcie eksploatowania i użytkowania odkrywamy co było prawdą a co fikcją...
    odnośnie Twoich pytań... na Twoim miejscu sprzęgło to na bank będzie do wymiany... dwumase ocenił bym czy wymieniać dopiero gdy się dostaniesz do niej i zweryfikujesz w jakim jest stanie (ale jest to tylko moje osobiste zdanie, jeden będzie wymieniał bo się nie opłacać drugi raz rozkręcać samochodu, drugi wiadomo liczy się z groszem a jeśli dwumasa jeszcze nie jest najgorsza to po co wymieniać)...
    zakup kompletnego sprzęgła firmy Valeo (o ile mi wiadomo taka jest montowana fabrycznie) koszt około 500 zł... robocizna zależy gdzie ale około 400-500 zł... dwumasa nie mam pojęcia ale zerkając na allegro około 1000 zł...
    używanego sprzęgła to akurat osobiście bym nie zakładał... tak naprawdę nie masz pojęcia ile taka używka może pociągnąć...
    na ostatnie pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć w jakim stanie chcesz sprzedać auto... według mnie jeśli wymienisz sprzęgło i będziesz mieć to na papierze będziesz miał podstawy do wyższej ceny...

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jak dobrze poszukasz to komplet ok 1900 zł + robota 400zł +

    Mechanik jak uczciwy to oceni luz na sprężynach oraz luz między stronami.

    Pamietaj, że średnio na jedną dwumasę przypada 2 sprzęgła.

    Wysłane z mojego SM-A500FU
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    156 lift 1.9 16v
    Postów
    23

    Domyślnie

    OK, dzięki za odpowiedzi. Autem chciałbym pojeździć jeszcze około pół roku, tak więc w najbliższym czasie czeka mnie wizyta u mechanika i się okaże.

    A jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli w trakcie jazdy sprzęgło by padło, to rozwali też koło dwumasowe (zakładając, że koło do tego momentu byłoby jeszcze dobre)?
    Ostatnio edytowane przez alpharomeo ; 04-01-2017 o 00:52

Podobne wątki

  1. [159] Ślizgające się sprzęgło?
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 28-04-2020, 10:01
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 13:57
  3. 2.4 10V - ślizgające się nowe sprzęgło
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 13:49
  4. ślizgające się sprzęgło?
    Utworzone przez thrr w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 19:24
  5. Problem ślizgające się sprzęgło
    Utworzone przez mocio w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-12-2009, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory