Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Nietypowy problem z auto poziomowaniem xenonów. POMOCY!!!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzyzko90
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDM 150HP
    Postów
    27

    Domyślnie Nietypowy problem z auto poziomowaniem xenonów. POMOCY!!!

    Witam mam bardzo nietypowy problem z autopoziomowaniem xenon proszę o pomoc bo jestem w ch..owej sytuacji...
    Przeglądałem podobne tematy ale w żadnym nie znalazłem mojego przypadku.
    Po belgijskim przeglądzie technicznym zdiagnozowali że lewa lampa od strony kierowcy świeci za nisko a prawa od pasażera wogóle nie wiadomo gdzie...
    Wiedziałem że tak będzie, bo prawa lampa była klejona przez poprzedniego właściciela który był gluciarzem a teraz ja doprowadzam ją do stanu normalności.
    Zatem w prawej klejonej lampie silniczek wogóle nie działał dlatego zamówiłem używaną z Polski, podłączyłem lampę na szybko przed założeniem zderzaka by się upewnić że działa, bardzo się ucieszyłem bo widać było że soczewka pracuje. Złożyłem wszystko i pojechałem do zakładu gdzie mają urządzenie które sprawdza poprawność strumienia światła no i...?? Idiota szukał regulatora ręcznego w xenonach, no myślałem że padne. Mówiłem cepowi że problem jest z potencjonometrami połączonymi z zawieszeniem które regulują poziomowaniem...(poziomowanie też mam rozdupcone, a mianowicie z przodu potencjometr jest połączony(łącznik korbowodzikowy wyskakuje więc przymocowałem trytytkami) z tyłu wogóle nie mam korbowodzika). Dlatego pojechałem do tego zakładu z nadzieją że on mi wskaże jak powinny świecić lampy a ja położę się na glebę i dźwignią ustawię je na pozycję stałą tak jak powinny świecić, byle by przeszedł przegląd.
    Podczas wizyty u tego gościa okazało się że nowo założona lampa niepowrównywalnie lepiej święci i załamanie jest bardziej widoczne, w starej lampie barwa światła i te załamanie było dużo gorszej jakości.
    Jak uruchamiam auto i lampy powinny się wyregulować to lewa od kierowcy podniesie się z dołu a prawa idzie do góry i do dołu regulując się, a co lepsze jak majstruje potencjonometrami to reaguje tylko jedna lewa lampa od kierowcy ta która rzekomo się poziomuje wogóle nie reaguje na ruszanie podtencjonometrami...
    Nic z tego nie rozumiem...
    Ktoś może mi pomóc?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Darius156lift
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa romeo 156 2.4 jtd m jet
    Postów
    9

    Domyślnie

    W lampach typu xenonowe tez sie manualnie ustawia wysokość i na boki jak w zwykłej żeby auto poziom działał poprawnie najpierw muszą być ustawione manualnie w punkcie.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Chcesz przejść przegląd mając niesprawne poziomowanie? Gratulacje.

    Najpierw napraw łączniki czujników, potem pomożemy z lampami.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzyzko90
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDM 150HP
    Postów
    27

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi, zaraz jadę do salonu alfy i będę o to pytał.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzyzko90
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDM 150HP
    Postów
    27

    Domyślnie

    Witam, byłem wczoraj w salonie Alfy i powiedzieli że mogą ściągnąć te części, oraz je założyć ale... cena to jedno(ceny niemal jak w Polsce tylko że euro) no ale byłem zmuszony, jak by tego było mało powiedzieli że nie zrobią mi tego bo od poniedziałku mają 2 tygodnie wolnego (No i byłem w dupie) bo nawet kiedy nie przejdzie mi drugi raz przegląd to nawet nie będą skłonni mi dać dodatkowe 2 tyg na zrobienie tego, a za 3 tygodnie na wakacje do Polski. Zatem pojechałem bez nadziei jak na skazanie, ze swoim wczorajszym ustawieniem pod murem by chodź światła były na równym poziomie z miarą na ten nieszczęsny przegląd by wyłudzić jeszcze trochę czasu by coś wykombinować. Okazało się że jakimś cudem pracownik zmierzył poświatę lamp i powiedział "hut"czyli gut bo w ich języku g to h a h to hasz. Bez zaskoczenia udałem że jestem opanowany, ale w środku skakałem ze szczęścia i odetchnąłem, odebrawszy zieloną kartę potwierdzającą przegląd mogę w pełni legalnie jeździć po Belgii bez obaw kontroli i dodupcenia kilka tys euro kary.
    Co nie znaczy że auto jest w pełni sprawne, więc w wakacje w Polsce naprawię bubel który zostawił poprzedni gluciarz. Dam wtedy odpowiedź czy problem samo poziomowania się rozwiązał. Jeśli będzie trzeba ryć gdzieś głębiej to sobie odpuszczę, bo za rok i tak zmienie auto, i tu w Belgii ono zostanie.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Kolego, regulowałeś lampy ręcznie i ja to też muszę niestety zrobić. Powiedz mi śrubka do wew silnika czy od zewnętrznej odpowiada za podnoszenie/opuszczanie świateł? Moje świecą max 10m przed samochodem i w nocy ciężko się nim poruszać chociaż poziomowanie działa poprawnie
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Wewnętrzne regulacje są od góra-dół, zewnętrzne od lewo-prawo.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Procedura w Twoim wypadku powinna wyglądać następująco:
    1. Wymiana łączników łączących czujniki z zawieszeniem (to, że sobie je ustawisz długo nic nie da, bo za chwilę i tak się przestawią).
    2. Ręczna regulacja lamp na odpowiednim przyrządzie.
    3. Kalibracja całego systemu np. MultiEcuScanem.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzyzko90
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDM 150HP
    Postów
    27

    Domyślnie

    Jest jakaś regulacja świateł? myślałem że tylko ustawia się lampa autatycznie czerpiąc dane z zawieszenia. Jeśli jest to gdzie? Wewnątrz lampy?

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Tak jak w przypadku zwykłych lamp - masz śruby na obudowie lampy.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 15:40
  2. nietypowy przegub. pomocy
    Utworzone przez bykuadrix w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 12:19
  3. Problem z poziomowaniem xenonów
    Utworzone przez sebmol w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 08:11
  4. Poziomowanie xenonów zwariowało - pomocy
    Utworzone przez kamko25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 16:31
  5. AR 156 Nietypowy problem.
    Utworzone przez K1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 19:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory