Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Problem po zerwaniu paska rozrządu

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Skoro został naprawiony (i to w najmniej bolesnej wersji) , sprawia mega przyjemność z jazdy, to skąd nagle wątek o sprzedaży? Logiczne jest, że wyślesz znajomych z takimi propozycjami na drzewo.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115 KM i 1,9 JTD 16V 140 KM/190 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Skoro został naprawiony (i to w najmniej bolesnej wersji) , sprawia mega przyjemność z jazdy, to skąd nagle wątek o sprzedaży? Logiczne jest, że wyślesz znajomych z takimi propozycjami na drzewo.
    Masz rację, też tak myślę... Ale dużo osób tak twierdzi że [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo to TRUDNY samochod, ja uważam że może coś w tym jest, ale jeżeli człowiek dba i wymienia części te które trzeba wymieniać to samochód powinien służyć, teraz będę królikiem doświadczalnym, bo nie zamierzam się pozbywać tak świetnego autka jakim jest [notranslate]Alfa[/notranslate] 156 jtd 16v 190KM, zobaczymy w praniu, mam nadzieję że tym razem mnie nie zawiedzie....Będę na bieżąco zdawał relacje, ale do trzech razy sztuka.....

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    To samochód specyficzny, o który trzeba dbać, a to wbrew pozorom w praktyce codziennego użytkowania jest dla niektórych bardzo trudne lub niemożliwe- terminowe wymiany rozrządu, pilnowanie stanu oleju i jego wymiany, jeśli tego się nie robi to auto się posypie na 100% i czeka nas wtedy bardzo kosztowna naprawa, wielu się wtedy usiłuje auta pozbyć za małe pieniądze, -mit o wielkiej awaryjności tak znajduje potwierdzenie. Nie twierdzę że [notranslate]Alfa[/notranslate] to auto bezawaryjne, być może psuje się trochę częściej niż inne, ale gdy się o nie dba to nie ma tragedii, da się nim przejechać bezawaryjnie wiele kilometrów.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Pytanie z jakiej przyczyny rozrząd się zerwał.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115 KM i 1,9 JTD 16V 140 KM/190 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Pytanie z jakiej przyczyny rozrząd się zerwał.
    Tak jak na początku opisałem. Rozrząd się nie zerwał tylko przeskoczył o trzy ząbki. Powodem przeskoczenia był pasek wieloklinowy (alternator-wspomaganie-klima) który się rozwarstwił z brzegu i wkręcił w dolną zębatkę rozrządu. Jak się okazało rozwarstwienie paska zpowodowała rolka prowadząca która miała straszne luzy na łożysku. Idąc dalej to rolka prawdopodobnie zużyła się przedwcześnie przez sprzęgiełko alternatora które zabezpiecza cały układ napędu paska przed nagłymi siłami przy odpuszczaniu pedału gazu.

    - - - Updated - - -

    Napiszę jeszcze że po całej tej akcji wymieniłem olej. Po spuszczeniu oleju przeciągnąłem po misce magnesem w stronę korka i okazało się że dostały się tam wałeczki z połamanych dźwigienek popychaczy. Było ich około 20 szt.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimmiegrinney Zobacz post
    apiszę jeszcze że po całej tej akcji wymieniłem olej. Po spuszczeniu oleju przeciągnąłem po misce magnesem w stronę korka i okazało się że dostały się tam wałeczki z połamanych dźwigienek popychaczy. Było ich około 20 szt.
    Brawo TY.
    Chyba nikt o tym nie pamięta.
    Moja Bella

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Zostały by w misce . Przez sitko smoka nie przejdą

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115 KM i 1,9 JTD 16V 140 KM/190 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Zostały by w misce . Przez sitko smoka nie przejdą
    Przez sitko smoka może i nie, ale może by się dostały pomiędzy korbowód a wał korbowy........ nie wiem, nie znam się!.... ile tam jest prześwitu. Licho nie śpi!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Zostały by w misce . Przez sitko smoka nie przejdą
    Przez sitko smoka może i nie, ale może by się dostały pomiędzy korbowód a wał korbowy........ nie wiem, nie znam się!.... ile tam jest prześwitu. Licho nie śpi!

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Stilo 1.9 JTDm 140KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cześć, czy ktoś może potwierdzić, że wymiana dźwigienek ze sprężynką (drucikiem) na te z blaszką musi pociągać za sobą wymianę popychaczy (bo te dla dźwigienek ze sprężynką nie pasują)?
    Miałem identyczną historię jak autor tego wątku - rozwarstwiający się pasek alternatora spowodował przeskoczenie rozrządu. Wymieniam dźwigienki, stare są ze sprężynką, a w ofercie tylko te z blaszką. Zastanawiam się, czy wymiana popychaczy będzie konieczna.

Podobne wątki

  1. Zablokowany silnik V6 po zerwaniu paska klinowego
    Utworzone przez Damian1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 09:04
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 20:18
  3. 2.5 v6 problem po zerwaniu paska rozrządu???
    Utworzone przez muszyV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 22:30
  4. Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory