Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Metaliczne stukanie w lewym kole.

  1. #11
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dexter1213 Zobacz post
    Cześć wszystkim

    Owe stukanie, bardziej przypomina metaliczne "grzechotanie". Dźwięk jest ewidentnie typu bicie metal o metal. Nie ma mowy o elementach gumowych. Poduszki silnika wszystkie wymienione przez poprzedniego właściciela, więc też odpada. Na moje oko jedyne co może wydawać takie dźwięki to przeguby, tym bardziej że jest lecutkie puknięcie przy puszczaniu sprzęgła. Przeguby wewnętrzne całkowicie odpadają. Zewnętrzne? Czasami jak skręcam właśnie w prawo to wydaje mi się, jakby lewy troche stukał, ale to się zdarzyło może 3 razy przez 2 tygodnie posiadania auta i nie jestem pewien, czy to nie były te gumy stabilizatora.
    Zewnętrzne? Czasami jak skręcam właśnie w prawo to wydaje mi się, jakby lewy troche stukał, ale to się zdarzyło może 3 razy przez 2 tygodnie posiadania auta i nie jestem pewien, czy to nie były te gumy stabilizatora.. sam już nie wiem gdzie szukać.. Może wydech gdzieś lata? wydawał sie wisieć sztywno..
    Jesli przeguby, to czasem się wysypują po kilku stuknięciach przy skręcie, a po tym co piszesz, to wiele na to wskazuje.
    Zobacz też czy nie ma luzów ze starości tarcza kotwiczna przedniej piasty.
    Wydech jeśli dzwoni, to jedynie tłumik z tyłu o wahacze poprzeczne przy nadwyrężonych lub zerwanych gumach vel wieszakach gumowych

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar VariouS
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AlfaRomeo 156 Sportwagon
    Postów
    42

    Domyślnie

    A sprawdzales czy masz sanki dobrze dokrecone? Spotkalem sie z czyms takim klientowi poprzedni warsztat robil cos przy zawieszeniu i nie dokrecili sanek i byl ten sam efekt stukania. Co prawda to nie byla alfa ale o jawy te same. Pozdrawiam.

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dexter1213
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    156 1.9jtd 110KM / była 166 2.4 140KM
    Postów
    169

    Domyślnie

    Piasta, łożyska nie mają luzów na 100%. co do sanek- ja samnie sprawdzałem, jednak warsztat opuszczał je do wymiany gum staba,więc by poprawili, ale dalej jest to samo. Chyba kupie jakiś zamiennik przegubu (gsp chyba nie są najgorsze) i postawie na wymiane..chociaż jak łapałem za półoś to luzównie czułem..

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Metaliczny stuk przy ruszaniu (do przodu i do tyłu) wydawał u mnie wahacz górny.
    Objawiało się tylko przy zmianie "wektora" ruchu i tam gdzie wachacz miał szanse popracować czyli na wybojach.
    W czasie jazdy spokój.

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dexter1213
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    156 1.9jtd 110KM / była 166 2.4 140KM
    Postów
    169

    Domyślnie

    tylko wszystkie sworznie są twarde jak cholera... zrobiłem teraz dokładny test przegubu zewnetrznego i rzeczywiscie lekko stuka przy dynamicznym ruszaniu z maksymalnym skretem w prawo. Ale juz wielu autach robiłem przeguby i żaden nie grzechotał na dziurach...

Podobne wątki

  1. metaliczne stukanie w kole
    Utworzone przez 123_piotr w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 11:55
  2. [146] Stukanie w przednim lewym kole. POMOCY!!!
    Utworzone przez Kristoferowaty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-11-2010, 20:34
  3. Stuki w lewym kole
    Utworzone przez Barti w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 08:52
  4. Dzwonienie w lewym kole 2.4
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 14:18
  5. 'Walenie' w lewym kole
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 00:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory