Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Wymiana oleju w skrzyni biegów

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 JTDM 20v 2003 rok
    Postów
    8

    Domyślnie Wymiana oleju w skrzyni biegów

    Witam posiadam od niedawna alfa Romeo lift 156 2.4 jtdm 20v 175 koni z czipem na 215 czy wymienia się olej w skrzyni biegów czy nie jest to przymusowe??bo różnie mówią że trzeba i że nie trzeba.mam zamiar pojezdzić tym autkiem więc wdzięczny za info będę.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja wymieniam co jakieś 60 tysięcy, a to z tego powodu że zdrowiej dla skrzyni. Co prawda nie robię tego sam na ta chwilę, ale wymiana jest banalna, wyciągasz bagnet od stanu, odkręcasz korek spustowy (uwaga są dwa jeden ze skrzyni, drugi z mechanizmu różnicowego), ja odkręcałem oba i poszło, potem zakręcasz korek- korki i wlewasz dziurą od bagnetu odpowiednia ilość. Potem sprawdzasz stan i tada

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Warto wymienić olej. Po wymianie zdecydowanie poprawia się kultura pracy skrzyni (łatwiej wchodzą biegi, u mnie dodatkowo przestała szumieć na 6-tym biegu). A pewnie i wydłuża jej żywotność...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    A co do tego to radzę dolać dwusiarczek molibdenu od LM do oleju w skrzyni- wycisza i ogolnie jak było cos nie tak to się poprawi.
    Nie można go dolewać jak w Aucie jest szpera Q2, bo wtedy opory będą za niskie żeby działała poprawnie

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ja w każdym aucie wymieniam olej w skrzyni razem z silnikowym...

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 JTDM 20v 2003 rok
    Postów
    8

    Domyślnie

    dzięki wielkie a jaki olej najlepiej i ile ??gdzie go najlepiej zamówić? i gdzie się znajduje ten bagnet jest on gdzieś od spodu?czy pod machą?mam kanał to moze sam wymienie .a skoro to nie skomplikowane.z wymianą oleju w silinku i filtarmi sobie poradziłem to moze i to sie uda a tak wogóle to ile mechanik może krzyknąć???i czy znacie dobrego w okolicach warszaway?z góry dzieki

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    A co do tego to radzę dolać dwusiarczek molibdenu od LM do oleju w skrzyni- wycisza i ogolnie jak było cos nie tak to się poprawi.
    Nie można go dolewać jak w Aucie jest szpera Q2, bo wtedy opory będą za niskie żeby działała poprawnie
    co to jest ten dwusiarczek?gdzie można go dostać?i ile kosztuje?i co oznacza że nie mozna go dolewać jak w aucie jest szpera Q2??

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Instrukcja wymiany
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...iegow_jtd.html
    Bagnet zobaczysz jak zaświecisz z góry w szczelinę miedzy silnikiem i skrzynią, a ścianę grodziową- taki wystający gumowy dzyndzel, najlepiej osłonę silnika zdjąć do sprawdzania

    Chodzi o ten dodatek
    http://allegro.pl/liqui-moly-2652-do...sma-liqui_moly
    Naprawdę pomaga. Jak nie masz Q2- która była droga opcja w każdej wersji to nie masz się czym przejmować. Ja wlałem do Q2 i przez jakiś czas szpera zaginęła

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Ja wymieniam co 2-3 lata olej w skrzyni, wiec zrobiłem już to 2 razy Nie rozumiem stwierdzenia: że "wymienia się czynie" lub tez "nie trzeba wymieniać" Przecież to olej, który też należy wymienić, żeby mechanizmy lepiej chodziły. Choćby w zimie odczuwasz ulgę, kiedy przy -20* skrzynia chodzi ci lekko a nie jak w budyniu. Jaki koszt i jaki problem? że wydasz 50zł na olej, że mechanik przy wymianie oleju też ogarnie skrzynie? Ja jestem jak najbardziej za wymiana wszelkich płynów, także wspomagania, o którym wiele osób zapomina.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Sławek29 Zobacz post
    dzięki wielkie a jaki olej najlepiej i ile
    3,1 L polecam jak na alfę przystało Tutela Car ZC75 Synth lub może byc oczywiscie inny.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 JTDM 20v 2003 rok
    Postów
    8

    Domyślnie

    3,1 L polecam jak na alfę przystało Tutela Car ZC75 Synth lub może byc oczywiscie inny.[/QUOTE]

    3l????Tutela Car ZC75 Synth 75w80??

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Ja wymieniam co 2-3 lata olej w skrzyni, wiec zrobiłem już to 2 razy Nie rozumiem stwierdzenia: że "wymienia się czynie" lub tez "nie trzeba wymieniać" Przecież to olej, który też należy wymienić, żeby mechanizmy lepiej chodziły. Choćby w zimie odczuwasz ulgę, kiedy przy -20* skrzynia chodzi ci lekko a nie jak w budyniu. Jaki koszt i jaki problem? że wydasz 50zł na olej, że mechanik przy wymianie oleju też ogarnie skrzynie? Ja jestem jak najbardziej za wymiana wszelkich płynów, także wspomagania, o którym wiele osób zapomina.

    - - - Updated - - -


    3,1 L polecam jak na alfę przystało Tutela Car ZC75 Synth lub może byc oczywiscie inny.

    3,1Litra?>?? Tutela Car ZC75 Synth 75w80??
    Ostatnio edytowane przez Sławek29 ; 11-01-2017 o 20:06 Powód: błąd

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lucas
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Chojna
    Auto
    AR 156 2.4JTD '99 136KM, AR 156 SW TI 20V 175km
    Postów
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Instrukcja wymiany
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...iegow_jtd.html
    Bagnet zobaczysz jak zaświecisz z góry w szczelinę miedzy silnikiem i skrzynią, a ścianę grodziową- taki wystający gumowy dzyndzel, najlepiej osłonę silnika zdjąć do sprawdzania

    Chodzi o ten dodatek
    http://allegro.pl/liqui-moly-2652-do...sma-liqui_moly
    Naprawdę pomaga. Jak nie masz Q2- która była droga opcja w każdej wersji to nie masz się czym przejmować. Ja wlałem do Q2 i przez jakiś czas szpera zaginęła

    Nie wprowadzaj w błąd - genialne bagnety w skrzyniach padły ofiarą księgowych przy FL i auta wypuszczane po nim, z 6-cio biegową skrzynią (6 przód i jeden w tył dla czepliwych) już go nie mają.
    Do zalania skrzyni świeżym olejem służy otwór na górze skrzyni, pod miejscem na akumulator, w który wkręcona jest śruba na torx'a (z tego co pamiętam).
    Brak jakiejkolwiek podziałki i oleju potrzeba około 2L - lepiej nie przelewać.
    Aha - i w żadnym wypadku nie stosować szlamu zwanego Tutela Matryx - jakikolwiek, nawet najtańszy olej przekładniowy będzie lepszy.
    AR 156 2,4JTD 136KM '99 Blue Cosmo met.
    Nissan Navara 4x4 D22 DoubleCab 2,5TD 103KM '01
    Polcomtex.pl - usługi brukarskie

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana oleju w skrzyni biegów
    Utworzone przez mariuszoles w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 741
    Ostatni post / autor: 20-11-2023, 17:58
  2. Wymiana oleju w skrzyni biegów.
    Utworzone przez dobry człowiek w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 12:27
  3. [145 bx] - wymiana oleju w skrzyni biegów
    Utworzone przez Lopezius w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2008, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory