Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Problem po zerwaniu paska rozrządu

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115 KM i 1,9 JTD 16V 140 KM/190 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Głowicy nie ściągałem tylko samą pokrywę z wałkami. Zawory raczej są szczelne bo wdmuchując sprężone powietrze przez gniazdo świec żarowych w każdy cylinder obracało wałem. jak któryś zawór byłby nie szczelny to powietrze nie ruszyłoby tłoków. Największą zagadką dla mnie jest to czemu pod pokrywą (głowiczką) były dwa rodzaje dźwigienek ( ze sprężynką x 8 szt i blaszką x 8szt załączone foto) a popychacze starego typu bez wyżłobienia na blaszkę i to wszystko chodziło. w 100% nie jestem pewny gdzie które były ale prawdopodobnie te z blaszkami siedziały na zaworach wydechowych. Dodam jeszcze to że dźwigienki z blaszką połamały się na dwie części a te ze sprężynką tylko nadpękły i zdeformowały się. Nowe dźwigienki które założyłem mają tylko blaszki a popychacze zostały stare. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170916_121320.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	95.9 KB
ID:	235122

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Proponuję zmierzyć jeszcze kompresję i sprawdzić ustawienie rozrządu oraz zbieżności wałków głowicy.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    A to ze są dwa rodzaje swiadzczy o tym że nie tylko tobie rozrząd się zerwał

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115 KM i 1,9 JTD 16V 140 KM/190 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    A to ze są dwa rodzaje swiadzczy o tym że nie tylko tobie rozrząd się zerwał
    To wiem! Tylko jak to chodziło?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Proponuję zmierzyć jeszcze kompresję i sprawdzić ustawienie rozrządu oraz zbieżności wałków głowicy.

    Wydymione samsungiem.
    Ustawienie rozrządu i wałków było sprawdzone na profesjonalnej blokadzie fiata. Jest o.k. kompresja wyszła nie za bardzo od 32 do 12- podejrzenie że jakiś paproch przy zdejmowaniu wtrysków podszedł pod zawór. W miarę kręcenia kompresja wzrastała. Jutro chyba będę miał nowe popychacze. Nie chciałbym niepotrzebnie ściągać głowicy.
    Nadzieja umiera na końcu.

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    A to ze są dwa rodzaje swiadzczy o tym że nie tylko tobie rozrząd się zerwał
    Niekoniecznie, w 147 wymieniałem koła zębate wałków rozrządu i mechnik przy okazji sprawdził popychacze i cześć poszła do wymiany.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115 KM i 1,9 JTD 16V 140 KM/190 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    No i wszystko jasne. Po zamontowaniu nowych popychaczy alfunia ożyła. Czyli jest w tym coś że trzeba wymieniać komplet: nowe dźwigienki + nowe popychacze.......zagadka jest nieroztrzygnięta: czemu to poprzednio chodziło na popychaczach starego typu i dźwigienkach starego i nowego typu 50/50%. W tej chwili już to dla mnie nie ma znaczenia. Ważne że chodzi. Dla przestrogi przy wymianie paska klinowego zwracajcie uwagę na sprzęgiełko alternatora bo to prawdopodobnie przyczyniło się do uszkodzenia rolki która uszkodziła pasek (opis jak wyżej). Jutro jadę wymienić sprzęgieło alternatora. Dowiedziałem się że ta mała część której kiedyś nie montowano w starych alternatorach bo nie było potrzeby,, teraz ma to ogromne znaczenie na żywotność paska , rolki i napinacza gdyż amortyzator pochłania przenoszoną energię i chroni rolkę i napinacz. Więc jeżeli kupicie auto od osoby której nie do końca można zaufać, zawsze wymieniajcie te elementy które mogą przysporzyć nam nerwów i wydatków. Dzisiaj na rynku są zamienniki dobrej jakości, tylko też nie kupujcie najtaniej... koszt naprawy mojego auta, to; około 1400 zł plus alternator po regeneracji to koszt około 300zł i tak cieszę się, że tak to się skończyło i nie trzeba było zdejmować głowicy... Inżynierowie zrobili dobrą robotę !!! Życzę wam "SZEROKOŚCI I PRZYCZEPNOŚCI"

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Trzeba bylo porównać stary popychacz i dzwigienke z pozmianowymi i tajemnicę byś rozwiązał. U mnie śmigalo na 12 starych kompletach i 4 pozmianowych. Wazne żeby z popychaczem zakładać dzwigienkę bo stara nie podejdzie.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115 KM i 1,9 JTD 16V 140 KM/190 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    Trzeba bylo porównać stary popychacz i dzwigienke z pozmianowymi i tajemnicę byś rozwiązał. U mnie śmigalo na 12 starych kompletach i 4 pozmianowych. Wazne żeby z popychaczem zakładać dzwigienkę bo stara nie podejdzie.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

    "Wazne żeby z popychaczem zakładać dzwigienkę bo stara nie podejdzie"
    - a właśnie że podejdzie. Nie za bardzo kumam ale...... Jak już miałem nowe popychacze to przed złożeniem wszystkiego do kupy zrobiłem test. Założyłem nową dźwigienkę do starego i nowego popychacza i jakoś się to trzymało kupy (blaszka klinowała się na główce starego popychacza). Włożyłem dwa zestawy do głowicy obok siebie na próbę (1xstary popychacz + 1xnowy popychacz + 2xnowe dźwigienki) i wymiary do płaszczyzny góry głowicy okazały się identyczne

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Zakładanie zakładaniem, ale czy porównałeś je wizualnie? Napewno zauważył byś różnicę w budowie/wymiarach. But 29 będzie wygladać identycznie jak 29.5 ale cisnąc w paluchy już może [emoji14] Łapiesz? Miałem stare popychacze z dzwigienkami w ręce i nowe pozmianowe komplety więc wiem mniej wiecej o co lotto w tym temacie.

    Poza tym sam napisałeś ze dopiero po zamontowaniu pozmianowych dzwigieniek samochód ożył więc?

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez sebawroc ; 23-09-2017 o 07:41

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115 KM i 1,9 JTD 16V 140 KM/190 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    Zakładanie zakładaniem, ale czy porównałeś je wizualnie? Napewno zauważył byś różnicę w budowie/wymiarach. But 29 będzie wygladać identycznie jak 29.5 ale cisnąc w paluchy już może [emoji14] Łapiesz? Miałem stare popychacze z dzwigienkami w ręce i nowe pozmianowe komplety więc wiem mniej wiecej o co lotto w tym temacie.

    Poza tym sam napisałeś ze dopiero po zamontowaniu pozmianowych dzwigieniek samochód ożył więc?

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    Teraz to wiem i że to pół numeru a może nawet tylko ćwierć robi wielką róznicę, dobrze że już autko znowu chodzi jak nowe, mam tylko nadzieję że drugi raz mi się to nie przytrafi, ponieważ wymieniłem wszystko to, co trzeba było wymienić na początku i będę tego pilnował żeby wymieniać regularnie, bo silnik mam z softem do 190 kM i szkoda byłoby żeby znowu przydarzyła mi się taka awaria. Teraz po tych wszystkich perypetiach zostało mi sprawdzić czy to auto jest tak dobre jak ja myślę o nim. czy tak złe jak wszyscy moi znajomi i nie znajomi o nim mówią, mam nadzieję że jeżeli człowiek dba to jeżdzi, ale z tyłu głowy mam myśl że mogę się mylić.... Tylko przyjemność jazdy moją alfą jest tak wielka że cała reszta z chodzi na drugi plan, można ją porównać do jazdy motocyklem....Czyli jak większość z Was jestem "UGOTOWANY" po prostu jestem ALFAHOLIKIEM. A znajomi mówią mi żeby go sprzedać.... JAk myślicie ?

Podobne wątki

  1. Zablokowany silnik V6 po zerwaniu paska klinowego
    Utworzone przez Damian1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 09:04
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 20:18
  3. 2.5 v6 problem po zerwaniu paska rozrządu???
    Utworzone przez muszyV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 22:30
  4. Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory