Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: [156] TS 2.0 trzęsie wibracje na wolnych po wymianie silnika

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar qbiczysko
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 ts 2000r.
    Postów
    140

    Domyślnie [156] TS 2.0 trzęsie wibracje na wolnych po wymianie silnika

    Witam, jestem po wymianie silnika gdyż stary dokończył żywota. Nowym miałem okazję się przejechać gdy jeszcze był zamontowany u dawcy i było ok więc wykluczam wadliwy silnik. Zawieszenie silnika jest 'moje' i też nic nie wibrowało wcześniej. zapłon, paliwo wszystko ok, silnik się wkręca normalnie i pójdzie 200. Parametry TRA I FRA w normie czyli rozrząd też wykluczam. Problem jest taki że po odpaleniu silnik pracuje równo ale wibracje są odczuwalne na całej budzie, dochodzi do tego basowy pomruk jakbym miał tłumik ultra 8 cali, kiedy nabieram prędkości przy każdym wkręcenia na obroty jest głośniej a jak przkroczę 100km/h to się nie da rozmawiać. Jedyne co mi przychodzi do głowy to pasek od wałkow balansujących źle założyłem gdyż przekładałem mój stary który miał 5000km i znaczniki już się zmazały i mogłem coś namieszać. Czy to może powodować mój problem? Może jakiś inne pomysły.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar andmurbud
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    świetochlowice
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    264

    Domyślnie

    A jak na postoju ?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli źle złożyłeś balans to mogą dziać się takie cuda.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Miałam źle pracujący balans, pasek po demontażu nie miał iluś zębów. Podczas rozruchu pojawiał się zgrzyt, początkowo tylko na zimnym silniku i silnik miał wibracje na jałowym. Powyżej pewnych obrotów objawy znikały. Może nieco głośniej pracował, ale nie tak jak napisałeś. Zgłaszałam problem na jałowym i podczas rozruchu. Jak, by było później, nie wiem, został wymieniony. Tylko, że nie wiem, czy można to porównać z źle ustawionym.

    Poduszka skrzyni też mi się objawiała na jałowym, zwłaszcza na jałowym, i podczas dodawania gazu, ale na niskich rpm. Zgrzyty, dźwięk nieciekawy, ale w tych warunkach. Zgłaszałam problem jałowego i przyspieszania na niskich obrotach, albo na małych otwarciach przepustnicy.

    Na parametry adaptacyjne nie miało wpływu. Tylko, że przy takich wibracjach wtryskiwacze chyba mogą mieć niekontrolowane wtryski, a że puszczają do komory spalania to nie pozostawało bez wpływu na jałowym. Ale ja mam inny "silnik" (sterownik, głowicę i zasilanie wtrysku), więc wszystkie wibracje wpływają pośrednio na wtrysk, a rozrząd nie ma wpływu na parametry adaptacyjne.

    Niepoprawnie zamontowanego raczej nie miałam, przynajmniej nie na tyle, by dawał takie objawy o jakich piszesz.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 17-04-2017 o 22:11

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    243

    Domyślnie

    A poduszki silnika sa dobrze skręcone?

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar qbiczysko
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 ts 2000r.
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał andmurbud Zobacz post
    A jak na postoju ?
    Napisałem że na wolnych obrotach też to słychać dlatego półosie i skrzynię wykluczam.

    Poduszki silnika wydają się być dobrze skręcone nie wiem co tam może pójść nie tak.

    Musze ten balans zrzucić, zobaczę jak bez niego się zachowuje.

    Majka tych pasków są różne długości czy miałaś pozrywane zęby?

    Tak się jeszcze zastanawiam bo silnik dawcy był CF3 a ja miałem CF2... podobno sam słupek się nie różni ale pasek ?
    Ostatnio edytowane przez qbiczysko ; 18-04-2017 o 08:20

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    - Ze strony wewnętrznej, pasek, był jak żyletką ścięty. Kilkanaście zębów od spodu nie było.
    - w jednym miejscu zaczął się dodatkowo, pasek jakby „pruć” to wychodzi, że się jakiś napęd tego zawiesił lub zawieszał okresowo, że próbowało kręcić i ścinało zęby, aż byłoby bum.

    Wymieniali w GT poduszki 2x i za każdym razem było do poprawki, jakby ciężko je było spasować. Ostatnim razem, przy mnie regulowali, a wyglądał tak, że podciągali do góry, albo w dół i w zależności od tego jak podciągnął tak silnik telepał. Tą pod skrzynią. Tylko, że wibracje w GT były odczuwalne we wnętrzu, z zewnątrz nie niosło na budę.
    - o ile takie poduszki, po takich wibracjach z innego źródła, się do czegoś nadają jeszcze? Może tak, że brak balansu na moim silniku, przy tym zblokowanym balansie, uszkodził w końcu poduszki.
    - o ile, odkręcenie starych b. poduszek nie wymusza ich wymiany. Bo czasem jest tak, że coś działa póki się nie odkręci, albo zdemontuje.
    - po wymianie sporej części zawieszania u mnie zakwalifikowali je do wymiany. Może one nie lubią zmian?

    Po wymianie było dużo lepiej, ale nie udało się usunąć wibracji z wnętrza w 100%, na rozgrzanym silniku. Ale nie było takich napadów. Mój silnik źle palił, sam w sobie był źródłem braku balansu i wibracji, więc bez tego nie było sensu dalej brnąć w inne rzeczy, niż w sam silnik. Jak będzie, zobaczę.

    Tam jest jeszcze tłumik drgań, ale to chyba też na wibracje w środku wpływa.

    Robili też jakiś test, na postoju, tak mocno na sprzęgło, wtedy konkretny dźwięk == poduszki. Chyba tak było. I nie wiem, czy jakiś objaw to nie jest, że jak na postoju dodajesz gazu, to silnik się lekko unosi. Raczej nie powinno tak być.

    Szczerze - buda z zewnątrz nigdy mi nie drgała i takich dźwięków nie znam, co opisujesz. Gorsze wibracje i dźwięki były przy poduszkach, ale też nie tak jak opisujesz. Może jak napisał Tomasz_, ważne która poduszka.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 18-04-2017 o 14:45

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    243

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, jeżeli jest to silnik sam w sobie, ktory przenosi drgania to od osprzętu, typu kolo pasowe, rolki, itp, przez nierówna prace - mowie tu o niepoprawnej mieszance i spalaniu az po krzywy wal korbowy, jego wywazenie.. ciezko powiedzieć nawet czy to mechaniczna usterka samego silnika.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Zdejmij pasek z wałków balansowych i problem zniknie.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar qbiczysko
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 ts 2000r.
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy1970 Zobacz post
    Zdejmij pasek z wałków balansowych i problem zniknie.
    Tylko przestanie padać śnieg

    - - - Updated - - -

    Tak jak pisałem silnik był jeżdżony przed demontażem i nic się nir działo, zapłon, osprzęt jest mój i tu tez było ok, myśle jeszcze nad kołem zamachowym czy da sie je niewłaściwie przykręcić? Zacznę od pasków osrzetu i wałków balansu

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-03-2017, 23:08
  2. [159] Alfa 159 1.9JTS benzyna trzęsie silnikiem na wolnych
    Utworzone przez Kamil Kamil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 18-09-2016, 19:44
  3. [GTV] Auto trzęsie sie na wolnych obrotach
    Utworzone przez borowiczm0 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 15:41
  4. Lekko trzęsie autem na wolnych obrotach alfa 2.0 v6
    Utworzone przez Marcin Szł-y w dziale 166
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory