Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 99

Temat: Wymiana silnika z 2,0 TwinSparks 165KM na NIE TWIN SPARKS

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    JTS to wtrysk bezpośredni,TS do kolektora to zasadnicza różnica.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bags Zobacz post
    Zachowaj odstęp przyjacielu, by Cię nie ściągali z drogi... bo jak widać nie zrozumiałeś ironii cytatu względem treści wypowiedzi, nawiązującej do kwestii polemizowania w tym temacie. Zamiast krytykować innych, racz podjąć dyskusję podając na tyle solidne argumenty, by były one nie do podważenia. Nie pisałem o sobie, a o "swapie" w swoim aucie, nomen omen robionej samemu 2 przekładce silnika po poprzedniej 2 litrówce, zajechanej przez poprzedniego właściciela. Auto pali i zarabia na siebie nawet na samym OC, już nie mówiąc o zdziwieniu dresiarzy, jak ich akwarium alfa odstawia przy starcie na światłach.

    Nie zdziwiłbym się gdyby pierwotny oryginał - wg papierów - JTS odpalił od ręki po wymianie samego silnika na TS-kę. A dokładniej przekładki samego bloku o ile pozostały osprzęt silnika by do niego pasował.
    A polemizowałbym z tym, bo paradoksalnie i przykładowo jednego takiego ancymona fachowca pamiętam, jak szedł w zaparte do samego końca przy zakupie kpl. rozrządu do 2,0, bo był święcie przekonany, ze 1,8 i 2,0 to to samo. Strzelił karpia jak zobaczył zdjęcie układu kół zębatych na otwartym sercu silnika.

    Czytaj kolego ze zrozumieniem, bo analogicznie do tego przykładu speca od alf, to i ja mam prawo się mylić, mając paradoksalnie w zanadrzu pokrewne motoryzacji wykształcenie elektrotechniczne i niejako doświadczenie na własnych 4 kółkach; zaplecze kogoś zorientowanego na poziomie speców z ASO spod tej włoskiej bandery też mam za pazuchą w razie potrzeby.
    A. Może się niejasno wyraziłem. Chodziło mi o to, że ponieważ autorka posta chciała ,,zwykły" (czytaj: niekłopotliwy, więc ani JTS, ani TS) silnik, to odniosłem się do swapa z JTS na Busso, bo z tych trzech to właśnie Busso jest najmniej problematyczny, prawda? W sumie ironię mogłeś sobie darować, nie uważam się bynajmniej za żadnego ,,speca ancymona od Alf" , wiedzę mam niewielką, ale po prostu chciałem uświadomić założycielce tematu, że proste to nie będzie, choćby przez sam fakt, jak wspomniałeś, znalezienia mechanika chętnego podjąć się tej roboty. W sumie od tego jest forum, prawda? A zdanie
    A może ktoś chce się zamienić na silnik?
    mogłoby sugerować, że taka podmiana to cyk: umówimy się po południu, machniemy swapa i załatwione .
    Peace .

  3. #13
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    W sumie ironię mogłeś sobie darować, nie uważam się bynajmniej za żadnego ,,speca ancymona od Alf" , wiedzę mam niewielką, ale po prostu chciałem uświadomić założycielce tematu, że proste to nie będzie, choćby przez sam fakt, jak wspomniałeś, znalezienia mechanika chętnego podjąć się tej roboty. W sumie od tego jest forum, prawda?
    Peace .
    Zenonzlasu przytyk o specu ancymonie od alf nie dotyczył ani Ciebie ani nikogo z naszych forumowych alfistów.
    Sam również nie ogarniam wszystkiego w tej materii, a na takiego fachowca natknąłem się przed laty kupując kompletny zestaw naprawczy rozrządu do swojej alfy. Zasugerowałem się papierami od auta i emblematem na klapie 1,8, a gość zapewniał, ze to obskoczy 1,8 i 2,0. Jak zdjąłem pokrywę rozrządu, to się okazało, że mam 2,0 pod machą na 2 paskach zębatych. A komplet do 1,8 ma pasków zębatych raptem 1...
    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    A zdanie mogłoby sugerować, że taka podmiana to cyk: umówimy się po południu, machniemy swapa i załatwione .
    Po wychyleniu skrzynki red bulla to może w jedno popołudnie temat załatwisz w 2 osoby. Ja się na spokojnie szarpałem z tym swapem sam bez kanału, wyciągając silnik ze skrzynią dołem przy podniesieniu alfy mocno do góry za pysk bagatela 3 dni.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon
    Postów
    5

    Domyślnie

    oooo widzę że się gorąco zrobiło jakoś
    ale ostudzę może trochę emocję, skoro się nie da lub się da, ale ciężko, to bez sensu... zostanie jak jest, ewentualnie może tą pogonić, a jakiegoś diesla?, lubię turboklekoty
    może ktoś chętny na zamianę??? albo ma chęć na CzARnulkę???

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Może poszukać sprawny , używany 2.0 JTS i go założyć?
    One już z fabryki wyjeżdżały "sprawne inaczej"

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    One już z fabryki wyjeżdżały "sprawne inaczej"
    Następny znawca inaczej

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    One już z fabryki wyjeżdżały "sprawne inaczej"
    Następny znawca inaczej

    - - - Updated - - -

    Belfer ty jestes moderatorem na forum alfaholikow i taką "rzeczową odpowiedź dajesz ?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Następny znawca inaczej������

    - - - Updated - - -



    Następny znawca inaczej

    - - - Updated - - -

    Belfer ty jestes moderatorem na forum alfaholikow i taką "rzeczową odpowiedź dajesz ?
    Jako, że Ty znów musisz mieć odmienne zdanie w temacie jasnym, jak słońce to może sobie poszukaj, ile usterek dotyczy słynnego 2,0 JTS'a. Jest to równie łatwe, jak zauważenie, że jestem moderatorem...
    Uwagi o znawcach zostaw sobie dla kolegów. Ja się do nich nie zaliczam!

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Jts dobrym silnikiem jest i basta. Mnie Lesio przekonał.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 1.9JTD / Audi A4B6 Avant 1.8T Quattro
    Postów
    16

    Domyślnie

    Można zmienić na dowolny... ale razem z całym autem... a jeśli już koniecznie Alfa to z JTD

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jako, że Ty znów musisz mieć odmienne zdanie w temacie jasnym, jak słońce
    U
    Podzielam zdanie JKM na temat większości wiec miło że zauważyłeś że mam inne zdanie niż większość.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    równie łatwe, jak zauważenie, że jestem moderatorem...
    To niestety nie było oczywiste dla kogoś kto czyta tak merytoryczny i rzeczowy wpis.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    J
    Uwagi o znawcach zostaw sobie dla kolegów. Ja się do nich nie zaliczam!
    Po to jest forum.Od dyskusji. Ty zrobiłeś beznadziejny wpis ja to skomentowałem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    J, ile usterek dotyczy słynnego 2,0 JTS'a.
    Gdybym wierzył we wypisywane opinie na temat AR to nigdy nie kupił bym auta tej marki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał arebie Zobacz post
    Można zmienić na dowolny... ale razem z całym autem... a jeśli już koniecznie Alfa to z JTD
    Masz tu popis znawcy tematu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Jts dobrym silnikiem jest i basta. Mnie Lesio przekonał.
    Nikogo do niczego nie przekonuje.Ale dyskusja na tematy techniczne powinna być merytoryczna.Bo zaraz ktoś porówna JTS do parówki
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Remont silnika Twin Spark 2.0
    Utworzone przez dave w dziale 156
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 06:48
  2. ILE TO PALI - 2.0 JTS o mocy 165KM
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 19:11
  3. spalanie w 2.0JTS (165KM)
    Utworzone przez Piotriix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-12-2006, 22:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory