Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Co będzie potrzebne do malowania plastikowego zderzaka sprejem?

  1. #1
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie Co będzie potrzebne do malowania plastikowego zderzaka sprejem?

    Farba ze zderzaka mi odpadła. Zna ktoś jakiś poradnik jak wykonać taką miejscową naprawę 15x15 cm? Jaki papier, podkład itd. Nie mam kompresora, więc tylko aerozol wchodzi w grę. Gdzie dobrać lakier już wiem. Ale co z pozostałymi warstwami - podkład do plastików, bezbarwny? Co jeszcze będzie mi potrzebne?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Didi1102
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Czernica
    Auto
    156sw
    Postów
    255

    Domyślnie

    Ja przy sprayu nie urzywam papieru tylko wate stalową o gradaci 0000 czyli najbardziej delikatna bo zmatowisz a nie zedrzesz

    Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Didi1102
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Czernica
    Auto
    156sw
    Postów
    255

    Domyślnie

    Felgi tym też czyszcze na mokro bajka (taki kuchennydruciak ale drobniejszy)

    Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Kupujesz Pan podkład do plastiku i malujesz zmatowiony zderzak. Papier pod podkład, powiedzmy najpierw 320 a na koniec 600/800 w zależności czy ma być grubo podkładu. Szlifuj na kostce kupionej tam gdzie podkład Po wyschnięciu potraktuj podkład najpierw delikatnie 600 na wodzie a potem 1200. Na to baza w sprayu i najlepiej niech Ci też nabiją do drugiego spray'a klar z utwardzaczem. Pamiętaj, żeby sobie puszki podgrzać gorącą wodą to będziesz miał większe ciśnienie i lepszą "chmurę" z dyszy Ten klar zużyj w ciągu 2-3 albo trzymaj w zimnym miejscu bo szybko zasycha nawet w puszce. Do odtłuszczenia wszystkiego kup sobie zmywacz antysilikonowy (np Novoll: http://allegro.pl/novol-plus-780-zmy...rs_rule_id=201 ) Przyda Ci się nie tylko do tego w garażu.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 29-05-2017 o 07:40

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    156 SW 2.5 V6 Q-System
    Postów
    9

    Domyślnie

    Do tego, co napisał Belfer, dorzuciłbym podkład zmiękczający do elementów plastikowych, nie wiem, czy o to Ci chodziło w pierwszym poście. Zderzaki, jeśli ma być dobrze, robimy tak:

    - podkład zmiękczający do plastików - bez tego po jakimś czasie właśnie odpadnie lakier ez względu na plastyczność lakierowanego elementu
    - podkład akrylowy
    - baza (2, max 3 cienkie warstwy)
    - bezbarwny (1 warstwa lekka, druga dobrze rozlana)

    Dodatkowo zmatuj dookoła naprawianego miejsca papierem 1000-1200 i maksymalnie do tego matowionego miejsca możesz lakierować cieniując, także zrób sobie spory zapas miejsca, potem spolerujesz.
    Po wyschnięciu wszystkiego całość lecisz papierem 1000, 1500, 2000, 2500, 3000 na mokro wszystko, dużo wody najlepiej z małą ilością szamponu z woskiem. Następnie całość pastą Boll B200 (mało syfu zostawia), jak Ci zależy na dobrym wykończeniu to jakaś lepsza pasta na finish typu Meguiars Swirl Remover.

    I tak jak pisał Belfer - bierz bezbarwny z utwardzaczem, bo Twoja robota pójdzie na marne, byle patyczek uderzy w to miejsce i będzie ślad, a za jakiś czas to miejsce zwyczajnie straci połysk.

    Zadbaj o czystość, przed malowaniem wszystko dobrze wyczyść dookoła i wysusz i wszystko musi się udać.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    A gdzie można dobrać odpowiedni kolor lakieru?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    156 SW 2.5 V6 Q-System
    Postów
    9

    Domyślnie

    W mieszalni lakierów Tutaj już rozeznaj się w swojej okolicy, jaką polecają. Ostatecznie możesz zamówić na necie po kodzie lakieru, ale nie zawsze to wychodzi.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar andmurbud
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    świetochlowice
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    264

    Domyślnie

    A mozna tez tak zrobic zaprawke na drzwiach 2cm2 ?

Podobne wątki

  1. Zmiana kolektora plastikowego z 2.0TS do 1.6TS
    Utworzone przez SoJeR147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2016, 22:42
  2. Spawanie plastikowego zderzaka + malowanie
    Utworzone przez Bassotronic w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 10:52
  3. [159] Wymiana kolektora z plastikowego na aluminiowy - temat klapek + moja historia...
    Utworzone przez whitefunk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 17:32
  4. Wymiana plastikowego korpusu dźwigni zmiany biegów
    Utworzone przez gelu1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 20:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory