Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: bicie przy hamowaniu

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid221 Zobacz post
    Cześć
    Mam problem z alfą a mianowicie przy hamowaniu strasznie trzęsie całym samochodem wymieniłem tarcze z klockami ale też trzęsie .
    Bicie występuje bez znaczenia czy hamujemy z 20km/h czy 150km/h przy hamowaniu nie trzęsie kierownica nie podrzuca hamulca itp

    Co może być przyczyna takiego zachowania ?
    Jeśli wykluczyłeś tarcze co wnioskuje po opisie to mało prawdopodobne żeby tam był problem. Zwłaszcza ze trzęsie przy każdej prędkości. Skoro nie lata kiera
    to pierwsze co musisz sprawdzić czy piasta nie ma luzów . Musisz sprawdzić koła ale przede wszystkim sprawdz sobie czy amory masz jeszcze żywe (luzy etc) i dolne wahacze oraz stabilizator. przerabiałem to.

    To co koledzy piszą jest oczywiście prawdą ale raczej nie powodowałoby trzęsienia na niskich prędkościach i kiera waliłaby na lewo prawo góra dół....

    Jeśli masz nie orginalne felgi sprawdz też czy dobrze lezą na piescie, czy pierścienie centrujące są jeszcze w formie (o ile masz) no i jak to wszystko nie da efektu to do serwisu sprawdzić servo hamulca może zwyczajnie tłoczek się kończy

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar dawid221
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    Były 2x 156 1.9 8v 2003r i 1.9 16v 2004r Są 2x 159 1.9 16v 190km 2007r i 1.9 8v 120km 2009r
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    Jeśli wykluczyłeś tarcze co wnioskuje po opisie to mało prawdopodobne żeby tam był problem. Zwłaszcza ze trzęsie przy każdej prędkości. Skoro nie lata kiera
    to pierwsze co musisz sprawdzić czy piasta nie ma luzów . Musisz sprawdzić koła ale przede wszystkim sprawdz sobie czy amory masz jeszcze żywe (luzy etc) i dolne wahacze oraz stabilizator. przerabiałem to.

    To co koledzy piszą jest oczywiście prawdą ale raczej nie powodowałoby trzęsienia na niskich prędkościach i kiera waliłaby na lewo prawo góra dół....

    Jeśli masz nie orginalne felgi sprawdz też czy dobrze lezą na piescie, czy pierścienie centrujące są jeszcze w formie (o ile masz) no i jak to wszystko nie da efektu to do serwisu sprawdzić servo hamulca może zwyczajnie tłoczek się kończy
    zawieszenie jest w porządku nic nie stuka pyzatym byłem na przeglądzie 2 tygodnie temu i zawieszenie niby całe sztywne

    bicie jest przy hamowaniu z każdej prędkości ale jak hamuje powiedzmy z 20km/h to jest prawie nie odczuwalne gorzej zaczyna sie przy 80+

    Felgi mam oryginalne i tez już przekładałem inne z drugiej alfy i to samo

    Dzisiaj jak rozpędziłem alfe do 100km/h i gwałtowniej zacząłem hamować to wyraźnie czuć ze całą dupe samochodu zaczyna nosić na boki wiec raczej z tyłu muszę zacząć szukać problemu

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Podpinam..
    W lutym wymieniłem stare tarcze ze względu na ich zużycie. Wleciał cały zestaw Mikody GT. Wszystko było okej, jak najbardziej. Aż przy około 10.000 przelotu zaczęła lekko drżeć przy hamowaniu kierownica. Po 11.000km nie dało rady już hamować, kierownicę rwało z rąk. Czyściłem zaciski, tulejki pływające po trzy razy, wszystko chodzi w miarę lekko. Tarcze nie nagrzewają się mocno po dłuższej trasie. Piasty też po trzy razy czyszczone papierem. W końcu stwierdziłem, że wadliwe tarcze. Około września zamówiłem komplet Zimmermannów na przód. Znowu czyszczenie piast, smarowanie tulejek itd. Tarcze dotarte na spokojnie. Jak ręką odjął. Zero bicia, super. Do czasu aż przejechałem na nich około 4000km... Znowu zaczyna drżeć.. Czym może być to spowodowane? Znowu felerne tarcze? Nie przegrzewam ich z pewnością, wszelkie myjnie itd odpadają, nigdy nie myję w trasie lub po trasie. Nie wiem już co robić. Dla pewności zregenerować zaciski? Piasty raczej proste, bo przecież od razu by tłukło. Luzów w zawieszeniu brak- remont 6000km temu.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    stawiam na to ze znow sie pokrzywily, niestety teraz coraz czescie robia z gownolitu a jeszcze jak na podrobke trafisz to juz w ogole... a skoro stare tarcze (te pierwsze przed mikoda) nie bily tylko mialy rant to raczej odrzucil bym zaciski bo je tez by pewnie pokrzywilo

    u mnie z ostatnich 2 lat (nie wszystko bo jest tego wiecej):
    kolo pasowe 10k DAYCO
    wahacze dolne 2-3k i poszedl sworzen - FAST (w jednym zaraz przy montarzu poszla sruba - doslownie uleciala), po reklamacji smigaja bez zastrzezen
    napinacz 2.4jtd - 10 i 15k w obu poszla rolka - DAYCO
    amorki tyl - wylaly po roku KYB
    przegub - miesiac RUVILLE
    nawet filtr paliwa z UFI pekl mi na pol i o malo sie auto nie spalilo


    tak ze robia nagminny syf i nawet jak kupisz cos "markowego" to idzie trafic na bubel... co do tarcz mikody to slyszalem wiele opinii ze doslownie po jednym hamowaniu byly na smietnik... tarcze kupowal ym w sprawdzonym sklepie nie u pierwszego lepszego z allegro...
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 06-11-2018 o 19:29

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Tarcze kupowałem z motostacji, nie chciałem już oszczędzać, dlatego Zimmermann wleciał..
    Ręce opadają co to teraz robią.
    U mnie w sumie alternator 3 miesiące, żarniki przyszły od razu uszkodzone.. No coraz gorzej z jakiścią.

    Tak, tarcze przed mikodą miały rant jak cholera, ale przy hamowaniu dosłownie nic nie drżało.
    No to muszę czekać aż mi Mikoda odpowie w sprawie reklamacji i będę reklamował Zimmermanny.
    W sumie zamówiłem już reparaturki zacisków przód, nie zaszkodzi.
    Fajnie byłoby coś robić po razie, a nie co dwa miesiące.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    To mamy jeden wspolny mianownik, ja wszystkie rzeczy ktore wymienilem tez kupowalem w motostacji (papiery mam - moge na to pokazac zeby nie byc goloslowny) a jak bym pomyslal dluzej to bym pewnie jeszcze inne rzeczy ktore padly "minuta piec"

    //
    Klocki
    Komplet rozrzadu
    wahacz wzdluzny tyl
    amorki tyl
    swiece
    rozrusznik
    i inne duperele ktore kupilem w autosklep24 - wszystko smiga puki co...
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 06-11-2018 o 19:34

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    To ciekawe skąd towar biorą. Pewnie stąd takie atrakcyjne ceny. No cóż, rzeczywiście trzeba zmienić dostawcę.
    Mam nadzieję, że trzeci komplet tarcz przeżyje więcej niż trzy miesiące.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    wrocław
    Auto
    alfa romeo 156 1.9
    Postów
    89

    Domyślnie

    Martwi mnie to co piszecie...też u nich kupowałem rok temu tarcze przód Bosch ale nic się nie dzieje po 15000km. Ostatnio kupowałem wycieraczki przedniej szyby Bosch i po 3 dniach już smugi robią...to w porównaniu do innych kosztów pierdoła...chyba z uwagi na wasze problemy zrezygnuję z ich usług.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    a moze to zbieg okolicznosci i nie jest to wina sprzedawcy tylko producenta... bo pewnie zaraz znajda sie tacy ktorzy kupili i im smiga...

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Do tej pory nie miałem u nich problemów, ale kupowałem właśnie raczej wycieraczki, płyn chłodniczy etc.
    A tarcze chyba serio wszyscy robią z gównolitu, bo właśnie dowiedziałem się, że kumpel w Leonie wymieniał 5kkm temu tarcze na komplet Textara kupiony w dość dużym, stacjonarnym sklepie (nie motostacji) i bicie powiększa się z każdą jazdą, czego nie było na starych, fabrycznych jeszcze tarczach, które były zjedzone praktycznie do zera.

    Co do wycieraczek, to miałem tak ostatnio z Valeo. Dlatego teraz kupiłem absolutnie najtańsze jakie znalazłem. Od pół roku spokój
    Ostatnio edytowane przez AdamKarlino ; 06-11-2018 o 22:21 Powód: Dodatek

Podobne wątki

  1. Wibracje w czasie szybkiej jazdy i bicie przy hamowaniu ?
    Utworzone przez fcb_99 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 08:42
  2. Dziwne bicie przy hamowaniu
    Utworzone przez mufas w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-10-2016, 20:54
  3. Bicie kół powyżej 120km/h oraz przy hamowaniu
    Utworzone przez dejvid27 w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-05-2016, 09:11
  4. bicie przy hamowaniu, tarcze?
    Utworzone przez remik230 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 08:12
  5. Bicie przy hamowaniu
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 07:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory